Omroep Hulst nog niet thuis in nieuw honk I Saeftinghedok steeds nadrukkelijker in beeld I5 gjo 4 ZEEUWS-VLAANDEREN Jongerenzender bij Scheldemond TV Wie is de sterkste van de camping? cn if) 03 .t= 11 s- CL O 0 0 O O De investering in het Saeftin ghedok zou binnen tien jaar terugverdiend zijn en 1500 a 3500 banen opleveren. In de regio Verhalen vertellen in de Cathelinehof Spelletjesmiddag op Stationsplein Zomerbraderie bij duinovergang 19 Mijn dorp, mijn stad PeTuin kamer door René Hoonhorst HENGSTDIJK. De voormalige Sint Jo zefschool in Hengstdijk is met een beetje moeite en creativiteit om te bouwen tot het ideale onderko men voor Omroep Hulst. Maar de lokale zendgemachtigde durft nog niet echt blij te zijn met haar nieu we onderkomen. Het is allerminst zeker dat ze lang in de oude school kan vertoeven. Er heeft zich een kandidaat-koper gemeld bij de ge meente. Regisseur en cameraman Henk Wentzler weet dat diverse ge meenteraadsleden onlangs onver bloemd lieten weten dat het geen taak van de gemeente is om de omroep onderdak te bieden. Maar Wentzler vindt dat Hulst wel eens wat mag doen voor haar ei gen omroep. „We krijgen een sub sidie van zo'n 17,5 mille per jaar. De gemeente sluist alleen een rijksbijdrage door en is dus zelf geen geld kwijt. Als we nou eens een pand voor een symbolisch be drag van een euro kregen, dan wa ren we echt geholpen." De Sint Jozefschool zou een mooi cadeautje zijn, bevestigt Wentzler. De school heeft meerde re ruimtes, waaronder hoge loka len met een prachtige akoestiek. Wentzler, die met oud-regisseur Wim van Baarle aan de wieg van omroep Hulst stond, snapt dat de gemeente geld wil vangen voor haar gebouwen. Maar tussen de leegstaande panden van de ge meente is misschien toch wat te vinden dat de omroep langere tijd uit de brand helpt. Wentzler: „Laat ik voorop stel len dat we blij zijn met de hulp van de gemeente. Maar we durven het pand nog niet in te richten of zelfs maar te schilderen. Als de school wordt verkocht, hebben we al het werk voor niets gedaan en een deel van ons budget over de balk gegooid." Wethouder Adri Totté kan nog niets zeggen over de toekomst van het pand. „Er is belangstelling. Of dat tot een aanvaardbaar bod leidt, is nog onbekend." Zo lang niet meer duidelijk is, maakt Omroep Hulst pas op de plaats, denkt regis seur Wentzler. „Misschien gaan we iets langer door met het zomer schema; uitzendingen van een half uur in plaats van een uur. Ik hoop snel op duidelijkheid. Het is anders moeilijk vrijwilligers gemo tiveerd te houden." Henk Wentlzer op dé bank van het programma 'Op de bank met...'. Een vas te plek voor het meubel durft hij nog niet te zoeken, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf DOEL. Het Saeftinghedok waarvoor het Scheldedorp Doel definitief moet verdwijnen, zal en moet er komen. De Vlaamse regering zet vol gas door om de nieuwe haven in 2021 grotendeels in gebruik te kunnen nemen. Onlangs is het besluit genomen een milieu-effectenrapport voor het dok te maken, waarbij minis ter van Mobiliteit Ben Weyts al vast heeft geprobeerd om tegen standers de wind uit de zeilen te nemen. Hij noemt het 'essentieel' 0 2 ro 0 Q.CNI O T- (f) co E ro CL.O) 0 2 =5 o) "55 ,w !- O^ PL-© co 4= 0 cd ro ai 0 ai O dat de bouw van het Saeftinghe dok niet tot grotere verkeerspro blemen mag leiden op de Schel- de-linkeroever. Weyts koppelt daarom de aanleg van de nieuwe haven aan een nieuwe verbinding in Antwerpen-stad over de Schel de, de Oosterweelverbinding waar mee de ring rond Antwerpen aan de noordkant moet worden vol tooid. Tegelijkertijd eist Weyts nauwere samenwerking tussen al le Vlaamse zeehavens om te voor komen dat er verkeerde investerin gen worden gedaan. Weyts moet dit wel doen om juridisch sterker te staan. Actieco mité Doel 2020, dat strijdt voor be houd van het Scheldedorp, heeft al veel zaken gewonnen tegen de Vlaamse regering. Doel 2020-voor- man Jan Creve zet door. Antwer pen kampt volgens hem met over capaciteit, een nieuw dok zou dan ook onnodig zijn. OOSTBURG In vertelbos de Cathelinehof bij Oostburg is dinsdag 28 juli om 15.00 uur een familiemiddag. Ver halenverteller, natuurgids en die renpreparateur Marjolein van Vie- gen vertelt magische, spannende en boeiende verhalen in en over de natuur. Zoals gebruikelijk ein digt de familiedag met broodbak ken boven een open vuur. Prijs zes euro. Kinderen tot twaalf jaar vier euro. Opgeven via cathelinehof@gmail.com of bel 06-11286633. 3 Voor de derde keer dit zomerseizoen staat cafe De Klaroen in Kloosterzande vanavond, vrijdag, volledig in het teken van de Summerparty XXL. Dj T-Go neemt plaats achter de draaitafel en brengt 'de leukste summersounds'. De Summerpary XXL begint om 22.00 uur. HULST Op het Stationsplein in Hulst, bij de Jumbo-supermarkt, kunnen kinderen zich zondag van 12.00 tot 16.00 uur uitleven op een spel letjesmiddag. Jumbo houdt het evenement met het Jeugd Vakan tie Werk (JVW) in Hulst. Kinde ren kunnen er meedoen aan een spelletjescircuit. Ook kunnen ze zich laten schminken. Er staat ver der een groot springkussen en op het programma staat een work shop brood versieren. NIEUWVLIET Het duinpad langs de Zeedijk in Nieuwvliet-Bad, bij duinover gang 19, is zondag het decor voor een zomerbraderie met meer dan vijftig kramen. Er zijn onder meer oude ambachten te zien en er zijn veel streekproducten te vinden. Ook zijn er speciale activi teiten voor kinderen. De braderie, onder de naam Nieuwvliet@Sea, begint zondag om 11.00 uur en duurt vroeg in de avond, tot onge veer 20.00 uur. KLOOSTERZANDE Skatepark stapje dichterbij Krijgt Kloosterzande dan toch een skate park? Het begint erop te lijken. De procedure voor aanleg van het park, bij viaduct Den Eeck op de hoek van de Groenendijk en Hulsterweg, kan begin nen. De gemeente Hulst heeft daarvoor maximaal tweedui zend euro beschikbaar gesteld aan de dorps raad. Initiatiefnemer Coen de Cock uit Walsoor den is opgelucht. „Sinds 2009 zijn we er al mee bezig. We ko- OOSTBURG men nu een stapje dichterbij realisatie." Half augustus is er overleg met de dorps raad en wethouder Jean-Paul Hageman, waarna het spel op de wagen kan. Vooralsnog gaat er nog geen spa de grond in, maar als de bestemmingsplan procedure is afgerond en de plek voor het skatepark definitief vaststaat, kan de initia tiefgroep op zoek naar sponsors. Een volwaardig skate park kost enkele tien duizenden euro's, schat De Cock. De ge meente Hulst heeft al tijd aangegeven geen geld te steken in de realisatie van het park, maar wel ondersteu ning te willen geven. De Cock ziet mogelijk heden om geld bij el kaar te krijgen via orga nisaties als het Oranje fonds. Dat er behoefte is aan een skatepark, is voor hem duidelijk. „Al leen voor de jongste kinderen zijn nu open bare speelplekken in Kloosterzande." Omroep Scheldemond en de Slui- se jongerenzender Kikke TV gaan samenwerken. Scheldemond TV stelt technisch materiaal beschik baar en gaat scholing en coaching geven aan jong lokaal talent. De zender wil met Kikke TV een 'gaaf televisiekanaal' opzetten en is nog op zoek naar mensen die hier inhoudelijk over mee willen denken en mee willen helpen. Volgende week woensdag is van 13.30 tot 17.00 uur een informatie bijeenkomst voor geïnteresseer den in Time-Out aan de Toren- weidelaan 2 in Oostburg. Wie een leuk filmpje heeft gemaakt, kan dat dan meenemen of opstu ren naar het emailadres joel@ scheldemondtv.nl. CADZAND-BAD. Het is een jaarlijkse traditie geworden: de touwtrekwed strijd op camping Cassandria Bad in Cadzand-Bad. Zo'n kleine zestig deel nemers, waaronder de campingmascotte Cassie de haai (foto), streden gisteravond voor de eer en de wisselbeker. In voorgaande jaren waren ook gasten van andere campings van de partij, dit jaar bleef het een on deronsje voor de mensen van Cassandria Bad waardoor de wisselbeker ook thuis bleef, foto Ronald den Dekker VRIJDAG AARDENBURG. Herendreef 55, in ka der culturele week, 19.00 uur: Tuincon- cert B'Loose; AXEL. Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Vrij kaar ten, biljarten; De Halle, 13.30 uur; Creatief, schilde ren, bingo; CLINGE. Zaal Malpertuus, 13.30 uur: KBO prijskaarten; GRAAUW. Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO koersbal; GROEDE. De Twee Duiven, 19.30 uur: Jubileum concert Adrie Oos terling; HEIKANT. Juliana- straat, 8.30-12.15 uur: Markt; HULST. De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; De Lieve, 9.00 en 13.0 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; Curamus Zoute- straat 28,14.00 uur: Schilderen; HENGSTDIJK. Catharinakerk, kunstmaand, 14.00-17.00 uur; OOSTBURG. Centrum, 16.00 uur: Avondmarkt; OSSENISSE. Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country oe fenavond; SAS VAN GENT. St. Albert, 13.00 uur: Kaarten; SINT JANSTEEN. Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUIS. Grote Markt, Weekmarkt, 8.00- 16.00 uur; SLUISKIL. 't Meulengat, 9.30 uur: Taiji; 13.30 uur: Biljarten; SPUI. De Drie Gehughten, 20.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN. Winkelcentrum Zuidpolder, 8.30- 16.00 uur: Markt; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Klaverjassen, soos; Schuttersterrein Hu- ghersluys, 19.00 uur: Schieting op de staande wip; Lokaal 54, Nieuw- straat 54,13.00- 18.00 uur: Exposi tie Limburgse Kunstkring, Lim burg aan Zee. LlwGroeneVakwinkel De Tuin Kamer Weihoek 14 4416 PX, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70