2015 f FAVORIET Mondaine parel van de Duitse Wadden 11 MIJN ZOMER Arie Kievit zocht actie op de Plas Laagraven in Nieuwe- gein. Als het mooi weer is, is Sander Happel uit Breuke- len op het water te vinden op een wakeboard, hangend aan een kabel van wakepark Down Under, rondjes van zo'n anderhalve minuut makend. „Je voelt je lekker vrij op het water. Er hangt daar een leuke, relaxte sfeer", verklaart hij. Zijn vriend Joost Tieland stond voor het eerst op een wakeboard. Toegegeven, dat was niet bepaald een succes. Sander: „Hij belandde steeds in het water en is helemaal niet weggekomen." Om het hele rondje te kunnen maken, heeft Joost toch écht een lesje nodig. Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Wierd Duk Locatie Sylt Ligging 54540 NB 8200 OL Grootste attractie: Duitse vip's en het Rote Kliff Wat je er moet eten: Meeresfrüchte en champagne Een zomer zonder verha len over Sylt in de Duitse boulevardpers is geen echte zomer. Het Noord-Friese Wad deneiland is het geliefde vakan tieverblijf van de Duitse rich and famous, vooral die uit Hamburg, de metropool van het Noorden. Entertainer-ondernemer Dieter Bohlen, modekoning Wolfgang Joop, ex-tenniskampioen Boris Becker en z'n vrouwen, leden van de Duitse adel, camera-be wuste stariets: ze verdringen zich deze maanden in de cham pagnebars en de sterrenrestau rants van Duitslands beroemdste eiland. Ooit pochte de gastrono mie van Sylt over niet minder dan tien Michelinsterren, inmid dels zijn het er zeven. Schandaalblad Bild is erbij als de beroemdheden flaneren door de straten van Kampen. Slechts zes honderd inwoners telt dit luxe dorp, een voormalige kunste naarsenclave, en waarschijnlijk is er geen plek ter wereld waar je zoveel chique boetieks aantreft op zo'n klein oppervlak. In mil joenen kostende rietgedekte hui zen hebben Louis Vuitton, Her- mès, Burberry, Prada, Cartier en anderen hun onderkomens. De Whisky-Meile wordt deze route genoemd, waar bezoekers naar toe gaan om naar andere gasten te kijken, om zelf gezien te wor den, om te shoppen en te eten. Eilandgasten bezoeken polowed strijden, ze dansen op het strand en als ze voldoende prominent zijn, krijgen ze een uitnodiging voor een al bijna vier decennia bestaande jaarlijkse traditie: kreeft eten bij de ondernemersfa milie Baumann in Kampen. Pro mi's uit politiek, bedrijfsleven, sport, media en entertainment verorberen dan met elkaar een paar duizend kreeften. Grote kans dat zangeres Vicky Leandros er ook bij is want Duits land eert z'n oude grootheden. Sylt is een eiland van superlatie ven. Hier staat het duurste onroe rend goed van de Bondsrepu bliek. De statige huizen met de rieten daken zijn vaak sinds gene- Hier staat het duurste onroerend goed van de Bondsrepubliek raties in familiebezit en komen zelden tot nooit op de markt. Dit eiland is voor Duitsers wat de Hamptons zijn voor de elite van New York: een idyllische plek waar de rijken zich terugtrekken en waar bevoorrechte kinderen gezamenlijk zomerherinnerin- gen opbouwen. Er is een vlieg veld om de gasten op te vangen: in iets meer dan een uur ben je vanuit het Ruhrgebied op Sylt. Achter alle glamour gaat een prachtig, romantisch eiland schuil met een interessante ge schiedenis (Reichsmarschall Her mann Göring liet bij Kampen een zomerhuis bouwen). Dankzij de hier passerende warme golf stroom heerst op Sylt een aange naam klimaat. Het eiland kent een schitterend duinlandschap en er zijn voldoende plekken waar nog totale rust heerst. De zandstranden langs het smalle ei land zijn in totaal bijna 40 kilo meter lang. Bijna de helft van het eiland is beschermd natuurge bied. In veel opzichten lijkt Sylt op de Nederlandse Waddeneilan den. Maar het beroemde Rote Kliff, een 30 meter hoge, koper kleurige duinwand bij Kampen, is uniek. MAANDAG 27 JULI 2015 in Nederland Werken in de zinderende hitte, een lekker ijsje eten, bakken op het strand. Onze fotografen leggen de zomer in Nederland vast. in Duitsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11