Overbeek zet de toon met Amalia's Huub Tom Blomaard maakt zich door blessures zorgen Speedsurfer uit Renesse ging als eerste met meer 12 Wereldrecord is Hans Kreisel niet aan komen waaien. „Reisjes naar Namibië hebben me een smak spaargeld gekost." Chantal Overbeek was met haar Welhs pony Amalia's Huub in de klasse B de paarden de baas. De amazone uit Middelburg liep met de veel uitstraling en los door het lijf bewegende zwarte ruin in de eerste proef naar 70,33 procent. In de tweede proef eiste de combina tie met 70,66 procent de overwin ning op. „Omdat ik zelf nogal klein ben, heb ik bewust voor een pony gekozen", geeft Chantal Overbeek te kennen. Een juiste keuze, zo blijkt. Enkele weken ge leden schreef de combinatie ook al de finale van het sterk bezet Outdoor Zeeland Dressage in Nieuw- en Sint Joosland op haar naam. Overbeek: „Ja, het gaat su per. Huub is ook een fijn paardje om op te rijden. Hij is pas vier, kan goed bewegen, is werkwillig en gaat er voor en maakt veel pro gressie." Kim 't Hul (Goes) met de vos- merrie Allround Kim's Chiara en Nelline Goedegebure (Yerseke) met de hengst Gilliano deelden de tweede (68,66 procent) plaats. Sandra Harinck was in Li met Future oppermachtig. De amazo ne uit 's-Heer Hendrikskinderen stuurde de met veel souplesse door het lichaam bewegende vos- ruin met respectievelijk 70,33 en 72,33 procent naar de overwin ning. Harinck: „Hier ben ik erg blij mee. Vorig jaar was Future nog ernstig ziek. Hij is nu hersteld, maar moet nog sterker worden." Margriet Simonse uit Vlissingen en de schimmelruin Dexter ein digden in beide proeven als twee de (68,66 en 69,66 procent). 'Omdat ik zelf nogal klein ben, heb ik bewust voor een pony gekozen' ij doorbrak on langs als eerste de magische grens van hon derd kilometer per uur op open water en mag zich daarom wereld recordhouder noemen. Hans Krei sel uit Renesse verhaalt vol passie over het lezen van water en wind, pompende adrenaline en snelle vinnen. „Soms is het net als vlie gen." Hans Kreisel (30) is gefasci neerd door snelheid. Altijd al ge weest. Zijn oudere broer Robert inspireerde hem om zo hard mo gelijk te gaan op het surfboard. Een jaar of wat geleden overtroef de hij zijn broer voor het eerst. „En daarna is het een beetje uit de hand gelopen." Vorige maand bereikte de bijna twee meter lange Kreisel op de Waddenzee bij Den Oever het voorlopige hoogtepunt in zijn car rière: de gps op zijn bovenarm leg de een piek van 100,2 kilometer per uur vast. Mooi ook dat het re cord in een voor velen onbekende discipline van het windsurfen die dag door een tv-ploeg van Eén Vandaag werd vastgelegd. The Brace wordt de surfspot van de recordsessie door de spor ters zelf genoemd. Het water was lang onstuimig met windvlagen tot over de 50 knopen. De gemid delde surfer haalt bij dat soort 'Soms raakt je board enkel met een puntje het water. Dan is het bijna vliegen' Hans Kreisel windsnelheden al gauw bakzeil. Een speedsurfer als Kreisel niet. „Wij beginnen waar anderen stop pen." Speedsurfen is vooral een kwestie van durf, techniek en het kiezen van het juiste moment. „Je moet het water en de wind kun nen lezen", aldus Kreisel. „En dan precies in die vlaag meegaan." Zo gebeurde het ook op die dag van zijn ultieme recordpoging. Een wadlooptocht van twee kilo meter was er aan vooraf gegaan. Geen sinecure met een board en racezeil. Op het beslissende mo ment klopte alles: ineens was het water vrijwel vlak en de hoek per fect voor condities op open water. De euforie van de snelheid laat zich volgens Kreisel moeilijk be schrijven. „De adrenaline pompt rond in je lijf en voor je op het wa ter wordt alles wit." Het passeren van de magische grens kwam voor Kreisel niet uit de lucht vallen. Al maanden hikte hij in zijn runs tegen de mijlpaal aan. „Dan weet je dat je het kunt en is het enkel wachten op het mo ment dat alles samenvalt." Het succes is hem niet aan ko men waaien. Jaren heeft hij in zichzelf geïnvesteerd. Met dank ook aan een flexibele werkgever, een producent van nootjes in Goes. Het bedrijf stelt zich soepel op als de wind aanwakkert en het bij Kreisel begint te kriebelen. „Als de wind dertig knopen of meer haalt, wil ik trainen. Hoe va ker je in dat soort condities vaart, hoe gewoner het wordt." Kreisel is een kind van de Kab- belaarsbank, de zandplaat achter de Brouwersdam die is uitge groeid tot een paradijs voor sur fers. Ook De Grevelingen kent hij op z'n duimpje. Hij legt voor zijn sport de nodige kilometers af. Twee uur rijden naar de Kop van Noord-Holland, voor hem is het de gewoonste zaak van de wereld. Geregeld bezoekt hij topspots in het buitenland, van Zuid-Frank rijk tot het bekende West Kirby in Noord-Engeland. Twee keer reisde Kreisel al af naar Luderitz in Namibië, een ka- s&yf* naai waar alles is toegesneden op het behalen van records in het speedsurfen. Ooit hoopt hij in Na mibië andermaal zijn grenzen te verleggen. Concrete plannen heeft hij momenteel nog niet. „Die eer dere reisjes naar Namibië hebben me al een smak spaargeld gekost." Voorlopig heeft Kreisel ook zijn handjes vol. Het werk in de noot- In de achtertuin van zijn ouderlijk huis in Kwadendamme vertelt Blomaard openhartig over zijn am bities bij 'Bru', het weerzien met Kloetinge en de onzekerheid waar mee hij kampt. Het hart en hoofd van de doelpuntenmachine liggen niet altijd op één lijn. Al meer dan een jaar kampt hij met een blessu re aan beide knieën. „Ik moet kapot gaan in de war- ming-up om de pijn te verbijten. Negentig minuten volmaken lukt net. Last kun je het niet noemen. Het is eerder pijn in de vorm van steken. Na een wedstrijddag kom ik moeilijk mijn bed uit." De blessure van Blomaard da teert uit zijn laatste seizoen Kloe tinge, twee seizoenen geleden. „Dat was een moeilijk jaar. Van de trainer (Diederik Hiensch) kreeg ik geen kans. En dat terwijl ik een jaar eerder zestien doelpunten had gemaakt. In de nacompetitie mocht ik vanwege blessures weer spelen. Ik was niet fit, maar wilde koste wat kost meedoen. Ik wilde voor mezelf goed afsluiten bij Kloetinge." Het seizoen erop betaalde hij daarvoor de prijs. De eerste zes wedstrijden moest hij noodge dwongen toekijken. „Ik mocht pas in januari starten. Omdat we ma tig begonnen, kon ik niet wach ten. Ik heb niet kunnen brengen wat ik normaal kan, maar ik wilde het team helpen. We gingen voor het kampioenschap en daar wilde ik een aandeel in leveren." Blomaard liep op zijn tenen. Om die reden pakte hij direct na het seizoen zijn rust. Geen bedrij ventoernooitjes dit jaar, maar 'lek ker' relaxen. Inmiddels heeft hij alweer vijf SpOrt Blijven wachten op sport@pzc.nl door Lucien Roelandt NISSE. Met sport van hoog niveau werd gisteren bij de start van Jum- pin' de Weel door de dressuurrui ters meteen de toon gezet. De Mid delburgse Chantal Overbeek (26) schreef met Amalia's Huub de eer ste rubriek van de veertiende edi tie van het grote paardensporteve nement in Nisse op haar naam. UITSLAGEN PAARDENSPORT Jumpin' de Weel, Nisse. Dressuur. Paarden klasse L1: 1. Sandra Harinck, Future (Weelr.) 70,33%; 2. Margriet Simonse, Dexter (Sé-Ros) 68,66%; 3. Dolly Mellema, Estavan- ck SP (Sé-Ros) 66,33%. B: 1. Chantal Overbeek, Amalia's Huub (Weelr.) 70,33%; 2. Kim van 't Hul, Allround Kim's Chiara (Schouwse R.) en Nelline Goe- degebure, Gilliano PB (Paardebloem) 68,66%, 4. Tessa Huijbrechts, Fascha (Wouw Vooruit) 66,67%. Pony's klasse Z1/Z2 cat. CDE: 1. Kim Al- ting, Centella (Sé-Ros) 67,64%. M1/M2cat. DE: 1. Fleur Uitterhoeve, Nightmare (Welr.) 65,33%. M1/M2 cat. BC: 1. Tessa Kole, Floortje (Weelr.) 61,33%. L1/L2 cat. CDE: 1. Laura Ko le, Ribbopn's Keano (Weelr.) 64,66%. L1/L2 cat. AB: 1. Vic Zenden, Sammie (Schouwse R.) 63,00%. door Ben van den Aarsen Chantal Overbeek (26) Tweede proef. Paarden klasse L1:1. Sandra Harinck, Future, 72,33%; 2. Margriet Simon se, Dexter, 69,66%; 3. Sidney Trimp, Jo hnson's Black Label (Rodo. R.) 65,66%, 4. Na- dia van Schaik, Fernaux (Sé-Ros) 65,33%, 5. Willem van Wallenburg, Byachinthe (Walche ren) 64,00%. B: 1. Chantal Overbeek, Amalia's Huub, 70,66%; 2. Kim van 't Hul, Allround Kom's, 67,66%; 3. Nelline Goedegebure, Gilliano PB, 66,66%, 4. Tessa Huijbrechts, Fascha (Wouw Vooruit) 66,67%. Pony's klasse Z1 /Z2 cat. CDE: 1Marit Ver- spuy, Dorado (Loenermarker R.) 64,61%. M1/M2 cat. DE: 1. Marinda Moeleker, Nauty Boy (Paardebloem) 65,00%. M1/M2 cat. BC: 1. Tessa Kole, Floortje R.) 63,33%.e, 60,00%. L1/L2 cat. CDE: 1. Josefien Flikweert, Sha dow (Schouwse R.) 63,33%. L1/L2 cat. AB: 1. Caitlin Kallemein, Anoska (Weelr.) 62,66%. H Hans Kreisel is regelmatig op het Voor voetballer Tom Blomaard deze zomer geen bedrijventoernooitjes, maar 'lekker relaxen' in de tuin van zijn ouders, foto Johan van der Heijden door Len Wolters KWADENDAMME. Maximaal twee helftjes speelt Tom Blomaard (23) dit weekeinde. Vrijdag treft hij met zijn club Bruse Boys de oranjehem den van FC Volendam en zaterdag treedt hij met het Schouws elftal aan tegen FC Dordrecht. Blomaard kijkt enorm uit naar beide wedstij- den, maar weet dat hij door zijn blessures aan beide knieën op moet passen. „Zou ik straks ook al op jonge leeftijd mijn favoriete hob by vaarwel moeten zeggen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61