Politie is in Domburg dichter bij de mensen Bordeel heet hangijzer 25 jaar Trekkertrek in Aagtekerke WALCHEREN 5 Trekkertrek Aagtekerke wil na 25 jaar uitgroeien van 'een wedstrijd voor boeren onder elkaar' tot een echte familiedag. a rn lL i Succes in huis Trucks en tractoren brullen vandaag om het hardst. Aagteker ke beleeft de 25e Trekkertrek. Wilco Corré (38) uit Kle- verskerke doet al twintig jaar mee. „Het is een wedstrijd voor boeren onder elkaar: laten zien wat je trekker echt kan." In een kwart eeuw is Trekker trek Aagtekerke uitgegroeid tot het grootste evenement in zijn soort in Zeeland. Toch is het vol gens het nieuwe bestuur, dat in februari is aangetreden, tijd de ba kens een beetje te verzetten. De meest opvallende wijzi ging is dat de wedstrijd niet meer klasse voor klasse wordt af gewerkt, zegt wedstrijdleider en bestuurslid Anthonie Lange- beeke. „Nu kun je de hele dag door standaardtractoren, sport- tractoren en trucks zien rijden. Dat is leuker voor de bezoekers én voor de deelnemers, want die willen zich aan zo veel mogelijk mensen tonen." Klopt, zegt Wilco Corré. Hij begon op zijn zeventiende, toen hij net zijn trekkerrijbewijs had. Eén keer heeft hij in zijn klasse, de standaardtractoren, gewon nen. „Een jaar of negen geleden, met mijn Case 1455XL. Ik doe er niks speciaals aan. Zoals ik ermee op het land werk, zo rij ik er ook mee." Corré heeft het liefst 'een taaie baan'. „Een beetje vochtig, zodat ik meer grip heb. Op een droge baan heb ik niks aan de kammen op mijn banden." Tweede koerswijziging van het nieuwe bestuur is de uitbrei ding van activiteiten voor het he le gezin. Nieuw is bijvoorbeeld de skeltertrek voor kinderen - één van die initiatieven die van Trekkertrek een echte familiedag moeten maken. Langebeeke verwacht dit jaar tussen de 2500 en 3500 bezoe kers. Groei van het aantal toe schouwers is geen streven. „We willen vooral dat de mensen een leuke dag hebben." Het sociale contact is ook wat Corré zo mooi vindt aan de Trek kertrek. „Ik ben niet bloedfana- tiek. Het is gewoon een heel ge zellige dag. Ik kom er veel colle ga's en vrienden tegen. En ja, dan is het natuurlijk wel leuk als je het net wat beter doet." PROGRAMMA vragen aan Alwin Don over de verhuizing van de politie van Seroosker- ke naar Domburg. „De nationale politie komt met een huisvestingsplan voor alle po litiebureaus. Daarin wordt nadruk kelijk de samenwerking gezocht met gemeentehuizen. Die lenen zich er goed voor om het publiek ook met politiezaken te helpen." „In de zomer wel, vanwege het toerisme. Ook voor de aanrijtijden ligt Domburg iets gunstiger." „Een enkele keer per week." „We proberen mensen inder daad eerst via internet of telefoon te helpen. Daarom is het ook heel rustig in Serooskerke. We vinden een politiepost in de nabijheid van mensen wel heel belangrijk. Het gemeentehuis is een logische keuze, omdat daar veel burgers ook voor andere zaken komen." „Twee, die echt verbonden zijn aan het gebied Veere. Zij werken straks vanuit het gemeentehuis." „We hebben de afgelopen tijd al vaker samengewerkt, aan veilig heid en leefbaarheid. Nu we on der één dak zitten, zal dat alleen maar toenemen." „Los van de locatie niet zo veel. Het kantoor in Serooskerke was el ke werkdag open van negen tot vijf. Dat blijft zo als we in het ge meentehuis zitten. De mensen aan de receptie van het gemeente huis staan mensen te woord die voor de politie komen. Na de zo mer kijken we opnieuw naar de openingstijden." „Wat we daar hadden, werd na genoeg niet meer gebruikt. Arres tanten werden al elders ingeslo ten. Het bureau werd vooral ge bruikt om met mensen in gesprek te gaan. Dat blijven we doen." VLISSINGEN. De Vlissingse gemeen teraad kan dan wel 'nee' zeggen te gen aankoop van het bordeel te genover het station, met de ge meente zijn destijds toch heel an dere afspraken gemaakt. Dat zegt oud-makelaar en beleg ger Jacques Theelen als een van de eigenaren van het pand aan de Prins Hendrikweg. „De raad zegt 'nee' en de raad is het hoogste or gaan, maar vóór het duale stelsel was er een heel andere situatie." Volgens de gemeentevoorlich- ter hoort bij de oude afspraak dat de gemeente het bordeel zou ko pen, dat die aankoop ter goedkeu ring wordt voorgelegd aan de ge meenteraad. Dat ontkent Theelen. „Dat maakte de gemeente Vlissin- gen er later pas van. Wij hebben dat pand gekocht op verzoek van de gemeente. We hielpen de ge meente. Ik vraag me af of die nu wel juist handelt. Dat laten wij uit zoeken door juristen. Ik sluit niet uit dat het tot een procedure komt." ujhihiimi I ZATERDAG 25 JULI 2015 Laat zien wat die trekker echt kan door Maurits Sep Trekkertrek Aagtekerke begint vandaag om 14.00 en duurt tot 21.30 uur. Het evenement vindt plaats op de hoek Pekelingse- weg/Aagtekerkseweg tussen Aag tekerke en Grijpskerke. Entree tot vier jaar gratis; 4-12 jaar 6 eu ro; 12 en ouder 12,50 euro. Kasteelstraat 1 Wolphaartsdijk 10 JAAR Starterswoning Scherpe prijsstelling! Dubbele beglazing Tuin op het westen Unieke locatie Mega lage maandlasten! Vraagprijs 75.000,- k.k. 8 Per 1 augustus sluit het politiebu reau in Serooskerke. De politie trekt in het gemeentehuis in Dom burg om (in de zomer) dichter bij ondernemers en toeristen te zijn. -| Waarom is het gemeentehuis van -®- Domburg een betere plek dan het oude kantoor in Serooskerke? Ligt Domburg echt zo veel gunsti- ger dan Serooskerke? 3 Kwam er wel eens iemand op het kantoor? 4 Is een kantoor nog wel nodig in een tijd van internetaangiftes en telefonische bereikbaarheid? SDe wijkagenten blijven werken zoals ze deden. Hoeveel zijn er voor de gemeente Veere en waar wer ken ze? A Jullie wijzen op het voordeel van betere samenwerking met de op sporingsambtenaren van de gemeen te Veere. Hoe belangrijk is die? 7 Wat merken de mensen verder van die nieuwe huisvesting? Sc Het steunpunt in Domburg heeft geen politiefaciliteiten. Wat hadden jullie in Serooskerke wel? door Wendy Wagenmakers Boulevard de Ruijter 12 Vlissingen makelaar In prijs verlaagd! M2makelaars.nl Prachtige locatie Riant dakterras ca.45m2 Inpandige garage Mogelijkheid tot Bed&Breakfast Gelegen op het zuiden Aparte opgang UNiMA EV3 Vraagprijs 425.000,- k.k. Wilco Corré uit Kleverskerke doet met zijn Case 1455XL voor de 20e keer mee aan Trekkertrek Aagtekerke. „Zoals hij hier staat, werk ik er ook mee op het land. Ik doe er niks speciaals aan." Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38