Goes betaalt voor medicijnafval 'Interesse bouwgrond De Poel neemt toe' Rederij riviercruises wil aanmeren in Tholen 5000 4 BEVELANDEN en THOLEN Chagall centraal in de kerk Heipalen krijgen een boodschap Goes wil voorkomen dat medicijnafval in het riool belandt en komt apothekers daarom tegemoet. In de regio Zeeuwse Ankers verbindt verhalen Toeristisch aanbod wordt verbreed De Hooizolder gaat vaker open Broodmaaltijd Bewoners van de Goe se Polder kunnen maandag van 17.00 tot 19.00 uur kennis maken met elkaar en met de wijkagent tij dens een broodmaal tijd. Deze wordt gehou den in het restaurant Erasmuspark. Ook de wijkwerker van Stich ting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oos- terschelderegio is aan wezig. Deelname is gra tis. Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Les in schilderen met olieverf door Luc Oggel GOES. In navolging van Middel burg en Veere gaat ook Goes apo thekers compenseren voor het in zamelen van medicijnafval van in woners. Het gaat om een proef van een jaar. Burgemeester en wethouders heb ben dat besloten omdat de apothe kers niet langer bereid zijn door te gaan met het inzamelen van medicijnafval zolang zij zelf voor de kosten moeten opdraaien. Vol gens de apothekers gaat het niet om bedrijfsafval, maar 'kanalise ren' zij slechts. In de huidige situatie leveren de apothekers de oude medicij nen in bij een speciaal verwer kingsbedrijf, maar dat kost hen 4000 euro per jaar (1,84 per kilo). De afvalstroom bestaat uit 1700 ki lo medicijnrestanten en 700 naald containers van anderhalve liter. Er zijn zowel argumenten voor als tegen compensatie. Voorstan ders stellen dat het inzamelen geen wettelijke plicht is voor apo thekers en noemen het risico op het door het riool spoelen van me- dicijnresten als apothekers stop pen met de inzameling. Tegen standers noemen het risico dat apothekers ook hun eigen afval via de gemeente gaan afvoeren en precedentwerking. Toch wil Goes met name vanwege de kans dat medicijnafval anders in het riool dreigt te belanden, een bijdrage le veren. Het zuiveren van water met medicijnresten is namelijk een duur geintje: 25.000 euro per kilo te verwijderen geneesmiddel, een bedrag dat volgens B en W niet in verhouding staat tot de kosten die de Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD) rekent voor het ver werken van medicijnafval; een overkomelijke 0,71 eurocent per ki lo. Overigens is het volgens OLAZ, het samenwerkingsver band van de Zeeuwse gemeenten op het gebied van afvalstoffenver- wijdering, geen absolute nood zaak dat apothekers restanten in zamelen, inwoners kunnen ook naar de milieustraat. Toch voor zien de apothekers in een behoef te, gelet op de hoeveelheden die daar worden ingeleverd. Goes wil daarom net als Veere en Middel burg met de ZRD afspreken dat de apothekers de restanten bij de milieustraat mogen inleveren. De gemeente betaalt dat en dat komt neer op een bedrag van 1950 euro per jaar. door Luc Oggel GOES. De belangstelling voor bouwgrond op het Goese bedrij venterrein De Poel neemt toe. Dat constateert wethouder Derk Alssema. Deze week werd bekend dat uitvaartcorporatie Dela volgend jaar begint met de bouw van een crematorium en uitvaartcentrum aan de Nansenbaan. Ook Ford dealer Van Putten uit Zeeuws- Vlaanderen pleegt momenteel nieuwbouw om zo ook klanten boven de Westerschelde te kun nen bedienen, die na het faillisse ment van Auto Adria niet meer in de buurt terechtkonden. Alssema is blij met die ontwik kelingen. „Ondernemers vesti gen zich hier nog steeds heel graag." Goes heeft evenwel nog altijd genoeg grond op De Poel in de aanbieding, een kleine tien hectare. Toch zijn er, op basis van prognoses, concrete plannen om een compleet nieuw bedrij venterrein (Poel V) aan te leggen aan de westzijde van de A256. door Rob Paardekam THOLEN. De haven van Tholen wordt wellicht aan aanmeer- plaats voor riviercruises. Een re derij heeft bij de gemeente het verzoek ingediend om het stadje zo'n tweehonderd keer per jaar te mogen aandoen. Daarmee zou Tholen in één klap duizenden potentiële bezoe kers binnenhalen. De gemeente staat dan ook positief tegenover de aanvraag. „Dit kan een impuls zijn voor de lokale economie", stelt een woordvoerster. „Onder nemers kunnen arrangementen ontwikkelen, zodat de passagiers van de cruiseschepen Tholen kunnen bezoeken. Zowel horeca, detailhandel als recreatiebedrij- ven kunnen hiervan profiteren. Bovendien is het een kans om Tholen beter op de kaart te zet ten." De roep om meer toeristen naar het stadje te halen, klinkt al jaren. Dat zou met name voor de ondernemers in de historische binnenstad een opsteker zijn. Tholen ligt op de route Rotter dam-Antwerpen-Gent die in veel cruiseprogramma's voor komt. In die zin is het geen ver rassing dat er nu een rederij aan klopt. De mogelijkheden om van Tholen een aanmeerplaats te ma ken, worden verder onderzocht. VLISSINGEN Met het scannen van een 'anker schildje' bij het voormalige over zetveer van Nieuwe Abeele bij Middelburg zijn afgelopen week een aantal nieuwe erfgoedlocaties aan de Culturele Biografie van Zeeland toegevoegd. Op het digita le platform zeeuwseankers.nl staan veel verhalen die verbonden zijn met een plek of persoon uit de geschiedenis van Zeeland. In middels hangen er op zo'n 75 erf goedlocaties ankerschildjes met een QR-code. Deze kan worden gescand met een smartphone. De Stichting Stavoord6 heeft vijfduizend euro gekregen van de TVM Foundation. Dit is een fonds voor de ondersteuning van maatschappelijke initiatieven, waarin verzekeraar TVM een deel van haar winst stopt. Stavoord6 kan het geld toevoegen aan de ongeveer 75.000 euro die ze tot nu toe ophaalde met activiteiten en donaties. WISSENKERKE Peter van Geest en Ivonne Bom uit Wissenkerke starten zondag met een nieuw toeristisch initia tief op Noord-Beveland. Ze bie den een volledig verzorgd drie daags arrangement aan, waarbij actief bezig zijn op de fiets en in de zeilboot wordt gecombineerd met eten van producten uit de omgeving. De gasten slapen in een B&B in de buurt. www.homesailandbike.com. WESTKAPELLE Vanaf zaterdag is dicotheek de Hooizolder in Westkapelle meer dere dagen per week geopend. Verschillende dj's en artiesten zul len de Hooizolder bezoeken er el ke openingsavond een feest van maken. Dj's die komen zijn onder anderen aan dj Tony Start, dj Jean en Jeroen Post. Verder is een een colours of the Hooi-avond. GOES EVEERE SummerSchool voor popmuziek Jongeren die aan de slag willen met popmu- GOES ziek, kunnen deze zo mer terecht bij de SummerSchool van Po- dium-Z op Walcheren. De Summerschool is op dinsdag 25 en woensdag 26 augustus en is bedoeld voor jon geren tussen 10 en 20 jaar. Deelname aan beide dagen, inclusief ge bruik van instrumen ten kost 75 euro. Aan melden: j.damen® wel- zijnveere.nl. LLEWOUTSDIJK Open middagen 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk is za terdag- en zondagmid dag open voor de zo- mertentoonstelling met werk van Diana Stevens uit Driewegen. Ze toont olieverfschil derijen, waarin ze speelt met grenzen van land en water, licht en donker, zon en schaduw. De tentoon stelling is te bezoeken tussen 13.30 en 16.00 uur. De toegang is gra tis. De kunstenares is aanwezig voor tekst en uitleg. In de kerk van de Doopsgezinden en Vrijzinnigen aan de Westwal in Goes staat zondag de kunste naar Marc Chagall centraal. Er worden beelden vertoond van de tentoonstelling zoals die onlangs in Brussel was. De inleiding aan het begin van de dienst is speciaal voor kinderen, zodat zij daarna onder begelei ding zelf kunnen gaan schilde ren, geïnspireerd door de kunste naar. Het thema van de viering is 'Liefde'. De dienst begint zondag om 10.00 uur. Voorganger is ds. Leu- ny de Kam en Nico Dekkers be speelt het orgel en de piano. SINT-ANNALAND. 'Lang gewacht, nu toch gekomen'. Dat was één van de teksten die gisteren werden geschre ven op de heipalen die worden ge bruikt voor de woningen van de nieu we wijk Suzannaland in Sint-Anna- land. De schrijver van deze tekst doel de ongetwijfeld op de lange voorbe reidingsperiode van het project. Gis teren werd de bouw feestelijk afge trapt. Als ludieke actie mochten de aanwezigen op een heipaal een bood schap zetten of een tekening maken. 'We hopen op een superproject', KATS Katse Groeneweg 3,10.00-17.00 uur - Expositie Rozen tuin NISSE Ambachtsheren- dijk, vanaf 08.00 uur - Jumpin' de Weel WEMELDINGE Strand bij Cam ping Linda, 10.00-11.00 uur - Pilates Beach Yo ga workouts WOLPH AARTSDIJK Papeweg 10, Ge lachkamer, 11.00-15.00 uur - Zomerzwerfboe- kenmarkt; Muidenweg 225, 18.00-20.00 uur - SUP Yoga (op een Stand Up Paddle- board) YERSEKE Meerpaal 20, 08.00 -16.00 uur - Sportvissen met het M.P.S. Beatrix 2 op de Ooster- schelde; Dreef, 08.30 -12.30 uur - Weekmarkt schreven Kees en llze van Binsbergen (links op de foto). Roos en Lars van Oeveren (rechts) tekenden huisjes en boompjes. Het project bestaat uit de komst van een woonwijk in de Kleine Suzannapolder en drie appartemen tengebouwen en een woontoren op het havenplateau. De herinrichting van het havengebied behelst verder onder meer de bouw van een woon- servicecentrum op het Havenplein. De bouw daarvan is een paar maan den geleden begonnen, foto Johan van der Heijden WEMELDINGE Wie wil leren om met olieverf te schilderen, kan morgen terecht in Wemeldinge. Daar wordt in het Peilhuisje op het sluisplateau een introductieles schilderen met olie verf gegeven. Centraal staat de be handeling van de verf en het op bouwen van een schilderij. De cursist ontvangt een set penselen, en een doek van 30x40 cm. De workshop duurt van 13.00-15.00 uur. Reserveren: www.wemeldinge.info/ zomerprogramma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67