6 e# a - I Iuizenpaspoort I Onder de Twentse sterrenhemel, bij de Duitse grens, waar de mobiele telefoon geen bereik heeft en lichtvervuiling niet bestaat, ligt het zomerhuisje van Christine Jannink en Tonnie Oude Alink. Leuk datje iets erft, maar het kost wel geld. Elke vakantie moeten we klussen. Niet erg hoor, juist ontspannend SjÉr V-,; - K'.".- If:. ^DOOR MARCO KRIJNSEN am, mam, een mens!" Christine Jannink herin nert zich nog goed de opwin ding van haar zoon Pim enkele jaren geleden. Op een zomerse dag liep hier zomaar een verdwaalde wandelaar om het zomerhuisje. Het was de gebeurtenis van de dag. „Het ligt hier zo afgelegen. Je ziet hier bijna nooit iemand." De rust en de stilte, ze zijn nog steeds de grootste kwaliteiten van hun zomerhuisje in Noordoost- Twente. Niet de luxe, want die ont breekt nagenoeg. Geen riante inbouwkeuken voor Christine en haar man Tonnie, maar een granie ten aanrecht en oude Bruynzeel- kastjes. De badkamer is een badcel met lavet, een kruising tussen een bad kuip en een gootsteen. Ook de in richting geeft het gevoel alsof je rondloopt in de jaren vijftig of zes tig. Volgens de eigenaren is dat juist de charme. „We laten alles zo veel mogelijk intact. Het hoort ge woon bij dit huisje. Bovendien: het is leuk datje iets erft, maar het kost ook allemaal geld. Elke vakan tie betekent dat er geklust moet worden. Niet erg hoor: wij vinden het ontspannend." Ooit regeerde de textiel in En schede. Jannink behoorde tot de grotere fabrikanten in de stad. Ei genaar Gerhard Jannink, de opa van Christine, bezat naast de villa aan de rand van Enschede (Stok- horst) ook enkele buitenverblijven elders in het land. Een daarvan was een zomerhuisje met schuur in Mander. Hier was de fabrikant in zijn element als hobbyboer. Het bij zondere was dat hij rogge, haver en aardappels verbouwde in cirkels. De methode scheelde tijd, had hij in Amerika gezien. De twee grote cirkels in het land schap naast het zomerhuisje zijn nog stille getuigen van die periode. Ze staan in de omgeving bekend als 'de cirkels van Jannink'. „Ik mocht MANDER vrijdag24 juli 2015 Chris tine en Ton- nie laten de inrichting van het huisje zo veel moge lijk intact. - -v J- --IA;- :V ••■•i- In de woonkamer werd vroe ger het graan gedroogd. -^Y "V "V.1- T"-' - jrJ. Slapen oncler de 'M 44 In 1931 liet textielfabrikant Ger hard Jannink uit Enschede een schuur bouwen vlakbij zijn zo merhuisje in het Noordoost- Twentse Mander. Het gebouw diende als opslagplaats voor de landbouwmachines waarmee hij in zijn vrije tijd het omliggende land bewerkte. Ook stalde hij hier zijn vliegtuigje. De woning en de schuur werden na zijn dood verdeeld. Kleindochter Christine erfde de schuur, die in middels was verbouwd tot va kantiehuisje. Het buitenverblijf bestaat nu uit een woonkamer, een woonkeuken, een badcel, twee slaapkamers en een schuur (met een schaftkeet als extra slaapkamer). Het staat op een perceel van duizenden vierkante meters met bos en heide, privé- bezit van de Janninks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52