Uitspraak rechter tegenvaller voor OM bij aanpak growshops ISLVtaI jr ir ut TWee vrouwen dood bij schietpartij in bioscoop VS hollands nieuwe. Laat je ook blij verrassen. 500 NIEUWS 9 Huawei P8 Lite kJ gtfiiïi De politie valt sinds t maart van dit jaar growshop na growshop binnen. Sinds die datum is het strafbaar doelbewust groeilam pen, ventilatoren of koolstoffil ters te verkopen aan illegale wiet- kwekerijen. Al bij meer dan 75 growshops is alle handelswaar in beslag genomen. Maar die inbe slagname is niet altijd terecht, zo blijkt voor het eerst uit een be schikking van de rechtbank in Breda. Een growshopeigenaar in Goirle spande een klaagschrift aan nadat de politie op 2 maart van dit jaar zijn hele inventaris in beslag had genomen. Het ging om onder meer kweekbakken, voedingsmiddelen, groeilampen en afzuigsystemen. Spullen die worden gebruikt om professio neel wiet te kweken, aldus de po litie. De growshopeigenaar -naar ei gen zeggen één van de grootste van Europa - bleek zich te heb ben voorbereid op de nieuwe wetgeving. Hij had zijn website offline gehaald en zei zich alleen nog te richten op hobbytelers. Het kweken van wiet voor ei gen gebruik is in Nederland niet strafbaar. De rechtbank stelde de growshopeigenaar in het gelijk: in het dossier staan 'onvoldoen de aanwijzingen dat de goederen bestemd waren voor de beroeps matige hennepteelt'. Volgens advocaat Maurice Veldman, die de man uit Goirle bijstaat, is de uitspraak van groot belang voor growshopeigenaren die zich richten op thuistelers. „Het OM moet eerst zien te be wijzen dat de growshopeigenaar actief verkoopt aan beroepsma tige telers. Wie geen professione le zaken verkoopt zoals schakel borden van 100 ampère of filter installaties van 5.000 euro per stuk, kan met deze uitspraak in de hand met een gerust hart de rechter tegemoet treden." Het OM in Breda kan nog niet zeggen of het in cassatie gaat te gen de beschikking. „We bestu deren de zaak op dit moment", zegt een woordvoerster. De beschikking op het klaag schrift van de growshopeigenaar uit Goirle is de eerste van een se rie die eraan zit te komen. Al leen al in de eerste maand viel de politie bij 55 growshops bin nen. Dat zijn er nu minstens twintig meer, zo blijkt uit een in ventarisatie van deze krant. Veel van deze eigenaren hebben een soortgelijk klaagschrift inge diend. Het OM wil meerdere uit spraken afwachten. De 59-jarige John Houser opende gisteravond in een bioscoop in universiteitsstad Lafayette, op een uur rijden van kuststad New Or leans, met een handvuurwapen plots het vuur op bezoekers van de film Trainwreck. Twee vrouwen van 21 en 33 jaar kwamen om het leven, negen mensen raakten ge wond. Hoewel de schutter in eer ste instantie trachtte te ontko men, schoot hij zichzelf dood toen de politie arriveerde. Twee bioscoopbezoeksters, bei den werkzaam op een lokale mid delbare school, kwamen onmid dellijk in actie en wisten daarmee hoogstwaarschijnlijk erger te voor komen. De een sprong voor de schutter, waardoor de ander zich een weg kon banen naar het brandalarm. Door dat af te laten gaan verlieten veel bioscoopbezoe kers onmiddellijk het filmtheater. Beide vrouwen werden bij hun Twee bioscoopbezoeksters kwamen onmiddellijk in actie en wisten daarmee erger te voorkomen heldhaftige actie in hun benen ge troffen door kogels. In Amerika wordt schoolpersoneel getraind zodat ze weten wat ze moeten doen als er een schietpartij is. De gouverneur van Louisiana reageerde geschokt. „Als gouver neur, als vader en als echtgenoot, wanneer je hoort over dit soort zinloze acties maakt het je elke keer weer boos en verdrietig tege lijk", zei Bobby Jindal in Lafayette. Over het motief van Houser, die een zwervend bestaan leidde, valt nog weinig te zeggen. In 2008 liet zijn familie hem onvrijwillig opnemen in een psychiatrische in stelling omdat hij een gevaar voor zichzelf en zijn omgeving vorm de. Zijn vrouw had alle wapens uit hun huis verwijderd, uit angst dat hij kwaad wilde. Juist afgelopen week werd de rechtszaak tegen James Holmes af gerond, de man die in 2012 in een bioscoop in Colorado twaalf men sen doodschoot en er meer dan ze ventig verwondde. Hem wacht mogelijk de doodstraf. President Obama zei dat het hem frustreert dat het hem tij dens zijn presidentschap niet is ge lukt vuurwapenbezit- en geweld in de VS grondig aan te pakken. Staking bij Alitalia voor druk weekend Piloten en cabinepersoneel van het Italiaanse Alitalia zijn giste ren in staking gegaan. De on derneming werd gedwongen zeker 15 procent van de vluch ten te schrappen. De staking is aan het begin van een van de drukste weekends van het jaar omdat de zomervakanties zijn begonnen. De bonden eisen dat de bedrijfsleiding garanties geeft over het aantal banen en de betaling van het personeel. VERKIEZINGEN Man die agent stak langer vast De 20-jarige man die dinsdag een agent stak, blijft minimaal twee weken langer vast zitten. De rechter-commissaris be sloot dat vrijdag, zo meldt het OM. De agent ging dinsdag, na een melding, samen met een collega naar een flat in Uit hoorn. Daar werd de agent neergestoken. De politieman schoot de bewoner vervolgens neer. Zowel de agent als de be woner raakte gewond. ZATERDAG 25 JULI 2015 Ontzetting bij de bioscoop in Lafayette, foto Lee Celano/Reuters ifA door Koen Voskuil BREDA. Een recente uitspraak van de rechtbank zet een flinke streep door de rekening van het Openbaar Ministerie, dat sinds 1 maart een klopjacht op grow shops houdt. Een growshopeige- naar uit Goirle krijgt al zijn in be slag genomen groeilampen en koolstoffilters terug. Alleen al in de eerste maand viel de politie bij 55 growshops binnen. door Stijn Hustinx NEW YORK. Het is dankzij het held haftige optreden van twee school- medewerksters dat een dodelijke schietpartij in een bioscoop in de Amerikaanse staat Louisiana niet nog vele malen erger heeft uitge pakt. ROME AMSTERDAM BUJUMBURA President Burundi herkozen President Pierre Nkurunziza van Burundi is volgens de autoriteiten in zijn land afgelopen dins dag herkozen met bijna 70 procent van de uitgebrachte stem men. Dit is gisteren na de telling van de stemmen meege deeld. Bijna driekwart van de stemgerechtigden bracht zijn stem uit. De uitslag komt niet als een verrassing, aangezien de opposi tie de stembusgang heeft geboycot. De kandidatuur van Pierre Nkurunziza wordt betwist, onder meer omdat dit zijn derde achtereenvol gende ambtstermijn zou worden. De grondwet staat dat niet toe, maar vol gens de president wordt dit officieel pas zijn tweede ambtstermijn. Het land met ruim 10 miljoen inwoners behoort tot de aller armste ter wereld. Gerekend naar het bruto binnenlands product per inwoner (nog geen 650 dollar in 2013) zijn er maar twee landen armer (Congo-Kinshasa en Zimbabwe). Het kleine land in het midden van Afri ka heeft een erg bloe dige geschiedenis door de twisten tus sen de Tutsi-minder- heid (14 procent van de bevolking) en de Hutu-meerderheid. Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Huawei Ascend P8 Lite t.w.v. 239,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 19,50 maar 17,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 16 augustus a.s. 5 inch HD display Goede camera's Slechts 7,7 mm dik MB/MIN/SMS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10