Even voorstellen 8 I BINNEN Iedereen heeft wel een Billy, Lack of PS van IKEA in huis. Uniek? Niet echt. Studenten van ArtEZ inspireren je om zo'n klassieker om te toveren lot iets r speciaals. Ineke I Buursema gaf kastje kallax een nieuw leven als vaas op poten. Hallo, ik ben Ineke Buursema. Ik ben net afgestu deerd van de op- leiding Fine art aan de kunst- academie in Enschede. Het leukst om te doen vind ik objec ten zo te verande- ren, dat het heel iets an ders wordt. Soms zo dat je er helemaal niks meer mee kunt. Het kastje is een vaas/kruk gewor den. Ik kijk meestal in de schuur of ik nog iets heb wat ik erbij kan gebrui ken. Er ligt nog ge noeg. Dit keer had ik nog een onderstel van een stoel staan. Dan is de keuze zo gemaakt. De tuinslang is een ander verhaal. Die lag aan de weg om gratis mee te nemen en was pre cies de goede kleur. Wil je een andere kleur Duct tape ge bruiken, dan kan dat, er zijn veel ver schillende kleuren. Het kussentje zou ik wel een beetje neutraal houden, dan komen de bloemen veel beter uit. Maar je mag ze wel zien. Ik heb er nu een vaas/krukje van ge maakt. Gebruik je fantasie, dan maak je er ook zo iets an ders van. En vraag eens rond binnen je familie, vaak hebben zei iets wat jij kunt ge bruiken. Ik was niet eens zoveel geld kwijt, ongeveer 35 euro. Dat valt toch wel mee. Succes! Boor gaten in alle zijden van het kastje. Meet de doorsnede van de tuin slang. Zorg dat de gaten heel iets groter worden. Zorg dat het kastje een mooie kleur krijgt. Met twee rollen Duct tape of met verf (let op: niet alles pakt). Naai een mooi kussen tje. Voor een zwart krukje is een felle kleur erg mooi. Knip een oude tuinslang in stukken. Zorg dat je ze niet te kort knipt. Dan zet je alles in el kaar. Kussentje erop en bloemen erin. Vergeet niet water in de slangen te doen. vrijdag24 juli 2015 GO Kallax open kastje (€14,95 bij IKEA) Onderstel van een oude stoel Tuinslang Klustape zwart 50 mm x 25 meter. €1,39 per rol Boormachine Schroeven en moeren Leuke stof voor een kussentje en vulsel Nepbloemen of echte bloemen en groen uit de tuin Vergeet niet water in de slangen te doen! FOTO'S KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54