Waarschuwing voor zeer onstuimig weer Steun voor duurzamer maken van woningen Klacht Middelburgse over politie 'ongegrond' Snoeien in zorgregels FZC COLOFON Preuts 2 ZEELAND COMMENTAAR Verpleeghuizen hebben massaal gereageerd op de op roep van staatssecretaris Martin van Rijn van Volksge zondheid. Hij riep begin dit jaar instellingen op met voorstellen te komen om de kwaliteit van verpleeghui zen te verbeteren. 151 suggesties vindt Van Rijn de moeite van het proberen waard. In Zeeland mogen SVRZ, WVO Zorg en Ter Weel met projecten aan de slag. Staan regels uitvoering van de ideeën in de weg, dan kijkt Van Rijn of ze kunnen worden veran derd of zelfs geschrapt. Het is toe te juichen dat het snoeimes in de zorgregels gaat. Want al jaren hebben instellingen met zoveel bureaucratische romp slomp te maken, dat verzorgers soms meer lijken op administra teurs. Dat WVO Zorg in Vlissin- dat verzorgers soms gen af wil van het plakken van stickers op opengemaakte pakjes koek laat zien hoe ver de regel zucht is doorgeschoten. Met boe renverstand en goede afspraken kan de (koel)kast immers ook in de gaten gehouden worden. Dat scheelt verzorgers een berg administratie; tijd die ze dan weer kunnen besteden aan het werk waar ze zich dagelijks bevlogen voor inzetten. Maar aan dat snoeien zit ook een andere kant. Want ongetwijfeld zal er wel eens iets mis gaan. Het is dan zaak om niet paniekerig te reageren en nieuwe regels in te stellen. In het negatiefste scenario kun nen zware windstoten tot honderd kilometer per uur voorkomen. Cam pings en evenementen in de kustregio kunnen daar last van hebben, waarschuwt Weerplaza. Volgens weerman Peter Walraven uit Vrouwenpolder valt de regen vooral tussen mid dernacht en morgen 12.00 uur. „Na 15.00 uur neemt het af." Hij verwacht windkracht 8. Trekkertrek Aagtekerke hoopt dat morgen veel families naar de wedstrijd komen. „Dan wil je het liefst een zonnetje", zegt or ganisator Gerhard de Visser. Hij baalt. „Het is drie maanden mooi weer geweest, en nu wordt regen voorspeld. Dat is pech." En als er écht een grote hoeveelheid regen valt, zou de wedstrijd in gevaar kunnen komen. De Visser vreest daar nog niet voor: „Het blijft nu nog speculeren. Voorlo pig houden we de moed erin." Het bestuur van festival Pee- rock in Colijnsplaat overweegt een weerman in te schakelen, die de situatie in de gaten houdt. „De wind staat ge lukkig in de lengterich ting van de tent. Boven dien heeft 'ie beschutting van de dijk", zegt organisa tor Wijnand Luijk. Addy van Oost van camping de Wijde Bliek in Renesse advi seert gasten om houten harin gen en stormbanden te gebrui ken. Weitjerock in IJzendijke re kent op een nat begin van het fes tival morgen en adviseert bezoe kers regenkleding mee te ne men. De organisatie deelt ook gratis poncho's uit. T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 Almanak De krant bericht uitgebreid over de voors en tegens van de verpreutsing. Zelfs een redactioneel commentaar ontbreekt niet. Een docent uit Schoon- dijke gaat bijna naakt in een wastob be zitten en hij zet de foto ervan op internet. Hij wil een duidelijk signaal afgeven tegen de nieuwe preutsheid die oprukt in Nederland. Een dag later vindt zijn actie navol ging. Ook dj Frank van der Lende gaat uit de kleren. Gelukkig zijn ze bij de gemeente Vlis singen niet zo van de verpreutsing. Onder het grote artikel in de krant hierover staat met een grote kop ver meld hoe die gemeente erover denkt: 'Gemeente vlissingen koopt bordeel'. Twitter Maringe Vogel @BirdMaringe Ik snap die flapdrol wel, die gister een stuk met een taxi ging. Wat een ellen de #negatievetweet Gaat nog goed hoor mensen. Maar toch #4di5 Uw reactie Online Top-5 Hardloopblog De gemeenten hebben zich voor dit doel verenigd in De energie ke samenleving Zeeland. Ze wil len stimuleren dat woningen energiezuiniger, moderner en comfortabeler worden. Per pro ject is maximaal 3000 euro subsi die beschikbaar. Het geld mag al leen worden gebruikt voor ad- vies- en uitvoeringskosten. Om voor subsidie in aanmer king te komen moeten mensen samenwerken binnen een vereni ging, stichting, club of een collec tief van bewoners. Individuele aanvragen worden dus niet in be handeling genomen. De subsidie kan worden aan gevraagd van 16 juli tot 1 februari MIDDELBURG. De klacht van de Middelburgse Loes Wijgman over de wijze waarop ze door de politie is behandeld in een ge schil over een hond is door de klachtencoördinator van de poli tie ongegrond verklaard. Wijg man stapt met haar klacht nu naar de Nationale Ombudsman. Wijgman zat in 2014 een nacht in Torentijd. De hond in kwestie was via een stichting voor de opvang van Portugese zwerfhonden bij een kennis van Wijgman terechtgekomen. Het dier liep al na een paar dagen weg en werd na een week zoe ken door Wijgman teruggevon- 2016. Er zijn drie einddata waar op aanvragen binnen moeten zijn: 1 oktober 2015, 1 december 2015 en 1 februari 2016. Na iedere ronde wordt besloten welke pro jecten in aanmerking komen voor een financieel ruggensteun de. Dat gebeurt door een project groep waarin medewerkers van verschillende Zeeuwse gemeen ten zitten. Aanvragen worden op volgorde van binnenkomst be handeld. Meer informatie en het aan vraagformulier is te vinden op de websites van de Zeeuwse ge meenten. Formulieren kunnen per e-mail worden gestuurd naar a.dorleijn@goes.nl. Om voor subsidie in aanmerking te komen moeten mensen samenwerken. den. Omdat ze er geen vertrou wen in had dat de hond bij de kennis in goede handen was, nam ze contact op met de stich ting, officieel nog de eigenaar van het dier. Die raadde haar aan de hond onder zich te houden. De kennis deed aangifte van verduistering. Volgens de klach tencommissie had de politie aan wijzingen dat de hond eigendom van de kennis was. Doordat ze medewerking weigerde kon de politie weinig anders dan haar aan te houden. Toen de bleek dat de hond van de stichting was mocht Wijgman naar huis en werd de zaak geseponeerd. FZC VLISSINGEN. Regen, veel wind en mogelijk zelfs storm: het lijkt morgen wel herfst in Zeeland. Weerplaza en het KNMI voorspel len zeer onstuimig weer. Volgens Weeronline valt komende nacht en morgen op veel plekken zo'n dertig millimeter neerslag. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118-434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Het is voor sommige deelne mers afzien tijdens de Vierdaag se van Nijmegen. Eén van de wandelaars werd uit de mars gehaald omdat-ie betrapt werd in een taxi. Meer nieuws vindt u op www.pzc.nl/vierdaagse. Wij schreven gisteren over jon ge kinderen die speciaal onder wezen werden in de kunst 'zwemmen in zee'. „Prachtige ak- tiel", schrijft Linda op onze site. „Ga je een dagje naar het strand dan zie je zoveel toeristen ge vaarlijk doen in zee. Ook onze familieleden van elders uit het land denken dat zwemmen in zee net zo makkelijk is als zwem men in het zwembad of een meer. Ze hebben eenvoudig nooit geleerd om te gaan met eb en vloed, zout water, golven, geulen, afdrijven, zuigkracht van golven en scheepvaart en onder stroom. Ze zien die gevaren ook niet, zeker niet op een dag dat er niet zulke hoge golven zijn." 1. Politie betreurt uitlekken beelden van ongeval Bruinisse 2.184 panden kunnen tegen de vlakte of gerenoveerd dankzij subsidie provincie 3. 'Panta Rhei verlangt dat Vlis singen garant staat' 4. Jongens met wapens be dreigd bij overval woning Clinge 5. Rechtszaak tegen moordver- dachte Suanley C. aangehouden Dankzij Ineke Tempelaar kon verslaggever Maurice Steketee meedoen aan de Stratenloop in Burgh-Haamstede. Hij was zijn loopshirt vergeten en Ineke hielp hem uit de brand met een katoenen t-shirt. Maar om nou te zeggen dat de race vlekke loos verliep? Nee... Lees het op pzc.nl/hardlopeninzeeland Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc V @pzcredactie door Jeffrey Kutterink GOES. De Zeeuwse gemeenten willen dat zoveel mogelijk inwo ners hun huis energiezuiniger ma ken. Daarom geven ze in drie ron des subsidie aan groepen bewo ners die meerdere woningen in straat, wijk, buurt of dorp ver duurzamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69