Strand Nieuwvliet vlakbij, maar toch onbereikbaar Gemeente Sluis staat bouw 45 bijzondere strandslaaphuisjes toe ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Na Groede komen er nog dertig moderne strandslaaphuisjes bij aan de stranden van Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad. Zelf naar het strand lopen was geen optie. Mevrouw Hensen loopt met een rollator. Nu zijn er bij het strand van Nieuwvliet-Bad wel plaatsen waar minder validen tot bij de zee kunnen komen maar om daar vanuit het dorp Nieuw vliet te komen is men afhankelijk van vervoer. „Anderhalf uur heeft ze gebeld. Uiteindelijk heeft ze het gefrus treerd maar opgegeven", vertelt Inez de Groote van de stadsher berg in Nieuwvliet waar me vrouw Hensen te gast was. In eerste instantie wilde ze de regiotaxi gebruiken. Maar die geldt alleen maar in de woon plaats Maastricht. Lijn 903 van de Haltetaxi bood ook geen uitkomst. Die heeft in Nieuwvliet maar één halte, Nieuw vliet Dorp en stopt niet in de buurt van het strand. Er zijn wel haltes bij het strand maar dat zijn weer haltes waar al leen de Zomerbus stopt. De Zo- merbus stopt echter weer niet in het dorp Nieuwvliet. Groote van de Stadsherberg zag met lede ogen aan dat haar gaste er niet in slaagde om met open baar vervoer bij het strand te ko men. „Alleen in de kuststrook is er een paar maanden per jaar ver voer naar het strand. Men kan ner gens meer geraken. We betalen evengoed belasting. Openbaar ver voer is een basisrecht. Alles af schaffen en problemen oplappen 'Alleen in de kuststrook is er een paar maanden per jaar vervoer naar het strand. Men kan nergens meer geraken' met vrijwilligers. Het is een aan fluiting." Marjolein Reinhoudt, woord voerder van de gemeente Sluis kent de signalen. „Ik vrees dat dit geval niet op zichzelf staat. Wij kunnen er als gemeente ook niet veel aan doen. Daarom kaarten we dit voortdurend aan bij de provin cie. Het enige dat we kunnen doen is nog harder zoeken naar vrijwilligers voor de buurtbus. Marjolein van Ooijen, woord voerder van de Provincie stelt dat mevrouw ook een reguliere taxi had kunnen bellen. „De Haltetaxi bieden wij aan als alternatief maar voor dit soort gevallen kun nen we geen uitzondering maken door de Haltetaxi op andere haltes te laten stoppen." OV IN WEST ZEVLA De vraag naar de strandslaaphuisjes aan de kust groeit explosief, er zijn wachtlijsten. In slaap vallen met het ge luid van de ruisende zee en 's ochtends vanuit je bed zó het strand opstappen, dat is de wens van veel toe risten. Na een geslaagde proef met het plaatsen van strand slaaphuisjes bij Groede konden on dernemers vorig jaar daarom een plan indienen voor het bouwen van nog meer slaaphuisjes bij Cad- zand en Nieuwvliet. Een onafhan kelijke commissie beoordeelde vijf inzendingen, waarvan de plan nen van camping Zonneweelde en recreatiebedrijf Molecaten als beste uit de bus kwamen. Cam ping Zonneweelde mag bouwen op het strandgedeelte tussen Nieuwvliet-Bad en Groede-Bad, met Strandweelde als project naam. „Het zijn geen standaard strandhuisjes met een puntdak", zegt wethouder Peter Ploegaert te vreden. „Het zijn moderne wonin kjes met veel glas en gebogen vor men, net als in Groede. De bele ving van het strand is op die ma nier overal." Er kunnen ongeveer vier tot zes personen in een huisje verblijven. De strandslaaphuisjes die Molecaten neer gaat zetten in Cadzand ten westen van Strandpa viljoen Dok 14, zijn in dezelfde stijl ontworpen: ronde vormen, een luxe uitstraling en veel glas. Ploegaert: „Ze passen inderdaad bij elkaar en zijn toch heel ver schillend." Molecaten is ook ver antwoordelijk voor het recreatie park in Waterdunen dat over een paar jaar wordt gebouwd. Het ac cent ligt daarbij op duurzaamheid en dat is bij de ontwerpen van bei de winnaars ook het geval. „Zo is het materiaal recyclebaar en er wordt gebruik gemaakt van zonne panelen", legt de wethouder uit. De strandslaaphuisjes worden afgebroken voor de periode van november tot maart. „Er is goed over nagedacht, de huisjes kun nen in zijn geheel, met het bestek bij wijze van spreken nog in de la des, worden weggehaald", zegt Ploegaert. Op beide locaties ko- men vijftien optrekjes. Met Groe de erbij maakt dat vijfenveertig in totaal, en daar laat de gemeente Sluis het bij. „We willen niet heel de kust volbouwen. Maar de vraag naar deze huisjes is wel enorm, merken we in Groede." Daar zijn de optrekjes namelijk overbezet. „Er zijn zelfs wachtlijsten. We ko men nu daarom tegemoet aan een wens. In het verleden hielden we de bouw van slaaphuisjes bewust af." Het bestemmingsplan van het buitengebied is voor de bouw her zien, er zijn kleine aanpassingen en enkele aanvullingen gedaan en daarom ligt het plan opnieuw ter inzage. De omgevingsvergunning moet nog worden aangevraagd. De verwachting is dat de huisjes er vanaf maart 2016 staan. ZATERDAG 25 JULI 2015 door Guido van der Heijden NIEUWVLIET. Ze was vanuit Maas tricht naar Nieuwvliet gereisd voor het strand. Eenmaal in Nieuwvliet bleek het strand (twee kilometer verderop) onbereikbaar. Zonder een blik op de zee te hebben ge worpen keerde mevrouw Hensen weer terug naar Zuid-Limburg. De Haltetaxi rijdt alleen op afroep en kent geen vaste dienstregeling. Dit betekent dat de rit minimaal 1,5 uur van tevoren moet worden aangevraagd bij de Gemeentelijke Vervoercentrale (GVC) in Terneu- zen. Geen halte langs het strand bij Nieuwvliet. Lijn 814 Zomerbus Zeeuws-Vlaan- deren. De Zomerbus rijdt alleen in de zomer langs de kust en stopt bij stranden en campings. Buurtbus Lijn 3: Oostburg - Bres- kens. De gemeente Sluis zoekt naar vrijwilligers voor de buurtbus Taxi: Dichtstbijzijnde taxi zit in Breskens. Voor korte ritjes gelden voorrijkosten. door Sophie Stockman standaard puntdakj es' 'Geen Peter Ploegaert, wethouder De moderne slaaphuisjes van Strandcamping Groede staan er sinds juli 2013 en zijn enorm in trek bij toeristen, foto Peter Nicolai Een artist's impression van de strandhuisjes die Cam- Artist's impression van de duurzame slaaphuisjes die ping Zonneweelde wil bouwen, afbeelding WTS Architecten Recreatiebedrijf Molecaten wil realiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79