Visamy in Goes verkoopt beste haring van Zeeland sinotus Winnaar bouwde familiebedrijf uit tot bloeiend visimperium Dennis Simonis verkoopt de beste haring van Nederland. Hij scoorde als enige een 10 in de AD-test. NIEUWS 9 SCHEVENINGEN. „De hoofdprijs, de ultieme beloning", zegt Dennis Si monis (42), eigenaar van de gelijk namige vishandel in Schevenin- gen. Zijn zaak is dit jaar de win naar van de AD-Haringtest. Keurmeesters Aad Taal en John Oosterhuis zijn unaniem in hun oordeel. „Zeker gelet op de om standigheden een zeer goede, ex cellent schoongemaakte haring met een iets romig accent." En die omstandigheden waren dit jaar niet al te best. 2015 is een merkwaardig haringjaar. Ondanks het uitstel van de start van het ha ringseizoen is, zeker gedurende de eerste weken, de kwaliteit ma tig- Eenmaal ontdooid blijkt de Hol landse Nieuwe dit jaar ook nog eens lastig te verwerken. Zonder te veel in details te treden: het vis vlees verkleurt bij wijze van spre ken onder de handen bruin en het fermentatieproces gaat extra snel. Toch slagen veel detaillisten er in de krenten uit de pap te pikken en dat leidt tot de opvallende uit slag dat meer vishandelaars dan ooit met het cijfer 8 of hoger eindi gen. De enige 10 op de 153 bezoch te verkooppunten is voor Simonis. De toppositie is de ultieme be kroning voor een familiebedrijf dat al 135 jaar bestaat. Dennis' over grootvader Albert begon in 1880 een palingrokerij in Den Haag, in middels bestaat het imperium uit restaurants, viswinkels en ver koopwagens, met in totaal 250 werknemers. Binnenkort gaan twee nieuwe vestigingen open. Al les wat Simonis aanraakt, lijkt te veranderen in goud. Begin deze eeuw ziet hij dat het anders moet. Als zijn vader in 2004 overlijdt, krijgt hij de leiding en begint hij zijn ideeën uit te voe ren. „We waren de tijd van een ka- beljauwtje, poontje en scholletje voorbij. Ik besefte dat ik anders wilde en moest zijn dan andere viswinkels. We zetten toen in op een breed assortiment en uitslui tend topkwaliteit." Er volgt een grote verbouwing. Dankzij led-verlichting wordt de verse vis beter uitgelicht. Er komt een vitrine met oogstrelende fruits de mer. Het haringsnijmeu bel is van de beste kwaliteit. Inves teren om te scoren, de beste wil len zijn. Simonis: „Nederlanders zijn best bereid geld aan vis uit te top geven, maar het moet wel zijn. Dat willen wij bieden." Het wordt een succesformule. De viswinkel in Scheveningen loopt als een trein. Het aanpalen de restaurant trekt op een gewone zaterdag 2.500 bezoekers. „Een deel van het succes is dat alles al tijd vers is", zegt Simonis. „Wat er aan het eind van de dag nog in de winkel ligt, kan nog dezelfde avond in het restaurant worden verwerkt, zodat je weer met een schone lei kunt beginnen." Weimar, Leipzig en Dresden va €399 Fietsreis Bodensee va €489 Fietsreis Altmühltal va €489 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 De Hollandse Nieuwe van Vi samy heeft van de jurerende ha- ringhappers een 8 gekregen en daar is Bram van Prooijen 'op zich' tevreden mee. „Ik ben als eerste getest, op de dag dat de nieuwe haring er was", zegt hij. „Het is net Sinterklaas, iedereen wil hem dan hebben, maar de eer ste weken is het eigenlijk altijd nog even afwachten." Op de onderdelen geur, pre sentatie en smaak scoort Visamy een vette voldoende, maar de schoonmaak krijgt het predikaat 'matig'. Daar is Van Prooijen het niet helemaal mee eens. „Ach ze hebben altijd wel iets aan te mer ken. Maar verder was alles goed, dus dat is een opsteker." De eind conclusie laat in elk geval niets te wensen over: 'Dit verkooppunt straalt zorg uit en dat vind je te rug in de haring. Met een dergelij ke winkel in de buurt ben je als inwoner van Goes een bevoor recht iemand', stellen de haring kenners. Vorig jaar eindigde Vi samy, sinds een kleine anderhalf jaar gevestigd onder appartemen tencomplex De Casembroot, met een 33ste plek overigens iets ho ger, maar toen werden ook min der haringverkopers bezocht. „Ik ben al vaker getest, ook in andere zaken en de score was altijd een 8 of een 9", zegt Van Prooijen. „Je doet elk jaar je best." Natuurlijk zou Van Prooijen het leuk vinden om nog hoger te eindigen en dat blijft ook het stre ven, maar 'je bent voor een groot deel afhankelijk van het product'. effeweg.nl VRIJDAG 24 JULI 2015 Scheveningse haring top door Peter Groenendijk Vishandelaar Dennis Simonis met zijn haring, foto Guus Schoonewille zie onze website/haringtest Bekijk de gehele uitslag van de haringtest morgen op de site effeweg.nl 8 daagse busreis - Vertrek: 14 augustus, 18 september, 2 oktober Inclusief: verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension vervoer per Comfort Class touringcar Highlights: Weimar Zwickau Leipzig Altenburg Dresden Oberwiesenthal LAATSTE PLAATSEN! 14 aug - van CA2Sf voor€399 [Actiecode 1030] 8 daagse busreis - Vertrek: 7 en 28 augustus Inclusief: verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension vervoer per Comfort Class touringcar Fietsroutes o.a.: Altstadt Konstanz Kisslegg Friedrichshafen Bregenz Mainau LAATSTE PLAATSEN! 7 aug - van voor €489 Actiecode 1030 8 daagse busreis - Vertrek: 7 augustus Inclusief: verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension vervoer per Comfort Class touringcar Fietsroutes o.a.: Altmühlradweg Regensburg Riedenburg Eichstatt Pappenheim LAATSTE PLAATSEN! 7 aug - van voor€489 Actiecode 1030 L®J 5 Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. en exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 24-07-2015 t/m 31-07-2015 met actiecode 1030. door Luc Oggel GOES Zeeuwse Haringliefhebbers moeten bij Visamy aan de Note- straat in Goes zijn. Althans, vol gens het AD. De winkel bezet in de jaarlijkse haringtest van de krant de 49ste plek en is daarmee de best scorende zaak van de pro vincie. Bram van Prooijen met een schaal verse haring, foto Johan van der Heijden Jaarlijks meer dan NU VANAF tevreden vakantiegangers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9