Gelukkig, het tempo versnelt na pagina 98 farm Beter Samen. /n&( 5^ Nijntje in het Rijksmuseum CULTUUR SHOW 29 Hoofdrol Celinde in musical Londen "75% overlevingskans had ze, maar ik weet dat het bij 25% neerslagkans ook nat kan worden" Nijntje, het iconische konijntje van tekenaar Dick Bruna, viert dit jaar haar 6oe verjaardag. Dat gebeurt on der meer met een tentoonstelling vanaf 27 augustus in het Rijksmu seum in Amsterdam. Er hangt werk van Bruna en zijn inspiratiebronnen. 'Houd op met praten over mij. Houd er gewoon mee op' Musicalster Celinde Schoenmaker (26) is vanaf 7 september te zien in The phantom of the opera in de Lon- dense theaterwijk West End. Zes dagen per week speelt ze de rol van zangeres Christine Daaé, die geado reerd wordt door het spook. door Thomas Verbogt reerd. Daar is Slaughter sterk in: in men uit een restaurant in Atlanta (dat die ruimte er juist niet zijn. Di suggereren. En dus in het uitstellen is plaats van handeling) en Paul wil houd verdraagt dat niet. Alles j Eerst maar een bekentenis: Mooie meisjes is het eerste boek van Karin Slaughter dat ik las. Dan ben je dus een zonderling. Wel was ik al jaren nieuwsgierig. Met die nieuwsgierigheid kwam ik een heel eind in deze thriller. Toch zakte ik na een pagina of vijftig een beetje weg in een probleem dat ik va ker binnen dit genre heb: het gaat al lemaal zo traag. Dat ligt niet aan de gebeurtenissen, want die zijn heftig en geheimzinnig, maar het verteltem po sleept nogal. Op bladzijde 98 werd ik gegrepen en ik weet ook hoe het komt: einde lijk is er interactie tussen twee vrou wen, zussen, die tot dan toe in hun eentje een rol speelden. De ene zus, Lydia, staat op het punt over het graf van haar zwager Paul te plassen. Die zwager vervulde haar altijd met weer zin en woede en waarom dat is, wordt tot daar alleen maar gesugge reerd. Daar is Slaughter sterk in: in suggereren. En dus in het uitstellen van informatie. Daardoor kun je een verhaal sterk vertellen, maar het moet ook weer niet te gek worden met dat uitstel. Goed, terug naar het graf waarbo ven Lydia op haar hurken is gaan zitten. Op dat moment arriveert de weduwe, haar zusje Claire. Claire heeft zojuist ontdekt dat haar man tot kort voor zijn dood naar pornofilms keek waarin vrouwen gemarteld en vermoord worden. Van haar weten we ook dat ze iets op haar kerfstok heeft waar voor ze in de cel belandde. Wat dat is? Nog niet duidelijk. Zusje Lydia is een ex-junk. Er was nog een zusje en dat is verdwenen. En nu raken we een belangrijke verhaallijn. Hun vader kon dit niet aan en pleegde zelfmoord. Het is allemaal erg veel. De man van Claire, Paul dus, werd vroeg in het verhaal vermoord. Ze ko- men uit een restaurant in Atlanta (dat is plaats van handeling) en Paul wil seks met haar, harde seks. Claire is daar verbaasd over, want Paul is een preutse man. Hij drukt haar tegen een muur en fluistert in haar oor, en dat is voor wat er later in het boek gebeurt, niet zonder betekenis: 'Zeg dat Daar is Slaughter sterk in: suggereren en uitstellen jij dit ook wilt'. Als ze dat gezegd heeft, doemt er een overvaller op. Wat dan volgt, is beslist beklem mend, maar toch is er iets waarvan ik vaker last heb in dit boek. Karin Slaughter bedient zich van een stijl die ruimte moet bieden aan veel de tails. En bij een scène als deze moet die ruimte er juist niet zijn. De in houd verdraagt dat niet. Alles gaat snel, is grimmig en duister. Dat vraagt ook iets van de manier van vertellen. Maar er komen mededelingen als: 'Op de loopband zou Paul de man te snel af zijn geweest, hij zou een vergelij king hebben opgelost nog voor die vent zijn potlood had geslepen, maar zijn tegenstander had één ding op Paul Schot voor dat niet op de univer siteit werd onderwezen: hij wist hoe hij een mes moest hanteren'. Zoiets kan na de gebeurtenis ver teld worden, maar niet tijdens. Verdwenen meisjes, daar gaat het ook over. Daar opent het boek mee. Een anoniem ik-personage spreekt haar toe, terwijl ze al weg is. Die moet je dus ook in je hoofd houden. Maar na bladzijde 98 gaat alles steeds sneller. En ook ik gaf me over, van harte. www.nsgk.nl/verhaal3 Dit jaar bestaat NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind) 65 jaar. Deze 65 jaar hebben veel aangrijpende, hoopgevende en grappige verhalen opgeleverd. We vertellen dit jaar 65 van die verhalen. ZATERDAG 25 JULI 2015 Wesley Sneijder voetballer VIEUWe SJaug/iter T"Rlii^l CARco Karin Slaughter - Mooie meisjes. Vertaling: Ineke Lenting. Cargo, 22,90 euro (Ebook 14,99 euro). voor het gehandicapte kind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30