om toekomst als voetballer dan honderd kilometer per uur over open water 13 Deelnemers Kustmarathon te volgen via app op telefoon Lierse tweede opponent ZM RMPimti jesfabriek vraagt tijd, net als de zoektocht naar sponsors. „Het is met al dat reizen een dure sport. Helaas is speedsurfen geen Olym pische discipline. Daardoor valt het niet mee om sponsoren over de streep te trekken." Hij heeft dit jaar al wel een vlie gende start gemaakt met zijn ei gen bedrijfje in materialen voor het speedsurfen. Zijn status en know-how hebben hem al de no dige goede contacten met leveran ciers opgeleverd. „Ik word nauw betrokken bij de ontwikkeling van speedboards en ander materiaal. Mede dankzij mijn adviezen hebben we nu een nieuw soort supersnelle vinnen beschikbaar. Mooi dat je zo de sport ook op een hoger plan kunt brengen." De zomer is voor speedsurfers een relatief rustige periode. Straks, met de eerste herfststor men, is het voor Kreisel hoogsei zoen. De kick van de snelheid laat hem niet los. „Soms raakt je board enkel met een puntje het water. Dan is het bijna vliegen." trainingen achter de rug bij zijn club en het Schouws elftal. On danks zijn fysieke gesteldheid, is Blomaard van plan om dit seizoen gewoon te spelen. „Ik ben al een aantal keer naar een specialist ge weest, maar een bezoek aan het ziekenhuis stel ik steeds uit. Men sen wijzen me er wel op, maar ik ben fanatiek en wil graag voetbal len." Trainer Wim Nieuwland staat hem daarin bij. „Ik heb hem gevraagd om me te helpen met af remmen. Ik kan dat niet uit me zelf." Blomaard hoopt zich komend seizoen in de eerste klasse te hand haven met Bruse Boys. „We wil len revanche nemen op het sei zoen dat we onnodig degradeer den uit de eerste klasse. Met deze groep moet een langer verblijf makkelijk kunnen. We hebben een bredere selectie als toen en hebben meer ervaring." In het bekertoernooi zal duide lijk worden of Bruse Boys, in een poule met Halsteren (hoofdklasse, zondag), Goes en IFC (eerste klas se, zondag), een hoger niveau aan kan. „Dan meten we ons voor het eerst met serieuze tegenstanders." De competitie start direct met een derby. Tegen Kloetinge welte- 'Ik moet kapot gaan in de warming-up om de pijn te verbijten. Negentig minuten volmaken lukt net' verstaan. „Voor mij is het extra speciaal. Het is lastig, omdat Kloe tinge in de hoofdklasse hoort. Kloetinge is een geweldige club. Ik neem behalve de trainer en het bestuur niemand iets kwalijk. Ik hoop dat Kloetinge promoveert, maar ik wil die wedstrijd héél graag winnen." In de toekomst hoopt de inwo ner van Kwadendamme met Bru se Boys stappen te maken. „Zo lang het lichaam het toelaat ze ker", klinkt Blomaard realistisch. „Het is vreselijk om nu al bezig te zijn met wat ik na het voetbal ga doen. Maar ik hou er rekening mee. Na dit seizoen verwacht ik opnieuw gehavend te zijn. Daarna zien we wel verder. Ik ga er in ie der geval van genieten." Deelnemers aan de dertiende editie van de Kustmarathon Zeeland zijn dit jaar te volgen via een app op de mobiele tele foon. Via het programma voor de smart- of iPhone zijn de deelnemers aan de Kidsrun, La- diesrun, mountainbikewed strijd en wedstrijdmarathon te volgen over het parkoers, en is er informatie over het evene ment en de verschillende voor zieningen te vinden. Dit alles is mogelijk dankzij een chip in het startnummer van de deelnemers aan deze vier onderdelen van het Kust- marathon-weekend, dat dit jaar van 2 tot en met 4 oktober op de agenda staat. Als de deelne mers langs een van de vijf con troleposten komen, worden ze automatisch geregistreerd. Belangstellenden kunnen deel nemers via de app op een plat tegrond van het parkoers vol gen, door het toegewezen start nummer op te zoeken in de app. Als de deelnemer de chip zelf via de telefoon activeert, kan de route helemaal op de app gevolgd worden. Op de website MarathonZee- land.nl wordt doorverwezen naar internetpagina's waar de app te downloaden is. De app is toegankelijk voor zowel And roid- als iOS-gebruikers. 42e editie van de Noormannenloop Traditiegetrouw vindt op de laatste vrijdag in juli de Noor mannen-Prestatieloop plaats. De 42e editie van dit atletiek- evenement staat gepland op vrijdag 32 juli in Westkapelle. De start van de loop is om 19.30 uur op de Zeedijk, in de buurt van de tank. De deelnemers hebben de keu ze tussen de 2,4 of 8 kilometer. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur, het adres is Zuidstraat 143. Het inschrijfgeld bedraagt drie euro. Alle deelnemers ontvan gen na afloop het traditionele N oormannenvaantj e. Bolat opvolger Ryan bij Club Brugge Club Brugge heeft doelman Si- nan Bolat voor een seizoen aan zich gebonden. De Turkse Belg wordt gehuurd van FC Porto, er is een optie tot koop bedon gen. Bolat is bij Club Brugge de opvolger van de naar Valencia vertrokken Mathew Ryan. Hij kwam in België eerder uit voor Standard Luik en Racing Genk. Porto verhuurde de Turkse in ternational de afgelopen seizoe nen aan Kayserispor en Gala- tasaray. Bij Club Brugge staan onder anderen de Nederlan ders Ruud Vormer en Stefano Denswil onder contract. Sport kort VRIJDAG 24 JULI 2015 ZOUTELANDE water te vinden. „Hoe vaker je bij harde wind vaart, hoe gewoner het wordt." foto Jildau Mulder MIDDELBURG. Zondag-eersteklasser Zeelandia Middelburg oefent komende zondag om 15.00 uur op het eigen sportpark tegen de be loften van SK Lierse. Het is al het tweede oefenduel voor de ploeg van trainer Daan Eikenhout. Eerder versloeg Zeelandia zon dag-hoofdklasser Halsteren met 1-0. archieffoto Lex de Meester WESTKAPELLE BRUGGE ROTTERDAM Opnieuw zege honkballers De Nederlandse honkballers hebben gisteravond voor de tweede keer binnen twee dagen op het World Port Tournam ent van Cuba gewon nen. Oranje zegevier de met 8-3 in Rotter dam. De formatie van bondscoach Ste ve Janssen klopte Cu ba dinsdag al met 12-7, na een achter stand van 6-2. Nederland legde in de vijfde inning de basis voor de zege. Bij een stand van 1-1 vierde de enige onge slagen ploeg op het toernooi vijf punten op rij. Oranje strijdt van daag met Curasao om een plaats in de finale. Afgelopen zon dag won Oranje in de groepsfase al van Curasao. Toen eindig de het duel in een 10-6-overwinning. NYON Boete Barcelona Barcelona moet een boete van 30.000 eu ro betalen wegens politieke uitingen tij dens de finale van de Champions League in Berlijn. Spaanse supporters hadden voor de eindstrijd te gen Juventus(3-1) spandoeken opgehan gen met teksten waarin werd opgeroe pen tot een onafhan kelijk Catalonië. De regels van de Uefa verbieden politieke en religieuze bood schappen tijdens in ternationale duels. moment

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62