'Laat mensen toch voorzichtig zijn op de Alpe d'Huez!' Man mishandeld na mogelijk zedenmisdrijf NIEUWS 7 19,95 fietswielen komen. Neder- BOURG D'OISANS. „Selfies!", ver zucht burgemeester André Salvet- ti. „Die zijn echt een probleem op de berg." Van die selfies waarop ie mand zichzelf wil fotograferen met op de achtergrond een passe rende Tour de France-renner. En daarbij per ongeluk zomaar ie mand anders voor de wielen van de renner duwt. „Laat de mensen zaterdag toch voorzichtig zijn!" André Salvetti is burgemeester van Bourg d'Oisans: een dorpje van 3.800 inwoners aan de voet van Alpe d'Huez. In periodes als deze is Bourg zichzelf niet: al da genlang bivakkeren er in en rond het dorp tienduizenden men sen. De parken staan vol cam pers. Want alle campings stonden op woensdag al nagenoeg vol. 'A Vandaag, als de Tour naar de top van Alpe d'Huez klimt en daar fi nisht, zijn er r nog veel meer mensen in der wie naar schatting 12.000 Ne derlanders. De berg is populair om dat 'we' er zo succesvol zijn. Acht keer won er een Nederlander, de laatste keer in 1989. De burgemees ter: „Hoeveel mensen er vandaag op en rond de berg zijn? We weten het niet. Het worden er veel, heel veel." De Tour is groot, Alpe d'Hu ez is haar overtreffende trap. En dat is dus een beheerspro- bleempje. De wegen zijn smal en vergeven van de mensen die er al uren, vaak dagen, staan te wachten om een glimp van de renners op te vangen. Mensen die al uren bier drinken, die met vlaggen wappe ren, die met de rijders mee ren nen. Of misschien een beker urine naar Chris Froome willen gooien, zoals eerder deze Tour gebeurde. Toeschouwers In Bourg d'Oisans scheiden drang hekken langs de wegen de renners van de toeschouwers. In de laatste 4 kilometer van de beklimming ook. Maar die andere 9 steile kilo meters moeten de renners zich door een haag van toeschouwers wurmen. Vrijwel elke agent in de regio is vandaag aan het werk. Er is meer. Burgemeester Sal vetti deelt felgele hesjes uit aan kinderen, om te voorko- men dat ze onder auto- of land stuurt twee agenten naar de beroemde Bocht 7, waar de meeste Nederlanders staan. De Nederland se ambassade deelt er 'supporters- passen' uit. Met daarop het ver zoek niet te veel te drinken, in de berm te blijven staan en Tourkara vaan en renners ruimte te geven. Drukker Of het helpt? Tom de Louw (28) uit Oss stond met een groep vrien den 2 keer al dagen voor de door komst op de berg. Ze noemden zichzelf Wielervereniging Bocht 7. Ze zorgden voor een biertap en muziek vanaf een stellage. Ze wa ren de officieuze regelaars. Nu niet meer. „Je zag het elke keer drukker worden. De laatste twee dagen stond je een beetje po litieagent te spelen. We hebben mensen van de weg moeten pluk ken vlak voor Contador langs kwam", zegt hij telefonisch vanuit Nederland. „Als je al die duizen den mensen in die bocht ziet staan en bewegen, dan bonkt je hart in je keel. Er hoeft maar één ie mand iets te laat weg te springen en het gaat mis. We voelden ons er verantwoordelijk voor, maar wil den dat eigenlijk helemaal niet." De Louw en zijn vrienden slaan Tourpassages op Alpe d'Huez te genwoordig over. In Bocht 7 gaat het feest ook zonder hen gewoon door. Er han gen Nederlandse en oranje vlag gen. Willem uit Utrecht zit er al dagen in een tuinstoel langs de rand van het asfalt. Half elf 's och tends, biertje bij de hand, Hazes uit de speaker. Naast Willem staat Klaas uit Harderwijk, met een groene pruik en oranje teennagels. Wielrennen volgen ze een beet je tot helemaal niet. Maar Alpe d'Huez vinden ze fantastisch. Wil lem: „Je kunt op vakantie naar een camping gaan, daar geld voor beta len en vanuit je tent uitkijken op de tent van je overbuurman. Je kunt ook gratis hier gaan staan, dan zie je van alles voorbijkomen. Al die mensen die hier zelf om hoog fietsen, mooi man." Over de drukte zegt hij: „Er staan hier straks 2.000 mensen. Die kun je niet met twee Neder landse agenten in bedwang hou den. De renners weten dat het hier druk is. Die passen zelf wel op. Het gaat zoals het gaat." 'Al die mensen die hier zelf het dorp. On De aanhouding volgde op een vechtpartij op de A73 bij Roer mond, waar bewoners van de wijk Donderberg de verdachte met meerdere auto's hadden klemgereden en hem hadden mishandeld. Rond kwart over zes donder dagmiddag kreeg de politie een melding van de vechtpartij net na de tunnel in Roermond in de richting van Venlo. Familie en bekenden van een meisje waren een man achternagereden die zich vergrepen zou hebben aan het minderjarige kind. De man die werd mishandeld, moest naar het ziekenhuis. Een maal uit het ziekenhuis werd hij opgepakt. „Op dit moment on derzoeken we zowel de vechtpar tij als het mogelijke zedendelict. Wat er precies is voorgevallen, is op dit moment niet duidelijk maar we zagen wel voldoende aanleiding om de man op te pak ken", aldus een politiewoordvoer der. Uit privacyo verwegingen wil de woordvoerder leeftijd en woonplaats van de verdachte en de leeftijd van het minderjarige kind niet prijsgeven. AANBIEDING ALLEEN DIT WEEKEND GELDIG Luxe Dekbedovertrekken met FLINKE korting! 79,95 75% €60,- Vanaf slechts ZATERDAG 25 JULI 2015 Het is al dagen feest op Alpe d'Hu ez, de Hollandse berg in de Alpen. En dan moet de Tour de France er vandaag nog overheen komen. door Cyril Rosman Andre Salvetti burgemeester Bourg d'Oisans Nederlandse wielerfans in Bocht 7. Daar staan tra ditiegetrouw vandaag de meeste landgenoten, foto Remko de Waal/ANP ROERMOND. Een man is donder dagavond aangehouden in Roer mond op verdenking van het ple gen van een zedendelict met een minderjarige. v Ervaar de luxe die je krijgt in 5-sterren hotels Beschikbaar in 4 fraaie modellen, meerdere kleuren Gemaakt van hoogwaardig veredeld microvezel •s 1 -Persoons, 2-Persoons en Lits-Jumeaux verkrijgbaar Adviesprijs Korting U bespaart BESTELLEN s. DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen li!) DPDf^jJl niet TEVREDEN? GElOTERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8