Dethon staat er sterk voor na recordjaar Snelheid op Vlaamse gewestwegen omlaag 11 m: K 4 ZEEUWS-VLAANDEREN Zeehondenpuppy's en pinguïns Opwarmen voor Weitjerock In de regio Voor de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten Terneuzen, Hulst en Sluis is dat een flinke meevaller. In de begroting 2014 was nog voor zien dat ze 525.000 euro zouden moeten bijpassen. Dat geld kun nen ze nu in eigen zak houden, omdat Dethon zo goed heeft ge draaid. Dethon stopt de 470.000 euro winst in de reserves, waarmee de werkvoorziening haar financiële positie verstevigt. Dat is ook no dig, want sociale werkvoorzienin gen staan landelijk onder druk. De Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) is per 1 januari afgeschaft en opgevolgd door de Participatie wet. De sociale werkvoorzienin gen krijgen er geen WSW-mede- werkers meer bij. Voor Dethon moet een nieuwe koers worden uitgestippeld. Naar verwachting zullen Terneuzen, Hulst en Sluis daar in het najaar 'een ei' over leggen. Algemeen di recteur Edwin van den Berghen van Dethon wacht dit af, maar hij doet dat niet gelaten. „We hebben laten zien", geeft hij aan, „dat wij onder moeilijke omstandigheden - in de laatste zes crisisjaren - ons staande hebben weten te houden en zelfs de resultaten hebben ver beterd." Met verschillende bedrijfson derdelen heeft Dethon zich weten te profileren, waaronder postver zorging, schoonmaakactiviteiten, groenbeheer, metaal- en kunststof bewerking. Voor het bewerken van kunststof is vorig jaar nog een mooie opdracht in de wacht ge sleept van Europlex Roosendaal. Ook richt Dethon zich steeds meer op cleaningwerk bij chemie bedrijven als kunstmestfabriek Ya- ra. Voor deze bedrijven is dit inte ressant. De nieuwe wet verplicht hen min of meer extra mensen met een arbeidshandicap aan werk te helpen. Van den Berghen is niet som ber over de toekomst van Dethon. „Wat je ook doet, de werkgelegen heid voor onze mensen zal in stand moeten blijven. Of dat on der gemeentelijke vlag is of gepri vatiseerd." Dethon bood in 2014 werk aan 877 WSW'ers, verschafte 34 men sen uit de bijstand een werkerva ringsplaats en telde 124 reguliere, ondersteunende banen. De omzet bedroeg zo'n 32 miljoen euro; 13 miljoen euro uit de eigen bedrijfs activiteiten en 19 miljoen euro uit rijksbijdragen. 'Wat je ook doet, de werkgele genheid voor onze mensen zal in stand moeten blijven' CENT. Het aantal verkeersslachtof fers op de Vlaamse gewestwegen moet omlaag. Om dat te bereiken wordt de maximumsnelheid te ruggebracht van negentig kilome ter naar zeventig kilometer per uur. De maatregel gaat 1 januari 2017 in. Eerder kan niet, omdat meer dan 16.000 borden moeten wor den vervangen. De wegbeheerders kunnen dat niet in een handom draai. Op veel Vlaamse gewestwe gen - op 6000 van de 8000 kilome ter - geldt nu overigens al een maximumsnelheid van zeventig kilometer, maar de officiële norm is negentig kilometer. Dat veran dert. Op Vlaamse gewestwegen val len elk jaar meer dan vierhonderd verkeersdoden. Dit hoge aantal wil maar niet naar beneden. Minis ter Ben Weyts van Mobiliteit hoopt dat dit wel lukt door de maximumsnelheid te verlagen. Zomeravondconcert op kiosk Breskens Muziekvereniging Breskens-Groe- de pakt een oude traditie weer op door tijdens zomeravonden con certen te geven op de kiosk op het Spuiplein in Breskens. Aan staande maandag om 19.00 uur spelen de muzikanten daar voor de eigen bevolking en voor toeris ten. De muziekvereniging is ook van plan dit jaar acte de présence te geven tijdens de komende Vis serijfeesten. Dat gebeurt dan wel in een dweilbandformatie en in aangepast tenue. Vliegende Hollander tennistoernooi Tennisclub Animo uit Terneuzen houdt vanaf dit weekend tot 2 au gustus het Vliegende Hollander tennistoernooi. Er zijn ieder jaar ongeveer vierhonderd deelne mers. Naast tenniswedstrijden zijn er ook andere activiteiten zo als een proeverij, zwemmen en feesten met een dj. Nieuw dit jaar is het beachtennistoernooi op woensdag 29 juli. Het hele pro gramma is te vinden op www.vliegendehollandertoernooi.nl. Extra rit Connexxion tijdens Avondmarkt Vervoersmaatschappij Con nexxion speelt in op de jaarlijkse Avondmarkten (dinsdag 28 juli en 4,11 en 18 augustus) in Sluis. Om de bezoekers de mogelijk heid te bieden wat langer op de markt te vertoeven rijdt buslijn 814 een extra late rit naar Bres kens. De bus vertrekt om 22.30 uur bij halte St. Annastraat in Sluis en rijdt de reguliere route langs de kust naar de Veerhaven in Breskens. Mijn dorp, mijn stad In de Zoo van Antwerpen krui pen of hippen heel wat pasgebo ren dieren rond. Een paar weken geleden kroop een monniksgier uit het ei en niet lang daarna be vielen de zeehonden Nath en Euf- razie van een puppy. Ze zijn al di rect een bezienswaardigheid. Ook de pinguïns in Vriesland kre gen kleintjes: een macaronipin- guïn en twee gentoopinguïns. Ook de koningspinguïns en de zwartvoetpinguïns verwachten gezinsuitbreiding. In de vakantie periode is dagelijks een nieuwe zeeleeuwenshow te zien (om 13-15,15.00 en 16.30 uur) en er zijn extra roofvogeldemonstraties. AARDENBURC. Kaai- plein, 21.00 uur: Jazzoptreden; AXEL. Centrum, 10.00 uur: Biologi sche streekproduc- tenmarkt; CADZAND. N.H.-kerk, 11.45 uur: Flamencogita rist Manito; CLINGE. Zestigvoet- kreek, 9.00 uur: vis wedstrijd; GRAAUW. Galerie Terra Groda, 14.30 - 17.30 uur: Expositie W.O.i en 2 uit ver zameling oud mili tair Ad Knicknie (ook zondag); Schuttersterrein, 14.30 uur: Schie ting op staande wip; HEIKANT. Café Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; OSSENISSE. Knui- tershoek, 10.00 uur: Knuitershoekse feesten; SCHOONDIJKE. Ko renmolen, 11.00 uur: Rondleiding; TERHOLE. Kermis; TERNEUZEN. Por taal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; De Veste, 9.00 uur: Koersbal; Oud Terneuzen, 15.30 uur: Mossel feesten; IJZENDIJKE. Festival terrein, 12.30 uur: Weitjerock; Schuttersterrein, 14.00 uur: Schie ting op staande wip; BIERVLIET. Braak manboerderij Staatsbosbeheer (Braakmanweg 5), 13.30 uur: jeugdacti- viteiten; HULST. Stations plein, 12.00 uur: Spelletjesmiddag; Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET-BAD. Duinovergang 19,11.00 uur: Brade rie Nieuwvliet@Sea; OSSENISSE. Hof ter Nesse, 14.30 uur: Schieting; 19.30 uur: Gaaibollen; TERNEUZEN. De Ro de Beuk, 12.00 uur: Rommelmarkt; Centrum, 13.00 uur: Koopzondag. door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Het had niet op een beter moment kunnen komen voor de Zeeuws-Vlaamse sociale werk voorziening Dethon. Het bedrijf be leefde in 2014 een recordjaar met een positief financieel resultaat van 470.000 euro. Edwin van den Berghen, directeur Dethon wist vorig jaar een belangrijke order in de wacht te slepen van Eu roplex Roosendaal voor de verwerking van kunststoffen, foto Peter Nicolai BRESKENS Rosaura Clementines in Terneuzen staat op nummer elf in de Terras Top 100 van Misset Horeca. Het restaurant met lounge-bar bij het Churchill Hotel wordt geroemd om de service en krijgt ook een compliment van de jury omdat het er 'schoon en keurig' is. TERNEUZEN SLUIS TERNEUZEN ZorgSaam herinnert aan afspraken ZorgSaam mag zich ge lukkig prijzen. Als pa tiënten een afspraak hebben bij het zieken huis, komen ze die over het algemeen trouw na. Het percen tage dat niet komt op dagen, ligt op slechts 3,5 procent. Dat mag weinig lijken, maar iedere patiënt die het laat afweten, kost wel geld. Lande lijk ging het in 2013 om 400 miljoen euro, is berekend. Een cam pagne is toen opgezet om 'het verzuim' terug te dringen. ANTWERPEN ZorgSaam is eind vorig jaar begonnen met het versturen van een her innering per email of sms-bericht. Dit sys teem is geleidelijk inge voerd. Inmiddels kan voor ruim de helft van alle spreekuren een herinnering worden verstuurd. Eind dit jaar moet het project vol tooid zijn. Het systeem mag dan helemaal klaar zijn, dat wil niet zeggen dat ZorgSaam ook alle pa tiënten een herinne ring kan sturen. „We hebben heleboel email adressen", geeft woordvoerster Marga ret Lafort aan, „maar we kunnen die pas ge bruiken als mensen ook toestemming ge ven." ZorgSaam roept patiënten daarom op zich te laten registre ren. Dat kan door een mail te sturen aan zorgsaam@zw.nl of een whatsapp naar 06-20419257, met ver melding van naam, adres, geboortedatum, email en mobiele tele foonnummer. BRESKENS. Het promotieteam van Weitjerock toerde gisteren in een bus door de streek. Samen met een groep van vijfendertig mensen die het festival een warm hart toedragen, werd Zeeuws-Vlaanderen alvast warm- gemaakt voor de derde editie van Weitjerock. Carlos van Hijfte uit Hoofdplaat vertelde verhalen over zijn carrière in de muziekwereld, de nog lege festivalweide werd alvast bezocht en de groep voer met een Weitjerock promotieboot langs de Zeeuwse kust. Om echt in de sfeer te komen, gaven Maarten Termont en feestband De Duts'n een verrassings optreden in Strandpaviljoen Loods 10 in Breskens. De Duts'n (foto) maakten furore met meezinger '500 kroketten' en trappen vandaag om 12.30 uur het festival af met de gouden combinatie van Zeeuwse covers en het uitdelen van gratis bier. foto Ronald den Dekker ZATERDAG ZONDAG AARDENBURG KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78