Een spontaan feest in Bordeaux ET' 12 ZOMER Wie denkt niet soms met weemoed terug aan een zomerromance? Verslaggever Mark van der Werf noteert de mooiste herinneringen, met het fotoalbum op schoot. MAANDAGVakantieliefdes l DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Waar is dat feestje? l DONDERDAG Vakantieliefdes WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 13 Dwars door Euro pa fuiven verslag gevers Hanneke van Houwelingen en Carla van der Wal elke dag mee met een feestje. Vandaag: een spon taan dansfeest in Bordeaux. Soms dient een feest zichzelf aan. In Bordeaux dansen op de boulevard tientallen men sen. We kijken elkaar aan en weten: dit mogen we niet missen. De aanwijzingen van twee dansinstructeurs klinken over straat, terwijl de mensen voor het podium erop los swingen. Het duize lingwekkende gedraai met de billen is amper bij te hou den. Carla springt vast de au to uit, terwijl Hanneke wan hopig zoekt naar een parkeer- plekje. 'Eén twee, cha cha cha', schalt het als ze in de verte verdwijnt. Niet veel la ter roepen de mannen van de Bordeaux Dance In Club op een partner vast te pak ken. Carla ziet hoe niemand alleen blijft. Ze krijgt nog een aanzoek, maar blijft lie ver met lege handen staan dan zonder Hanneke aan de zwier te moeten. Gelukkig parkeert die op dat moment net op een straathoek die zich uitstekend leent voor wildparkeren. En dan, op het jaarlijkse feest Dansons sur les Quais, ontmoeten we elkaar weer. We grijpen elkaar beet en zwaaien in het rond. Al snel zijn we elkaar kwijt, in deze heerlijke stad waar wordt gepicknickt op de bou levard, waar even verderop kinderen wachten tot de fon- tein ze nieuwe verkoeling toespuit. Onder de Franse zon, die op dit alles neer- schijnt, dansen we. VAKANTIELIEFDES DEEL 13 De vader van Myranda Voshaar had nog zo ge waarschuwd, toen hij hoorde dat dochterlief een retourtje Istanbul had gekocht. „Als je maar niet met een Turk thuiskomt." „Ben je gek", antwoordde zijn doch ter. Wisten zij veel, wat er deze vakantie te gebeuren stond. Myranda zou eigenlijk doorreizen naar het oosten van Turkije. Ze had er geen rekening mee gehouden dat ze in de eerste de beste auto die ze binnen stapte, op schoot belandde bij een knap pe kerel. Zodra ze in zijn groene ogen keek, wist ze: „Ik blijf veel liever bij hem." Het was 1988 en Myranda's vriendin Conny, die een jaar eerder al een zomer se Turkse romance beleefde, had een groepje vakantievrienden van toen opge trommeld om hen op te pikken van de luchthaven. Er was ook een jongen bij die ze nog niet kende: Eralp, de student op wie de 25-jarige Myranda onmiddel lijk verliefd werd. Toen ze weer thuis kwam. lag er een brief van Eralp. Myranda schreef terug De Nederlandse vrouwen vertrokken een paar dagen later nog wel richting de bergen, 'maar daar werden we de hele tijd lastiggevallen'. „Weg, weg, weg!", riep Myranda non-stop tegen de opdrin gerige mannen. „Ze waren lang niet zo leuk als Eralp." Vandaar dat ze hem bel de: „Ik kom terug!" Met Eralp en zijn vrienden maakte ze vervolgens een onvergetelijke boottrip. Terwijl ze genoot van het uitzicht op de 's avonds prachtig verlichte moskeeën, zong Myranda vanaf het dek luidkeels mee met All at once van Whitney Hous ton. Dat onderweg de schroef van het Ineens s weer op Myranda Voshaar en haar vriend voor het leven Eralp. foto's privé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12