Jutterskar zoekt strandafval Jeugdzeilsters uit Dreischor doen mee aan WK RS Tera SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Rederij wil met riviercruises aanmeren in de haven van Tholen 'RS Tera is een heel handig bootje, de zeilen rollen zo op' MaatGarant A De kans op winst is niet groot, maar dat maakt de zin in zeilen voor de Zeeuwse deelne mers aan het WK in Bruinisse niet minder. 2 d) Is Solero par 10% kori BURGH-HAAMSTEDE. Het campag neteam van Schoon Zeeland struint deze zomer weer de Schouwse stranden af met een jut terskar. Badgasten worden gewezen op het belang van een schoon strand. Ze krijgen een afvalzakje en infor matie over de campagne. En on dertussen ruimen de 'schone jon gens en meiden' de troep op die ze onderweg tegenkomen. Bezoe kers die het te ver vinden lopen naar de prullebak of die de afva lemmer niet kunnen vinden, kun nen hun rommel ook kwijt in de kar. Wie die moeite neemt, krijgt 'een bedankje in de vorm van een (natuur)activiteitje, leuk weetje of live-muziek'. Aan rokers wordt een gratis strandasbakje uitge deeld, met het verzoek peuken niet in het zand achter te laten. De officiële aftrap van de zo- mercampagne is 4 augustus om 10.00 uur bij strandpaviljoen Duinzigt (Rotonde) bij Burgh- Haamstede. Schoon Zeeland haakt deze dag aan bij landelijke Bos kalis Beach Clean Up Tour 2015, die dan langs de Schouwse kust voert. THOLEN. De haven van Tholen wordt wellicht een aanmeer- plaats voor riviercruises. Een rede rij heeft bij de gemeente het ver zoek ingediend om het stadje zo'n tweehonderd keer per jaar te mo gen aandoen. Daarmee zou Tholen in één klap duizenden potentiële bezoekers binnenhalen. De gemeente staat dan ook positief tegenover de aan vraag. „Dit kan een impuls zijn voor de lokale economie", stelt een woordvoerster. „Onderne mers kunnen arrangementen ont wikkelen, zodat de passagiers van de cruiseschepen Tholen kunnen bezoeken. Zowel horeca, detail handel als recreatiebedrijven kun nen hiervan profiteren. Boven dien is het een kans om Tholen beter op de kaart te zetten." De roep om meer toeristen naar het stadje te halen klinkt vooral uit ondernemerskelen al jaren. Tholen ligt op de route Rotter- dam-Antwerpen-Gent, die in veel cruiseprogramma's voorkomt. Met een glim mende kam pioensbeker thuiskomen? Die kans ach ten Jente Mooij (11) en Lianne van Lange- raad (13) uit Dreischor niet groot. Toch stappen de twee zaterdag vol goede moed aan boord van hun zeilbootjes om mee te doen aan het wereldkampioenschap RS Tera in Bruinisse. „Het gaat niet om de winst, maar om het zeilen", geeft Jente aan. Ze hebben een kleine voor sprong. De meiden, beiden lid van Watersportvereniging Wolp- haartsdijk, kennen het water bij Bruinisse wel. In tegenstelling tot deelnemers van elders, die vaak gewend zijn in kleinere meren met dito golven te zeilen. In zoet water, welteverstaan. „O my god!!!!!! Jellyfish", werd tijdens een eerdere internationale wed strijd al eens ontzet geroepen na een blik op het dierenleven in de Zeeuwse zoutwaterpias. Want ook dat zijn de jeugdzeilers -af komstig uit Engeland, Litouwen, Zuid-Afrika, Spanje en België- niet gewend. „Wij riepen toen: 'O my God!! Shark.' Maar nee, we hebben daar niet door gewon- Ruim honderd jeugdzeilers (tussen de 11 en 16 jaar) uit zes landen arriveren vandaag in Bruinisse. nen." Met name de zeilers uit En geland maken heel wat meer trai ningsuurtjes dan Jente en Lianne doen. „Zij trainen wel drie keer in de week. Wij ongeveer één keer in de anderhalve week." Dat maakt de kans op winst mis schien niet zo groot, maar een maal op het water zetten de twee toch alles op alles. „We zijn wel fanatiek", vindt Lianne. „Je hebt voor jezelf een doel en dat pro beer je te bereiken." Allebei hopen ze tijdens dit wereldkampioenschap ergens net boven de middenmoot te eindi gen. Van de 106 deelnemers strij den er zo'n 60 in dezelfde catego rie (sportklasse, de rest is proklas se) als de zeilsters uit Dreischor. Er wordt een week lang gezeild, zo'n drie wedstrijden per dag. Wat Lianne betreft, waait het vanaf zaterdag stevig door. „Jente kan het allebei wel, maar ik ben beter met harde wind." Jente: „Het maakt mij niet zoveel uit, maar misschien ben ik zelfs wel net iets beter met zachte wind. Dat heeft met gewicht en kracht te maken." Hoewel de vriendinnen straks, net als de overige deelnemers, in dividueel aan de bak moeten, is het kampioenschap ook een gezel lige boel. Op het programma staan onder meer een spelletjes avond en barbecue. BRUINISSE. Ter pro motie van de in Ne derland redelijk nieuwe boot RS Tera mochten Jente Mooij en Lianne van Langeraad, die al zei len vanaf respectie velijk hun 6e en 11e jaar, deze zwaard boot een tijdje uit proberen van Aqua- vitesse. „Het is een heel handig bootje", geven de meiden aan. Zo rollen de zei len bijvoorbeeld in één keer op. Aquavitesse is, met de Koninklijke Roei en Zeilvereniging De Maas in Rotter dam en Jachthaven Bruinisse, organisa tor van het Wereld kampioenschap RS Tera 2015. Dat gaat morgen van start en duurt tot 31 juli. Van daag zijn de deelne mers al present om hun materialen te la ten wegen en me ten. Van 2 tot 6 augustus vinden in Bruinisse ook de wereldkampi oenschappen in de RS500 klasse plaats. Maat 3arant De Tuin kamer Cü I? T: 0115 - 530 585 lader@zeelandnet.nl Placigdier bestrijding Zeeuws-Vlaanderen IPM integrated pest management Particulieren: papiervisjes, wespen, vliegen, knaagdieren enz. Elektrische vliegendoders UV HACCP en Bedrijfshygiëne Ongedierte preventie en bestrijdingsplan voor alle bedrijven. VRIJDAG 24 JULI 2015 Golven en kwallen verrassen meiden niet door Esme Soesman Lianne van Langeraad (I) en Jente Mooij bij de Bruse haven. Het WK wordt geopend door wethouder Ad Verse- put en er is muzikaal vertier met dweilband Liever Ier As Tuus. foto Marieke Mandemaker uw tuinmeubel specialist! Gevelpanelen, Dakrandpanelen Tuin- en Serremeubelen MaatGarant Koudekerke MaatGarant Oud-Beijerland Middelburgsestraat 64, 4371 ET Koudekerke Larigeweg 5E, 3261 LJ Oud-Beijerlarid T: (0118) 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl T: (0186) 616 633 E: info@maatgarant.nl KJ) Q-CN UwGroeneVakwinkel Korting is.,geldig op alle Sc Deze actie is geldig t/m 31 De Tuin Kamer Weihoek 14 4416 PX, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60