Bill Cosby moet onder ede getuigen Shock na dood ervaren bergbeklimmer in Alpen 4.000 Horror-ouders zijn zich van geen kwaad bewust NIEUWS 7 Politieman vervolgd voor schieten op auto in Haarlem HAARLEM. Een 34-jari- ge politieman wordt vervolgd voor het schieten op een auto die op hem inreed op de Botermarkt in Haarlem. Dat meldde het Openbaar Ministe rie gisteren. Ook de 41-jarige man uit Heemstede die op hem zou zijn ingere den, moet zich voor de strafrechter verant woorden. Beiden wor den beschuldigd van poging tot doodslag. De verdachte uit Heemstede liep op 26 januari met zijn vrouw in het winkel gebied. Politiemen sen in burger ver moedden dat het stel te maken had met winkeldiefstal. Toen de man in zijn auto stapte, ging de betrok ken politieman voor het voertuig staan. De man gaf gas. De agent moest opzij springen. Hij schoot daarna op de wegrij dende auto. De be stuurder raakte licht gewond. Na onderzoek conclu deert het OM dat er geen noodzaak was voor het schieten van de politieman. „Er wa ren andere en minder ingrijpende mogelijk heden om de verdach te te kunnen aanhou den. Ook was er geen sprake meer van een dreigende situatie richting de politie man." Bovendien wa ren er veel omstan ders en gebouwen op het plein die door de kogel geraakt hadden kunnen worden, meent justitie. Later bleek dat de man en vrouw niets hadden gestolen. Het is een grote overwinning voor de 55-jarige Judy Huth, het toen 15-jarige meisje, en haar ge vreesde advocaat Gloria Allred. Huth zegt dat zij in 1974 door de nu 78-jarige komiek is aangerand in nota bene de Playboy Man sion. Met haar zijn er nog bijna veertig vrouwen die beweren de afgelopen decennia door tv-ster Cosby te zijn aangerand of ver kracht. Cosby heeft de vele beschuldi gingen altijd met klem ontkend, maar zo langzamerhand stapelt het bewijs tegen de komiek zich op. Zo kwam enkele weken terug aan het licht dat Cosby tien jaar geleden in een getuigenverkla ring, die was opgenomen in een niet-geopenbaarde zaak, toe had gegeven vrouwen te drogeren om daarna seks met ze te hebben. Nu Cosby opnieuw onder ede moet getuigen, lijkt niets een ci viele rechtszaak van Huth in de weg te staan. Dat de zaak ver jaard zou zijn, speelt geen rol. Huth spant de zaak aan in Califor nië, waar de wet bepaalt dat als een slachtoffer in een zedenzaak tientallen jaren later psychische schade ondervindt van de gebeur tenis, er grond is voor een civiele zaak. Het zou ertoe kunnen lei den dat Cosby een enorme scha devergoeding moet betalen. Of Cosby ooit ook strafrechtelijk wordt vervolgd, is zeer de vraag. De 32-jarige Seuren was op de Arêtes de Rochefort met twee an dere klimmers. Ze waren niet ge zekerd op weg naar de top van de Grandes Jorasses (4.208 meter). „Zonder touw kan soms niet an ders. Als er een zou vallen gaan de anderen mee. Dat is niet te houden", zegt Robin Baks, direc teur van de Koninklijke Klim- en Bergsport Vereniging (NKBV). „Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht." Seuren over leed in een gletsjerspleet. Berggids Jelle Staleman, een goede vriend van Seuren, heeft twee weken geleden precies de zelfde tocht gedaan. „We klom men al tien jaar samen. In Oos tenrijk zijn we samen skileraar geweest. Martijn was altijd gedre ven en geconcentreerd. Absoluut geen adrenalinejunk, zoals berg beklimmers soms neergezet wor den. Gewoon een vriendelijke go zer. Martijn maakte altijd verstan dige keuzes in de bergen. Deze tocht kon hij gemakkelijk aan. Dit moet echt een noodlottig on geval zijn geweest." Ook Baks kende Bredanaar Seuren persoonlijk. „Een heel sympatieke jongen. De alpinisten wereld is in shock. Heel veel klim mers zijn nu in de bergen. Overal vandaan krijgen we sms'jes." Seuren leefde voor de bergsport. In Breda werkte hij bij Bever Zwerfsport. Later werd het bedrijf een van zijn sponsoren. Seuren was dertig weken per jaar in het hooggebergte. Een paar jaar geleden verhuisde hij zelfs naar het Zwitserse Bern om ieder vrij uur de Alpen in te kunnen. Hij werkte er in een gespeciali seerde bergsportwinkel. Hij was ervaren én goed. Als tweede Ne derlander werd hij tot de Zwitser se berggidsopleiding toegelaten. Typerend voor zijn passie was zijn 4.000 meterproject. Een per soonlijke missie om alle 82 berg toppen van 4.000 meter en hoger in de Alpen te bedwingen. „Heel wrang. Hij was bezig aan een van zijn laatste", zegt Baks. Seuren kende de gevaren van het hooggebergte als geen ander. Hij had anderen om het leven zien komen. Drie keer ontsnapte Seuren zelf aan de dood. Hij deed er luchtig over. „Drie keer op dui zend tochten. Dat is drie promil le", zei hij in maart in een inter view. Hij hield er wel rekening mee dat er ooit iets fout kon gaan. „Eigenlijk ga ik ervan uit dat ik in de bergen om het leven kom. Ik hoop het natuurlijk niet. Ik wil heel oud worden en als het even kan wil ik tot op hoge leef tijd blijven klimmen. Maar als het toch gebeurt, dan heb ik in elk geval mijn passie gevolgd." De normale klimroute van de Mont Blanc is afgesloten vanwe ge steenslag. Rotsen die in het ijs gevangen zaten, vallen naar bene den doordat het zo warm is. Die waarschuwing geldt niet voor het deel waar Seuren klom. Met een geheime opname op haar mobiele telefoontje wist de nu 17-jarige dochter haar vader vorig jaar in de val te laten lopen en ver zamelde ze het eerste bewijs van de ernstige misstanden thuis in Zwijndrecht. Haar broer hield een dossier bij waarin hij alle mishan delingen opschreef. Daarna deden ze aangifte en verklaarde het meisje zeventig pa gina's lang aan de politie hoe af schuwelijk de kindermishandelin gen waren geweest. Ook haar broer brandde los bij de politie en vertelde in dertig pagina's over al le gezinsgeweld, de vernederin gen, en de orale seks die hij van zijn vader moest ondergaan. Gisteren volgden de twee in de Dordtse rechtbank, omringd door naasten en een vriendinnetje van het meisje, de rechtszaak tegen hun ouders. Twee doodnormale tieners, op gegroeid in een barbaars gezin, waarin moeder Els. B. (50) tien jaar lang stelselmatig krabde, sloeg, kneep en trapte en soms haar kleding uittrok en met blote borsten voor haar geschokte kroost danste. Door justitie werd tegen de va der, Gerard de W. (47 jaar), vier jaar cel en tbs geëist, of acht jaar cel. De seks met de vader was thuis, stiekem op de gang of in de douche. Gerard de W. verzon aller lei experimenten en kickte op de 'Hoe gesloten was dit gezin en waarom konden hulpverleners er niet doorheen breken?' spanning, verklaarde hij. „Ik leek wel een thrillseeker." Het tongzoenen met haar papa vond zijn dochter weerzinwek kend omdat hij uit zijn mond stonk. De man dacht dat hij met de aanrakingen wel binnen de lijn tjes was gebleven. „Ik vind wel dat het op een goede manier is ge beurd", zei hij. De moeder wist niets van het misbruik, maar terroriseerde haar kinderen met geweld. De vrouw wordt, als het aan justitie ligt, niet vervolgd omdat ze volgens deskun digen door een operatie vanwege epilepsie volledig ontoerekenings vatbaar is. „Ik hou van mijn kinderen", zo zei de vrouw. „Ik heb moederlief de." Haar fiere, blonde dochter, met haar spijkerjackje en legging met gympen, barstte in giechelen uit toen haar woest bewegende moe der op de zitting oogcontact zocht. „Dat was natuurlijk van de spanning", zei advocaat T. Koeslan na afloop. Volgens Koeslan is het meisje strijdbaar en mentaal ijzersterk. „Gegeven de omstandigheden gaat het goed met beide kinde ren." Broer en zus wonen sinds vorig jaar in een pleeggezin en gaan ook naar school. De advocaat vindt het een raad sel waarom hulpverleners niet in grepen. „Hoe gesloten was dit ge zin en waarom hebben hulpverle ners er niet doorheen kunnen bre ken? Ik heb er geen antwoord op." Jeugdbescherming (het vroege re Jeugdzorg) kan niet reageren omdat het de strafzaak niet wil verstoren. VRIJDAG 24 JULI 2015 door Stijn Hustinx NEW YORK. Hij heeft op alle moge lijke manieren geprobeerd eron- deruit te komen, maar Bill Cosby zal binnenkort toch echt onder ede moeten getuigen over een ver meende aanranding van een 15-ja- rig meisje. Het hooggerechtshof in de Amerikaanse staat Californië heeft dat bepaald. door Ton Voermans BREDA. De Nederlandse alpinist Martijn Seuren is gisterochtend om het leven gekomen bij een val van 300 meter in het Mont Blanc- massief. Collega's en vrienden zijn in shock. „Hij was van zijn genera tie een van de meest ervaren klim mers." Martijn Seuren in 2014 Typerend voor de passie van Seuren was zijn 4.000- meterproject. Een missie om alle 82 bergtoppen van 4.000 meter en hoger in de Alpen te bedwingen. door Ingrid de Groot DORDRECHT. De zoon moest voor straf urine en ontlasting in zijn mond doen. Het meisje had sinds haar kleutertijd seks met haar va der. T. Koeslan advocaat kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7