'Nederlandse' wolf dood na aanrijding in Duitsland Eindelijk nieuwe wenkbrauwen Busreizen NIEUWS 5 Panelen uit Maya-tijd gevonden Pa en zoon gearresteerd 100% vertrekgarantie Archeologen hebben in een graftombe in Guatema la twee unieke stenen pane len uit de tijd van de Ma ya's gevonden. De panelen, beide 35 bij 40 centimeter, zijn circa 1.400 jaar oud. Ze bevatten hiërogliefen die onder meer vertellen hoe iemand koning werd. Met name de tradities die daar voor nodig waren, worden beschreven. De beroemde Mayacultuur ontstond al in 2000 voor Christus en bereikte van 250 tot 900 na Christus haar hoogtepunt. Een 45-jarige man en zijn 13-jarige zoon uit Goes zijn in de nacht van woensdag op donderdag aangehou den nadat ze hadden gepro beerd lood te stelen. Vader en zoon hadden op het dak van een autogarage meerde re metalen onderdelen en loodslabben weggesneden, toen de politie arriveerde. Na een korte achtervolging kon de politie de weggeren de zoon aanhouden. Zijn vader was er alleen op de scooter vandoor gegaan en werd thuis opgepakt. WAGENINGEN. De wolf die in maart in Nederland rondliep, is doodgereden in Duitsland. Dat ge beurde al in april, maar uit DNA- onderzoek is nu gebleken dat het om dit dier gaat, meldt de website Natuurbericht. Het was voor het eerst in 150 jaar dat een wolf op Nederlands grond gebied werd gesignaleerd. Het weinig schuwe dier liet zich in Drenthe en later ook in Gronin gen zien. De wolf wandelde door woonwijken en over bedrijventer reinen. Na een ruim een week keerde het roofdier terug naar Duitsland. Iets meer dan een maand later werd langs de snelweg A7 ten noorden van Hannover een dode wolf gevonden. Het roofdier was door een vrachtwagen aangere den. Onderzoek heeft uitgewezen dat het mannetje behoorde tot een roedel uit de omgeving van Münster. Uit een vergelijking met DNA-sporen in twee in Neder land doodgebeten schapen bleek het te gaan om hetzelfde dier dat hier rondliep. In de jaren tachtig is de wolfin Europa tot beschermde diersoort verklaard. Het dier is sindsdien bezig aan een opmars. In 2011 bleek bij waarnemingen in Duits land dat daar al elf roedels leef den. Ook in Frankrijk, Zwitser land, Italië en Spanje komen weer wolven voor. In Heeze werd in 1897 voor het laatst een wolfin Nederland gezien. Geschikte leef gebieden voor wolven in Neder land zijn gebieden waar ook zwij nen en reeën voorkomen. Als hij zweet loopt het zoute vocht zo zijn ogen in. Om over zonnebrand crème die erin druppelt nog maar te zwijgen. „Dat prikt als de hel." Ouddorper Teun Pronk (38) is dolblij dat hij daar binnenkort van verlost is. Dan krijgt hij nieuwe wenkbrauwen. Teun was op 12 december 2002 op de Q8-raffinaderij in de Euro poort aan het werk toen plotse ling een pijpleiding van een gas- olieontzwavelingsinstallatie open barstte. Direct hierna vond een ex plosie plaats waarbij hij en een col lega zwaargewond raakten. De collega overleed in het zie kenhuis, Teun overleefde. De afge lopen jaren onderging hij vele her steloperaties aan zijn verbrande gezicht, armen, benen, rug en bil len. Alleen nieuwe wenkbrauwen wilde de zorgverzekering hem niet geven. „Ik had me daarbij neergelegd, maar opeens kreeg ik van de VriendenLoterij te horen dat ik nieuwe wenkbrauwen krijg. Daar ben ik erg blij mee." Ambassadrice van de Vrienden- Loterij Lucille Werner kwam hem de cheque brengen: niet met een bedrag erop, maar als tegoedbon voor de zo gewenste behandeling. De Nederlandse Brandwonden Stichting, waar Teun als vrijwilli ger mensen waarschuwt voor de gevaren van brand en vuur, had hem opgegeven. Op 10 september meldt Teun zich in het Hair Science Instituut in Maastricht. Daar wordt haar van zijn hoofd, inclusief haarzak jes, getransplanteerd naar de plek vlak boven zijn ogen. De Ouddor per zal nooit klaar zijn met herstel operaties. „Zoals vroeger wordt het echter nooit", beseft hij. „Dit is 'de nieuwe ik'." De wereld is Kras Laatste plaatsen voor het najaar VRIJDAG 24 JULI 2015 GUATEMALA-STAD In de eerste helft van dit jaar hebben meer psychiatrische patiënten euthanasie gekregen via de Levenseindekliniek dan in 2014. Het gaat om achttien mensen, vorig jaar waren het er zeventien. In 2014 kregen 53 kankerpatiënten euthanasie, de afgelopen zes maanden waren dat er 49. GOES Op de A6 wor den autobanden gebruikt voor de blokkades, foto Stephane Guiochon/EPA Fruit wordt uitgeladen op de A36 tussen Sochaux and Besan^on. Som moge boeren willen blijven actievoeren, foto Sebastien Bozon/AFP door Gerben van 't Hof Demonstrerende boeren zijn erbij gaan zitten tij dens de blokkade op de A7. foto Philippe Desmazes/AFP door Theo Teitsma Teun en zijn vrouw Karlijn Pronk. foto Marco de Swart Hartje Tirol Groene alpenweiden, bergdorpen en bovenal gezelligheid! Met o.a. Innsbruck en de Achensee. Extra ingekocht voor vertrek 29 augustus Zie: Kras.nl/39347 Braunlage in de Harz Beleef deze populaire Duitse streek met een unieke natuur en romantische vakwerkstadjes. Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/39448 Hoogtepunten van Toscane Geniet van 'La Dolce Vita', het karakteristieke heuvelland en steden als Florence, Pisa en Siena. Klantbeoordeling 7,4 Zie: Kras.nl/39457 Grand Tour Spanje en Portugal Cultuur, tapas en strand in o.a. Lissabon, Porto, Sevilla, Granada, Barcelona en de Costa del Sol. Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/39402

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5