4 I Huis veilig met smartphone Voor tuiniers zonder talent Kans voor kunstenaars Waddeneiland in een flesje Beveiliging Ze zijn er nog: échte speciaal zaken van onder nemers die niet raken uitgepraat over hun product. Vandaag het in Den Bosch gevestigde Bikes to Remember met antieke fietsen, onderdelen en accessoires. Koffiekopje Parfum Llil) tuin Nieuwer spul komt er eigenlijk niet in, of het moet voor een reparatie zijn eeuw. Alles heeft te maken met fiet sen en is te koop. „In deze winkel kom je als je écht iets om fietsen geeft en respect hebt voor datgene wat vroeger op dat vlak werd ge maakt." Van Erp bouwt ook eigen en speci ale fietsen, die onder de naam Jhe- ronimus op de markt verschijnen. Hij gebruikt daarvoor eveneens au thentieke materialen, afkomstig uit de hele wereld en vergaard op vei lingen en beurzen. „Er is nog vol doende materiaal en ik heb in een loods zoveel opgeslagen dat ik nog jaren vooruit kan." De fietsen zijn nogal eigenzinnig van aard. Zo ver koopt Van Erp een fiets met twee kettingen en een rijwiel dat lijkt op een racefiets waarop begin deze eeuw gereden werd. Behalve met de verkoop houdt Van Erp zich steeds meer bezig met res tauratie van oude fietsen. „De waardering voor oude fietsen groeit. In Nederland, maar ook ver daarbuiten. Ik heb klanten in alle uithoeken van de wereld. Misschien begin ik nog eens een winkel in New York." Steeds vaker kreeg Van Erp het ver zoek tot restauratie van oude rij wielen. Hij herstelt ze in oude glorie, met oude en authentieke on derdelen. „Het zijn vaak fietsen met een verhaal of een herinne ring." Niet zelden prijken de geres taureerde fietsen op ereplaatsen in huizen of wordt er tijdens speciale concoursen of toertochten op ge fietst. „Maar ik heb ook klanten die met hun antieke fiets naar de ten nisclub gaan." WIE WAT WAAR WEBSITE »D00R WOUTER TER HAAR Respect Daarnaast prijkt in de winkel, waarmee Van Erp in 2003 begon, een ontelbare hoeveelheid onderde len uit dezelfde periode. Uiteenlo pend van klassieke fietsbellen tot fietslampen en van lederen zadels tot fietspompen. En de muren zijn versierd met olieverfschilderijen, li tho's en prints uit de negentiende Zijn eerste fiets, gekregen ter gelegenheid van zijn plechtige communie, haalde Simon van Erp als 7-jarig mannetje al uit el kaar. Hij voorzag de tweewieler van een ander stuur en haalde de spat borden eraf. Het was zijn eerste gepersonaliseerde fiets. In middels handelt Bos schenaar Van Erp (56) in vrijwel niets an ders. In zijn winkel Bikes to Remember verkoopt hij antieke fietsen van alle soor ten, maten en bouwja ren. Zijn interesse voor rijwielen eindigtbij stalen ros sen die in de jaren zeventig, tach tig op de markt verschenen. Alles wat daarvoor gemaakt is, mag zich verheugen in zijn belangstelling. In de winkel, die deze zomer omge bouwd wordt tot museum, staan fietsen die eeuwigheidswaarde heb ben. Hij verkoopt aloude merken als BSA, DeMeyer, Burgers en Ga zelle. Het assortiment bestaat uit fietsen vanaf laat negentiende eeuw tot halfweg twintigste eeuw. „Nieu wer spul komt er eigenlijk niet in, of het moet voor een reparatie zijn. De buurt weet me te vinden voor reparaties." De fietsen zijn te koop voor bedragen vanaf een paar hon derd euro tot zo'n 2500 euro. „Maar dan heb je wel iets bijzonders, waar er nog maar een paar van in de we reld zijn." vrijdag24 juli 2015 FIETSEN MET EEN HERINNERING Inbraken, koolmonoxidevergiftiging en brand: allemaal dingen die we graag voor komen. Glasvezelprovider FiberNL lan ceert samen met beveiligingsbedrijf Trigion drie verschillende pakketten om je woning op afstand veilig te houden, bijvoorbeeld via de smartphone. Bij het meest uitgebreide pakket krijg je een HD-camera -zodat je live in huis kunt meekijken-, een rookmelder en een kool- monoxidemelder. Het nieuwe waarschu wingssysteem heet Fiber SmartAlarm. miljoen Nederlanders pakten vorig jaar de ver huisdozen in. Veel gezin nen stapten over naar een andere woning. Dat aantal ligt 7 procent hoger dan in 2013. 44 Simon van Erp Bikes to Remember Hintha merstraat 162 in Den Bosch www.bikes- toremem- ber.nl Exotische slasoorten, eetbare bloemen en verse kruiden: je kweekt ze het hele jaar door in de Plantui Smart Kitchen. De binnentuin, in de vorm van een rond apparaat, werkt met LED-lampen en verbruikt weinig energie. Het groen groeit uit zaad capsules waar de juiste voe dingsstoffen bij zitten. Handig, tuinie ren voor men sen zonder groene vingers. Vier jonge kunstenaars uit El Salvador, Colombia, Ethiopië en Brazilië ontwierpen servies voor illy. Het Italiaanse koffiemerk wilde de kunstenaars de kans geven om hun talent te laten zien. De veelzij dige collectie die onder de naam sustainArt 2 is gelanceerd, is opge- dragen aan EXPO 2015 Milaan. shop.illy.com O'de Texel is een ode aan het grootste Waddeneiland. De Texelse familie Bar- horst probeerde met het nieuwe parfum de rust, ruimte en natuur van het eiland in een flesje te vangen. Het geurtje is ont wikkeld in samenwerking met een geur- expert. Onder meer bergamot, vanille en amber zijn ingrediënten van het parfum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50