Kringloopwarenhuis in voormalig Logus-pand hi U 5 Thoolse ondernemers willen wel aanhaken bij de Zeelandpas Omstreden paaltje maakt de tongen los Dansevenement op Goese Grote Markt BEVELANDEN en THOLEN 5 Geen leeftijdsgrens voor evenement op Grote Markt Goes door samenwerking met Jupiler op gebied van alcohol. De Grote Markt in Goes is morgen het domein van dansliefhebbers. Zij kunnen zich tus sen 13.00 en 22.00 uur weer hele maal uitleven op de beats van di verse dj's tijdens de elfde editie van het jaarlijkse, rondreizende evenement Dancetour. In tegenstelling tot de meeste andere festivals is Dancetour toe gankelijk voor alle leeftijden door een samenwerking met bier merk Jupiler op het gebied van al coholconsumptie. „Festivals zijn vaak pas toegankelijk vanaf 16 jaar en sinds de verhoging van de leeftijdsgrens voor alcoholcon sumptie zelfs vanaf 18 jaar. Hier door kunnen jongeren nooit in aanraking komen met festivals, terwijl ze er wel naar verlangen. Door de Dancetour-evenemen- ten kan iedereen een festival be zoeken in zijn of haar regio, zon THOLEN. Met de Zeelandpas kun nen inwoners en toeristen kor ting krijgen bij een kleine hon derd attracties, winkels en horeca gelegenheden in alle delen van Zeeland, behalve Tholen. Daar komt volgend jaar wellicht veran dering in. Tijdens een bijeenkomst van Thoolse recreatieondernemers ga- der dat ze tegengehouden wor den door hun leeftijd", legt Dan- cetour-woordvoerder Magchiel Koekkoek uit. Jupiler en Dance tour hebben samen een aantal maatregelen getroffen om alco holconsumptie door minderjari gen tegen te gaan. Zo moeten be zoekers zich legitimeren bij de in gang of bar. Mensen van 18 jaar en ouder krijgen een - niet her bruikbaar - armbandje. Alleen personen die zo'n bandje dragen, kunnen aan de bar alcohol bestel len. De polsbandjes zijn voorzien De meeste festivals zijn tegenwoordig niet meer toegankelijk voor minderjarigen, maar Dancetour wel. ven veel aanwezigen onlangs aan dat ze best willen aanhaken bij het initiatief, en dus ook een noe menswaardige korting willen ge ven. Om de pas op Tholen in te voeren, is echter ook een finan ciële bijdrage van de gemeente nodig. Toerisme-wethouder Frank Hommel wil daar nog geen belof tes over doen. „We gaan daar de ze zomer over nadenken", zegt van de boodschap 'drink responsi bly' (drink verantwoord). „Daar naast is de barcrew erg alert op het voorkomen van verkoop aan minderjarigen", aldus Kim Vog- ten van AB InBev, waar Jupiler onder valt. Dat een meerderjarige alcohol koopt en het vervolgens aan een minderjarige geeft, is ech ter lastig te voorkomen. Het dansfeest begint met de Dj Clash, waarin lokaal draaitafel talent het tegen elkaar opneemt. Vervolgens is het de beurt aan grote namen zoals Quintino, Yel low Claw, Kill the Buzz, Jay Hard- way uit Amsterdam en het duo Pep Rash (Jesse van de Ketterij uit Middelburg en Rachid El Ua- richi uit Goes). Zij breken op dit moment internationaal door en scoorden begin dit jaar een (onli ne) wereldhit met de track Ru mors. De organisatie raadt bezoekers aan te voet, met de fiets of het openbaar vervoer te komen. Ver der wordt gewaarschuwd voor zakkenrollers, die het voorname lijk op iPhones hebben voorzien. Het gebruik van selfiesticks is niet toegestaan. hij. „Ik wil zeker weten dat er be hoefte is bij ondernemers. Waar om zouden we er anders geld in steken?" De Zeelandpas wordt deze zo mer voor het eerst uitgegeven. Het is een vervolg op de 'gemeen telijke' passen die er in voorgaan de jaren waren, zoals de Noord-Bevelandpas en de Schou- wen-Duivelandpas. De aanschaf van een pas kost vier euro. Een kringloopwarenhuis is een moderne 'sociale firma' die twee maatschappelijke functies combi neert: banen creëren aan de onder kant van de arbeidsmarkt (door middel van leer/werktrajecten) en afvalscheiding en -verwerking. Het kringloopwarenhuis Nobel sluit volgens de initiatiefnemers aan op het bestaande aanbod en heeft toegevoegde waarde. Inmiddels zijn gesprekken ge voerd mer onder meer de Ruilwin- kel, het Leger des Heils, 't Gors en De Betho. Met de afdeling werk, inkomen en zorg (WIZ) binnen de Gemeenschappelijke Regeling De Bevelanden is gesproken over het bieden van leer/werktrajecten Het betwiste paaltje bevindt zich op het fietspad ten westen van het Kanaal door Zuid-Beveland, tus sen Wemeldinge en de Postbrug. Op meerdere plaatsen staan van dit soort auto-weerders, maar de ze ene blijkt erg populair bij fiet sers om tegenaan te botsen. Op Facebook ontspon zich een discussie op de pagina van Wijka gent Kapelle. Aanleiding was een botsing van een wat oudere fietser met ernstige gevolgen. Volgens reacties moest de man een drie uur durende operatie ondergaan. en re-integratie. Wat betreft de montage, afvalscheiding of afval verwerking wil Goes Nobel in con tact brengen met de Zeeuwse rei- nigsdienst om te bezien of beide partijen iets voor elkaar kunnen betekenen. De zoektocht naar een locatie was lastig, omdat bijna geen pand geschikt of finacieel haalbaar bleek. Ook het Logus-pand heeft beperkte mogelijkheden, want slechts 15 procent van het bedrijfs vloeroppervlak mag voor detail handel worden gebruikt. B en W zijn niet voor uitbreiding en daar om wil het college alleen toestem ming geven voor vijftien procent detailhandel. Dat betekent dat No bel het bedrijfsconcept ingrijpend zal moeten aanpassen. Een kringloopwarenhuis is een moderne 'sociale firma' die meerdere maatschappelijke functies combineert. En de wijkagent meldde zelf dat, terwijl hij bij het ongeval stond, er nog twee fietsers en een brom fietser bijna tegen het paaltje aan reden. Ook zou het obstakel onte recht platgelegd zijn, terwijl het rechtop had moeten staan, waar door het slecht zichtbaar was. Inmiddels is de ongeluksbren ger weggehaald, maar dat is slechts tijdelijk. Hoogstwaarschijnlijk laat wegbeheerder Rijkswaterstaat, die gisteren nog niet kon reageren, er een nieuwe terugzetten. Hopelijk komt daarop een ander slot, zodat onbevoegden de paal niet kunnen laten zakken. Blijft de vraag of het omstre den paaltje daar wel zo handig staat. Wethouder Jon Herselman kent de situatie. „Dat paaltje is daar neergezet om te voorkomen dat auto's op het fietspad komen. Dat is echt wel nodig. Maar als het voor veel ongelukken zorgt, dan kun je je afvragen of je dat daar wel moet zetten." makelaar Succes in huis IXTJ LU □mm srn Ta" II STI rnsri' ZATERDAG 25 JULI 2015 De Dancetour brengt in Goes jaarlijks duizenden danceliefhebbers op de been, zo ook tijdens de afgelopen tien de editie, archieffoto Izaak Verkeste Dancetour is voor iedereen Kasteelstraat 1 Wolphaartsdijk 10 JAAR lnn™P:\ Starterswoning Scherpe prijsstelling! Dubbele beglazing Tuin op het westen Unieke locatie Mega lage maandlasten! Vraagprijs 75.000,- k.k. door Luc Oggel door Rob Paardekam door Luc Oggel GOES. In het voormalige Lo gus-pand achter de Praxis aan de Albert Joachimikade in Goes komt mogelijk een kringloopwarenhuis. Burgemeester en wethouders wer ken daar onder voorwaarden aan mee. door Willem Adriaansens WEMELDINGE. Een paaltje midden op een fietspad, waar al meerdere fietsers over gestruikeld zijn. Het is bedoeld om auto's te weren van dat fietspad. Maar als meerdere ge bruikers van het pad al tegen dat paaltje aanknallen, is dan het mid del niet erger dan de kwaal, vraagt menigeen zich af. 10 JAAR Boulevard de Ruijter 12 Vlissingen M2makelaars.nl Mi In prijs verlaagd! Prachtige locatie Riant dakterras ca.45m2 Inpandige garage Mogelijkheid tot Bed&Breakfast Gelegen op het zuiden Aparte opgang II'liMA ffl Vraagprijs 425.000,- k.k. www.dancetour.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76