Paardenspeaker drijft spanning lekker op 1gr JAARMARKT - SCHAERENDIEKDAG L 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Vijf kwartier yoga in stiltetuin Vrolijke muziek tussen de bomen ZATERDAG 25 JULI 10.00 - 17.00 UUR in SCHARENDIJKE In de regio Jaarmarkt bij Schaerendiekdag Kersenpitspugen in de boomgaard Mijn dorp, mijn stad Kofferbakverkoop Recreatieboerderij Van Langeraad houdt iede re vrijdag in juli en au gustus een kofferbak verkoop van 9.00 tot 14.00 uur. Toegang en parkeren is gratis. De recreatieboerderij be vindt zich aan de Weel- weg 3 in Kerkwerve. 5 vragen aan Paardenspeaker Joop Hanse uit Burgh-Haamstede Al 35 jaar is Joop Hanse uit Burgh-Haamstede speaker op paardenevenementen. Ook bij de PHC in Noordwelle (1 en 2 au gustus) is hij van de partij door Esme Soesman Welke taak vervult een speaker tij dens een paardenevenement als de Power Horse Competition? „Naar het publiek toe probeer ik uit te leggen hoe een wed strijd in elkaar zit. Zodat het ook voor een leek de moeite waard is om te kijken. En als het kan, pro beer ik de spanning een beetje op te drijven richting publiek. Ik speel wat met de tijden, vergelijk ze om het spannend te maken." U bent onder meer vaste speaker geweest -of bent dat nog- bij de Zeeuwse Dag van het Paard en het Benefiet Menevenement. Hoe bent u speaker geworden? „Ik ben er zomaar ingerold. Ik zat in 1980 in het bestuur van KWPN Zeeland (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland, redactie) en die orga niseerde Ibopproeven en jaarlijks een centrale keuring. Ik viel een keer in en toen bleek dat ik een mooie stem voor de microfoon had. Ik heb het heel veel gedaan, maar doe het nu nog maar zo'n vijftien weekenden per jaar." Wat heeft u met paarden? „Ik ben altijd al paardenmin- ded geweest, zat als jongetje al plaatjes uit de Boerderij te knip pen. Mijn vader was boer in de tijd dat alles nog met paarden werd gedaan. Na de Ramp had den we nog één paard over, de rest gebeurde met tractoren. Toen ik een jaar of 17 was, kocht mijn vader een luxepaard voor me. Met trekpaarden had ik niet zoveel. Ik ben er eigenlijk een beetje ingeluisd. Toen ik vijftien jaar geleden speaker was bij de Zeeuwse Dag van het Paard, hoorde een jurylid uit Ambt Del den mijn stem. Daar werd de PHC gehouden en hij vroeg of ik kwam helpen. Het was wennen, maar het was erg leuk. De hele entourage en ook onderling. Het is altijd heel gezellig." Mooiste moment als speaker? „Een Haflingershow in de Bra banthallen, met rs ingespannen paarden. Dat was een verrassing voor het publiek, want er waren er maar 8 aangekondigd. Toen ben ik op de koets naast de men ner gaan zitten en heb zo de show gepresenteerd. Het publiek ging helemaal uit zijn dak. Dan voel je dat contact met het pu bliek. Dat is geweldig." U heeft uw roeping gemist? Haha, nee. Zou ik opnieuw mogen kiezen dan zou ik toch weer boer worden. Maar ik zou ook als hobbyspeaker bezig zijn. Ik vind het leuk om te doen. Het verveelt me nooit." Joop Hanse geniet, met zijn vrouw Maartje, ook bekendheid als fokker. Toppaard Valegro komt uit hun stal. foto Marieke Mandemaker SCHARENDIJKE Scharendijke viert de zomer en daarom staat het dorp morgen in het teken van de Schaerendiek dag. Van ïo.oo tot 17.00 uur is er in de Dorpsstraat en Platteweg een jaarmarkt. De reddingsbriga de geeft demo's in de jachthaven om 11.00 en 13.00 uur en bij de kerk doet de brandweer dat (12.00 en 14.30 uur). Vanaf 16.00 uur is er livemuziek in de Dorpsstraat. Voor kinderen is er een treintje, springkussen en ponyrijden. NOORDWELLE Boomgaard De Zoete Kers in Noordwelle houdt morgen van 10.00-16.00 uur een open dag. Er zijn verschillende kraampjes met streekproducten, kaas, gezonde natuurzuivere sappen, biologisch gedroogde vruchten en er zijn doorlopend rondleidingen door de boomgaard. Voor kinderen is er de mogelijkheid te knutselen, en er is kersenpitspugen. Ook kunnen bezoekers met paard en wagen een ritje maken. Boomgaard de Zoete Kers is te vinden aan de Weilandweg 1. 3 In de Grote Kerk van Haamstede is morgen drie uur lang (19.00-22.00 uur) een sing-in. Daarbij wordt instrumentale muziek afgewisseld met samen zang. Ook kleinkoor Canto ad Mare onder leiding van Elvira de Vos zingt. L RENESSE Livemuziek in zomer Stichting Renesse Bruist biedt in de zo mer een muzikaal pro gramma in het cen trum onder de noe mer 'Aan de kust'. Op de maandagen 27 juli, 3 en 10 augustus is het evenemententer rein in Renesse het to neel voor een drietal coverbands. Op don- ZONNEMAIRE derdag 30 juli en woensdag 5 en 12 au gustus speelt de forma tie van Say Keys ver zoekjes. De aanvang is steeds 19.00 uur. KERKWERVE ZIERIKZEE Middagconcert Elly Bakker (blokfluit) en Rinus Verhage (or gel en klavecimbel) ge ven morgen om 16.00 uur een concert in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Het duo gaat 'flui tend door de barok'. De toegang is gratis. ZIERIKZEE Sketch crawl Het Burgerweeshuis in Zierikzee is morgen van 11.00 tot 17.00 uur toneel van een zo geheten sketch crawl. Daarbij wordt door deelnemers samen ge tekend op een inspire rende locatie. Deelne mers moeten zelf te kenspullen en lunch meenemen. Op ver toon van schetsboek is de toegang gratis. In de stiltetuin van camping De Zonnehoeve in Zonnemaire vindt zaterdag om 10.00 uur een yogales plaats, verzorgd door do cente Marianne van den Haak. In loop vanaf 9.45 uur. De les is toe gankelijk voor iedereen, met of zonder yoga-ervaring. De les duurt ruim vijf kwartier en kost 12 euro inclusief koffie of thee. Dat staat voor en na de les klaar. Bij slecht weer word uitgeweken naar het Dorpshuis aan de I.M. van der Bijlstraat in Zonnemaire. Meer informatie en opgeven bij do cente Marianne van den Haak: 06-46103624 of info@atmar.nl WESTENSCHOUWEN. Argentijnse tango, Braziliaanse choro's en Franse Musettes. Het klonk gisteravond allemaal tussen de bomen van Boswach- terij Westenschouwen, waar het trio Les Amis een optreden van ander half uur gaf. Marina Eckhardt (mandoline), Monty van Belzen (accor deon) en Ron Leendertse (gitaar) speelden voor een publiek dat voor de gelegenheid een eigen stoeltje meenam, foto Marieke Mandemaker tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole 18, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Partituur van zoet en zout; Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaver jasvereni- ging; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: Expositie Henc Smit; Mu seum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou wen; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes;Tref- punt de Dorsvloer, 13.15 uur: Spreek uur dokter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Recrea tieboerderij van Langeraad, 9.00-14.00 uur: Kof ferbakverkoop; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; OUDDORP Beachclub 't Gors- je, 10.00 uur: Strandyoga; Gale rie De Overkant, 11.00-17.30 uur: Ex positie Heieen Mos; RENESSE Centrum, 11.00-24.00 uur: Kermis; Roelandsweg, 19.00 uur: Circus Renz Internatio nal; SEROOSKERKE Schelphoek, 9.00 uur: Kajaktocht op de Oosterschelde; THOLEN Gemeentehuis, tij dens openingstij den van het ge meentehuis: Zo- merexpositie 'Thools licht' ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Kaas- kenswater, 9.30 uur: buitentrai ning Zhineng Qi gong; Oude Haven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling N oordhavenpoort; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren, Expositie Vloedlagen in de zeereep, Pleingoed pop-up architec tuurproject Fizi, De Weverij, 20.00 uur: The second best Exotic Mari gold Hotel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59