WÉ b Vaatwasserongeluk kost vrouw leven All Inclusive Thüringen 1 Opgepast: vandaag trekt een van de zwaarste zomerstormen van de eeuw over Nederland. Advies: ga niet met een caravan de weg op NIEUWS 3 ROTTERDAM. Wat een timing: op de dag dat de 'caravanvakanties' echt beginnen, krijgt Nederland een van de zwaarste zomerstor men van deze eeuw over zich heen. Met als advies: ga niet met een caravan de weg op. En dus adviseert de ANWB: 'als je toch weggaat vandaag, ga dan zo vroeg mogelijk'. „Zorg dat je voor de storm het land uit bent", zegt Annelies Tichelaar. Juist vandaag, stormdag, gaan volgens de ANWB meer dan een miljoen mensen op vakantie. Meer dan de helft daarvan ver trekt naar het buitenland. „Uitgerekend vandaag is een van de drukste vakantieweeken den van het jaar", zegt Tichelaar. „En van die dikke miljoen gaan de meesten met de auto, de caravan of de camper." Nederland telt 460.000 caravans en heeft daar mee de grootste 'caravandicht heid' van Europa. Daarnaast rijden er ook nog 150.000 vouwwagens en 95.000 campers rond. „Ga er maar van uit dat er tienduizenden caravans van daag de weg op gaan. Of in elk ge val van plan waren dat te doen", zegt Tom Huyskens van auto brancheclub Bovag. Maar De Ver- keers Informatie Dienst (VID) ad viseert die juist vandaag toch maar niet te gaan, vanwege de storm. Die kan dan ook uitzonder lijk zwaar worden. „50 procent kans op windkracht 9", zegt Michiel Severin van Weerplaza. „Dat is bijzonder voor juli. Het zou de negende keer zijn sinds 1906. De laatste keer tot van daag was toevallig vorig jaar. Maar toen al op 9 juli, dus wat vroeger in de zomer en toen haalde alleen Hoek van Holland windkracht 9. Voor de laatste 'julistorm' vóór vorig jaar moeten we terug naar 1969." Voor de kustprovincies geldt vanmiddag code geel en wor den windstoten verwacht met snelheden van 80 tot 110 km per uur. „Wie in Zeeland of Zuid-Hol land woont en toch met de cara van weg wil vandaag, kan beter echt vroeg vertrekken", zegt Se verin. „Maar het gaat vooral om de kuststrook, dus zeg maar onge veer tot 30 kilometer landin waarts. Daar kan de storm enkele uren aanhouden." Campings in het stormgebied, maken zich nog geen grote zorgen. „Hier aan zee zijn we wel wat gewend", zegt Ja- nine van strandcamping De Quack in Hellevoetsluis, toch een van de eerste plekken waar de windstoten vandaag toeslaan. „We maken onze rondes, we ge ven aan waar we denken dat ten ten verstevigd moeten worden en we waarschuwen." Grootste pechvogel van het fes tivalseizoen is ongetwijfeld Rotter dam Unlimited, dat ondanks die naamsverandering van drie jaar ge leden nog steeds veel bekender is onder de oude naam, het Zomer carnaval. Die naam en dan zo'n storm op je verentooi... De organi satie van het Rotterdamse evene ment (een van de grootste van Ne derland) beslist zo laat mogelijk of er aanpassingen moeten worden gemaakt aan het programma. Aan de andere kant van het land, bij de Zwarte Cross, is nie mand bezorgd. „Als de storm hier komt, is de kracht er allang van af', zegt een woordvoerder. „Dus het gaat hier erg meevallen." Stephanie van der Meulen (23) had een verstandelijke beperking en werkte via zorginstelling Ave- leijn als dagbesteding bij de groot handel. Van der Meulen werd de machi ne ingetrokken. Ze raakte zo zwaargewond dat ze gereani meerd moest worden en naar het ziekenhuis in Enschede moest worden overgebracht. Daar over leed ze gisterochtend in het bij zijn van haar familie aan de gevol gen van het tragische bedrijfsonge val. Wat er precies is gebeurd en waarom de afwasinstallatie met zeer heet water niet tijdig via een noodstop kon worden stilgezet, is nog onduidelijk. Betrokkenen wil len daar niets over zeggen tot het onderzoek van de Inspectie SZW (voormalige Arbeidsinspectie) is afgerond. Zorginstelling Aveleijn her denkt Van der Meulen als een vro lijke en behulpzame jonge vrouw met een grote vriendenkring. Volgens de zorginstelling wer ken cliënten 'redelijk zelfstandig', maar is er altijd een begeleider van Aveleijn aanwezig. Ook wor den de arbeidskrachten gekoppeld aan een werkbegeleider van de Ma kro. Op de website van Aveleijn staan ook foto's - onder meer in de spoelkeuken - waarop te zien is dat cliënten een pet dragen tij dens hun werk. Kras.nl/53108 of bel 0900-96977ocPg ZATERDAG 25 JULI 2015 Zomerstorm oo komst door Victor Schildkamp De familie Vermeulen zet alvast een stormband over de voortent in Hellevoetsluis. foto Arie Kievit HENGELO. De jonge vrouw die woensdagmorgen met haar haren bleef vastzitten in de vaatwasser van de spoelkeuken in de Makro in Hengelo is gisteren overleden. Compleet verzorgd genieten in het Thüringerwald! Maak mooie wandeltochten of bezoek de cultuursteden Erfurt en Weimar. 3-sterren hotel in Cursdorf, midden in de natuur Inclusief ontbijtbuffet, lunch, diner en diverse drankjes Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4