Nieuw leven op Oude Markt 4 WALCHEREN Eigenaren City Hotel aan de Oude Markt in Vlissingen beginnen Theater Spoetnik op benedenverdieping. www.koozie.nl KOOZIE 'We praten met de Zeeuwse Komedie, maar organiseren ook elke woensdagmiddag iets voor kinderen' In de regio Protestantse Kerk houdt een tentdienst Extra koopzondagen in Middelburg Mijn dorp, mijn stad Voor het laatst het dak op Zaterdag Zondag kinderopvang Met Tafel Thuis bent u altijd verzekerd van een gezonde, complete en vooral smakelijke maaltijd. lÉÊè*<y Tafel Thuis Bel (0118) 63 20 30 Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Martin Smulders van het City Hotel in Vlissingen. foto Ruben Oreel Theater in City Hotel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Een kerk, oude pand jes, mooie bomen en natuurste nen bestrating: de Oude Markt heeft alle ingrediënten om een sfeervol plein te zijn. Maar brui sen doet het niet. Nóg niet. Dat gaat veranderen. Het City Hotel, in de oude dansschool aan het plein, wordt nu gerund door een stel vol plannen en energie om ze uit te voeren. Martin Smul ders en Marleen Kooij zijn na twintig jaar Rotterdam met hun kinderen terug in Vlissingen. De benedenverdieping van het ho tel, eigendom van ME Vastgoed, wordt verbouwd tot theater. Spoetnik gaat het heten, zoals het café dat daar eind jaren vijf tig zat. Er is een schattig theater zaaltje met oude klapstoelen. In de ruimte erachter past mooi een barretje voor bezoekers en er is zelfs een nooduitgang. „Alsof het ervoor gemaakt is." Tijdens Onderstroom waren er de eerste optredens. „Je zou Martin Smulders, Cityhotel het niet zeggen, tussen al dat be ton, maar de akoestiek bleek ge weldig. De artiesten waren ly risch. Spoetnik is bedoeld voor gezelschappen voor wie de Piek te klein is maar de Timmerfa briek te groot. We praten met de Zeeuwse Komedie, die uit het Vestzaktheater moet, maar den ken ook aan jazz, boeklezingen, grimeworkshops. En elke woens dagmiddag iets voor kinderen." In de ruimte komt bovendien een bar met een keuken met 'puur en eerlijk eten'. „Echte hamburgers, houtovenpizza's, ta co's", somt Smulders op, „zoals we dat kennen uit Rotterdam." Spoetnik en het café gaan draaien op vrijwilligers, waaron der ook vormgever Stag en ver bouwer ME Vastgoed. „We zoe ken ook koks en een theaterpro grammeur, die zelf willen onder nemen. Want we moeten wel eerst geld gaan verdienen. Er zijn genoeg enthousiaste mensen die iets mee willen opbouwen." Samenwerking heeft Smul ders in Rotterdam geleerd. „En ik hoop dat de Vlissingse horeca en ambtenaren, die onlangs een rondje Rotterdam deden, dat ook onthouden. Op de Oude Markt doen we het al. Samen met Koen van het Sint Jacobscafé en Mi chelle van Tilly Rose leggen we een jeu de boules-baan aan. En we gaan mossel- en oestermaal tijden organiseren. Zodat het plein wordt zoals het hoort te zijn." AAGTEKERKE De Protestantse Kerk in Aagteker- ke houdt morgen haar jaarlijkse tentdienst op de hoek van de Pekelingseweg/Aagtekerkseweg. De dienst wordt geleid door Ds. B.M. van Ginhoven en heeft het thema: Dank U wel! (10.000 rede nen tot dankbaarheid). De dienst begint om 19.00 uur en de toe gang is gratis. MIDDELBURG De Middelburgse binnenstad opent deze zomer drie zondagen achter elkaar de deuren. Op zon dag 26 juli, 2 augustus en 9 augus tus is iedereen welkom om te ko men winkelen. De koopzondagen duren van 13.00 tot 17.00 uur. Iede re eerste zondag van de maand is er een reguliere koopzondag. OOSTKAPELLE Boom succesvol geopereerd Eén van de oudste bo men van Zeeland is de afgelopen dagen suc cesvol geopereerd. Het gaat om de circa 300 jaar oude linde voor kasteel Westho- ve. Het gevaarte met een hoogte van 15 me ter was hard toe aan een aantal ingrepen, dat ervoor zorgen moet dat de boom le vensvatbaar blijft. MIDDELBURG Culturele lunch Bij Two ladies like lunch in Middelburg is vandaag een culturele middag. Yesterday's Pa pers treedt op. Tevens exposeert mu zikant Bert Hoogerheij- de in de lunchroom en het thema is summer in the city. GOES Lukasse Dakbedekking in Goes nam gisteren afscheid van de oudste dakdekker van Zee land. Met zijn 71 jaar is Lau Wiskerke (foto) een begrip in Goes en omgeving. Sinds de op richting is hij bij het be drijf werkzaam. leder jaar gaf Lau aan dat hij nog graag langer door wilde gaan met wer ken. Nu moet hij noodge dwongen stoppen, na een val van de ladder in de kerstvakantie, waarbij hij lelijk is te rechtgekomen. VLISSINGEN Hollandse hit party In het Arsenaal Thea ter in Vlissingen wordt vanavond een Holland se hit party gehouden. Zanger Rob Ronalds treedt op, DJ Bee draait. OOST-SOUBURG Moluks thema Stichting IK in en bij de Watertoren in Oost-Souburg krijgt een Moluks thema in hun expositieruim te. Morgen is om 12.00 uur een officiële en feestelijke opening in de tentoonstellings ruimte (naast de Wa tertoren). tips? mail naar redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Dorpskerk, 13.30-16.00 uur - Fo to-expositie Wal- cherse kleder dracht; Pekelingse- weg, vanaf 14.00 uur - Trekkertrek; Hoek Hereweg en Slotdreef, 16.30-19.00 uur - Paarden polo GRIJPSKERKE Theetuin De Wege- ling (en diverse lo caties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cul tuurroute Midden Walcheren KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling Hou- tenhandsche Hof met hedendaagse stenen sculpturen MIDDELBURG Vlasmarkt, vanaf 12.00 uur - Mossel- feest met optreden van (o.a.) Copycat; Hofpleinkerk, 13.00-16.00 uur - Openstelling kerk OOSTKAPELLE Noordweg, 10.00-18.00 uur - Korenmolen D'Ar- ke open voor pu bliek SEROOSKERKE Zandput 5 (en di verse locaties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cultuur route Midden Wal cheren; Johanneskerk, 13.00-17.00 uur - Optreden koper kwartet Jongepier en Expositie Tosca Steutel VEERE Kaai, 10.00-16.00 uur - Vismarkt; Oude Stadshuis Markt 7,19.00 uur Stadsbeiaardier van Breda, Paul Maassen en zange res Mirthe Bron spelen chansons en jazzmuziek VLISSINGEN Oude Markt 2, 13.30 uur - Ja- cobsdag, openstel ling Sint Ja- cobskerk en moge lijkheid toren te be klimmen; Spui straat, Bel- lamypark, Nieuw- endijk en Zeil- markt, 13.00-24.00 uur - Kermis; Arse naal theater, 's avonds - De Hol landse Hit party met Rob Ronalds, DJ Bee en DJ H@ns; Café de Concurrent, 23.00 uur - Concert rock- coverband 'Raiders of the lost back' VROUWENPOLDER Geref. Kerk Vrijg., 20.00 uur - Muzika le voorstelling Harm Jan Schen kel, getiteld 'Amu se' 't Vierendeel, 13.00 uur tot 17.00 uur; bier proeven AAGTEKERKE Hoek Hereweg en Slotdreef, 16.30-19.00 uur - Paarden polo; Peke- lingseweg, 19.00 uur - Tentdienst Protestantse kerk OOSTKAPELLE Zeecafé, 10.00-11.00 uur - Strand Yoga VEERE Grote kerk, 15.30 uur - Optreden Dorothee Oberlin- ger VLISSINGEN Spuistraat, Bel- lamypark, Nieuw- endijk en Zeil- markt, 13.00-24.00 uur - Kermis; Cul- tuurwerf, Oranje straat 4,13.00-17.00 uur - Tentoonstel lingen 'Made in Vlissingen' en 'Sa lon de Refusés'; Willem Ruys- straat, 13.00-17.00 uur - Panorama Walcheren (groep van 12 mega schil derijen) VROUWENPOLDER Fort den Haak, sub tropische tuin, 10.00-11.00 uur - FlowYoga o.l.v. An- nemarike Ruiten beek; Koningin Emmaweg 22, 10.00-12.30 uur - Avontuurlijk pro gramma in natuur gebied Oranjezon voor kinderen van 8-12 jaar ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Bezichtiging Bun kers of kijk op www.tafel-thuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37