1 Waar gaan de provinciale bestuurders naartoe deze zomer? ZEELAND 3 Jo-Annes de Bat: Oostkapelle Ben de Reu: Zwitserland Carla Schönknecht: Gran Canaria Han Polman: Italië Harry van der Maas: Zwitserland Vlak voor de vakantie is het nieuwe dagelijks bestuur van de provincie benoemd. Bij toerbeurt bewaken ze deze zomer het fort Zeeland, maar wat doen ze tijdens hun vakantie, wat is hun bestemming en kunnen ze hun werk een beetje loslaten? Tijdens zijn vakantie is Jo-Annes de Bat nog dichter bij zijn werk plek in Middelburg. De gedepu teerde gaat met zijn jonge gezin naar Oostkapelle. 'Piet Piraat, Piet Piraat, Schip Ahoy, hoy, hoy", klinkt door de auto als de familie van Goes naar de camping rijdt. „Drie jaar geleden, toen onze jong ste geboren was, zijn we ook in Oostkapelle geweest. Vorig jaar zijn we in Frankrijk geëvacueerd van de camping, dus we proberen het nu weer dichterbij." De cam ping is ideaal voor een gezin. „De kinderen kunnen vrijuit spelen en bij mooi weer zitten we dicht bij het strand." Jo-Annes neemt ook wat te lezen mee. Luijendijk over de financiële sector, Herman Pleij over de Nederlandse nationa liteit en Het boek van Aron, over een jongen in het getto van War schau. Aan de voortent hangt een Zeeuws vlaggetje. Niet omdat hij nu gedeputeerde is. Maar toch. „Helemaal loskomen van het werk lukt niet, hoeft ook niet. Dankzij zijn Zwitserse vrouw heeft gedeputeerde Ben de Reu de beschikking over een fraai va kantieoptrekje. „Haar familie heeft een prachtig oud chalet in Wallis, waar we regelmatig heen gaan. Ook deze zomer." Op het balkon zal een Zeeuws vlaggetje wapperen. Dossiers blij ven thuis, maar via de mail pro beert Ben toch op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen op het thuisfront. De cd's liggen klaar om de rit naar de Alpen te veraangenamen: Canto Ostinato van Sandra en Jeroen, Trouble will find me van The National. Clapton, Hiatt, Dylan, Blof en The Beatles. En eenmaal op de plaats van bestemming? „Niks doen, wandelen en natuurlijk neem ik mijn racefiets mee. Ik heb vooral behoefte aan rust!" Drie boeken gaan mee in de kof fer: deel IV van de Geschiedenis van Zeeland, De Consequenties van Nina Wijers en van Yves Pe- try Liefde bij wijze van spreken. „Beetje lezen, beetje zwemmen en lekker eten." Zo stelt gedepu teerde Carla Schönknecht haar twee weken op Gran Canaria voor. „Vooral niks doen." Als er aan de rand van het zwem bad gelezen wordt is dat achter stallige lectuur van John Grisham en Esther Verhoef. Bolussen blij ven thuis. Het enige Zeeuwse dat Carla meeneemt zijn de Zeeuwse nieuws-app's op haar smart- phone. Dat is ook het middel om dagelijks de mail te checken. Niet de hele vakantie brengt ze door op de Canarische Eilanden. Ze wil in eigen provincie verschil lende evenementen bezoeken. Ze verenigt als gedeputeerde voor toerisme het nuttige met het aan gename door te bekijken hoe en waar het druk is tijdens de Zeeuwse zomer. En thuis zijn er nog wat achter stallige klusjes die liggen te wach ten. Daar is tijdens de vakantie ook tijd voor. 7 Tijdens de vakantie geniet com missaris van de koning Han Pol man ook thuis. In zijn eigen tuin en lekker buiten in de provincie. Hij gaat met zijn vrouw en hun vier kinderen ook twee weken naar Italië. „Met vrienden ben ik twintig jaar geleden in Umbrië ge weest en verheug erop met de fa milie te genieten van het land, de cultuur en het lekkere eten. En veel lezen. „Ik neem altijd te veel boeken mee. Nu in ieder ge val: het uitlezen van Oorlog en Terpentijn van Stefan Hertmans, 5 die afgelopen jaar de AKO Litera tuurprijs won, Het relaas van Sol- Ie van Andreas Oosthoek en In naam van God, over religie en ge weld, van de Britse theologe Ka ren Armstrong die in 2008 de Four Freedoms Award ontving. El ke dag is er wel even contact met Zeeland, in ieder geval via de digi tale PZC. Zeeland, dat laat je nooit los." „Een woord op zijn tijd van de be kende Middelburgse predikant Ber- nardus Smytegelt gaat in elk geval mee. Het zijn pareltjes om te lezen uit de periode rond 1720." Voor ge deputeerde Harry van der Maas is vakantie vooral ook veel lezen. Vijf tot tien boeken neemt hij altijd wel mee. Daar komen dit jaar wat papie ren van het werk bij. De bestem ming is Zwitserland. „Het Alpenge bied vinden we prachtig, rustge vend ook. Bovendien is het goed aan te rijden met zo'n 1000 kilome ter. We zitten vlak bij Sion. Daar staat een kerk met het oudste be speelbare orgel ter wereld." De dui zend kilometer naar Sion worden begeleid door klassieke muziek van Handel en Chopin. „Een cd van de talentvolle panfluiter Mihai Puscoiu ligt ook in mijn auto." Hij gaat samen met zijn schoonouders. „Zij wonen niet in Zeeland en we vinden het mooi om samen de va kantie door te brengen." J ZATERDAG 25 JULI 2015 Even de mail checken, zelfs op vakantie TMI i WtI 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36