Gaaf Paarden ZEELAND 7 Kijk nou, het lijkt net of hij een gezichtje heeft", roept Christel (23) tegen Jelle (15). Ze wijst op een van de rog gen die op zijn kop rondzwemt in het aanraakbassin van Het Arse naal in Vlissingen. Voorzichtig la ten Christel en Jelle hun handen in het water zakken om de voorbij komende roggen en haaien te aai en. „Echt vet", vinden ze. Femke (18), Petri (24) en Roos (22) kijken van een afstandje toe. „Ik vind het mooi om te zien hoor, maar ik hoef ze niet te aaien", zegt Femke. Het vijftal komt uit de omge ving van Eindhoven en ze bivakke ren drie dagen op een camping in Breskens. Op aanraden van Femke zijn ze naar Het Arsenaal geko men. „Ik ben hier tien jaar gele den wel eens geweest en vond het toen heel gaaf', zegt ze. Verdere plannen hebben ze nog niet, zeggen de vijf. Of mis schien toch wel? „Zee en strand", roept Roos. „Lasergamen", vult Femke aan. „Spelletjes doen en de chipsvoorraad opeten", grijnst Jel le. „O ja, inderdaad!", klinkt het uit vier vrouwenmonden. Dit ge zelschap is duidelijk goed op el kaar ingespeeld. En dat mag ook wel, want ze kennen elkaar van to neelvereniging De Speledonckers uit Someren. „We zijn een hele hechte club", vertelt Christel. 'Ik ben hier tien jaar geleden wel eens geweest en vond het toen heel gaaf Femke over Het Arsenaal Voor Naomi van Kleef (9) uit Rotterdam kan de va kantie niet meer stuk. Sa men met haar moeder Carolien Lodders verblijft ze een week in de caravan van opa en oma. Die staat op het terrein van minicam- ping en paardenhouderij De La chende Loods in Koudekerke. Elke ochtend om elf uur is Naomi bij de buitenbak op het campingter rein te vinden voor haar favoriete bezigheid: een rondje rijden op een van de paarden, het liefst Shet- landpony Bjonny. „Bjonny is soms heel braaf en soms heel eigenwijs. Dat vind ik zo leuk aan hem", zegt Naomi. „Gisteren moest hij draven en toen deed hij dat ook netjes, maar vandaag ging hij op eens galopperen in plaats van dra ven." De liefde voor paarden heeft ze niet van haar moeder. „Die noemt paarden namelijk knollen", lacht Carolien. „Maar zonder gek heid: ik sluit niet uit dat ook ik nog eens op paardrijles zal gaan." Moeder en dochter genieten niet alleen van de paarden. Caro lien: „Mijn zus is geweest en zij nam een high tea mee van Honey- pie in Middelburg. We hebben er met zijn drieën heerlijk van ge smuld." Dit weekend verlaten Ca rolien en Naomi Zeeland weer. Een plekje in de krant is een leuke afsluiting van hun vakantieweek! 'Maar zonder gekheid: ik sluit niet uit dat ook ik nog eens op paardrijles zal gaan' het net zo leuk als haar vakantie- ouders. „Ieder jaar zeggen we: vol gend jaar gaan we met zijn allen naar Frankrijk of Oostenrijk, maar dan is het hier lekker weer en hoefje helemaal niet weg om een vakantiegevoel te krijgen", lacht Michel. Sylvia knikt. „Maar we gaan het plan echt nog een keer doorzetten hoor." Dit jaar zal het er niet meer van komen. Maar er staan genoeg leuke dingen op de planning. „Antonia is dol op het strand", weet Sylvia. „Daar gaan we dus zeker naar toe, zelfs als het de he le periode regent." De meiden kij ken daarnaast erg uit naar een be zoekje aan Disneyland Parijs, maar ze vermaken zich ook pri- 'Ze kwam hier binnen als een heel timide meisje, maar we merken dat ze steeds losser wordt' ma in de achtertuin. „Tot nu toe zijn ze het zwembad amper uit geweest", lacht Michel. Hij en Syl via zien Antonia ieder bezoek groeien. „Ze kwam hier binnen als een heel timide meisje, maar we merken dat ze steeds losser wordt. Michel plaagt graag en in middels durft Antonia hem te gengas te geven", lacht Sylvia. „Wij kunnen haar niet opvoeden of veranderen, en dat willen we ook niet, maar we kunnen haar wel ondersteuning bieden waar zij dat nodig heeft. En een fijn va kantieadres!" VRIJDAG 24 JULI 2015 Meer agendanieuws op onze website Ritthem Open tuindagen Rammekenshof, uitge roepen tot de mooiste tuin van Neder land 2011, Rammekensweg 11 13.00-17.00 uur. Sas van Cent Cuyperskerk, Markt, orgelconcert door Ad van de Wege, 20.00 uur. Schoondijke Open tuin bij Juust Wa'k Wou, 5200 vier kante met naar eigen ontwerp, Tragel Oost 21, 13.00-21.00 uur. Aquarel- en schildercursus, docent Chris tian Goethals uit Knokke, bij Juust Wa'k Wou, 17.30-21.00 uur. Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde, vanaf de Schelphoek, informatie 06-20526380, 9.00-14.00 uur. Sint Philipsland Weekmarkt, Voorstraat, 7.30-12.00 uur. Sluis Met Electric City Mobiel langs de Damse Vaart, start in Sluis en Damme, 10.00-14.00 en 14.30-18.30 uur. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard 2015, tot en met zondag 30 augustus, ook binnenexpositie in stadhuis Terneuzen Maritiem attractiecentrum Portaal van Vlaanderen, Zeevaartweg 11, bij de Westsluis, informatiecentrum geopend van 10.00 tot 17.00 uur, rondleidingen en rondvaarten 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Vlissingen Orgelconcert door Mathieu Meijs, orga nist Koorkerk in Middelburg, Oude Markt, 12.00-12.30 uur. Vlissingen Rondvaart door de havens van Vlissin gen, vertrek 12.30 en 15.30 uur, volg vanaf NS-station Vlissingen de borden 'Watertaxi' richting het sluizencomplex, meer informatie VVV Vlissingen, 0118-715320. Vlissingen Weekmarkt Vlissingen, Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00-17.00 uur. Wemeldinge Pilates en Yoga Beach, door Pilates Stu dio Zeeland, reserveren via www.wemel- dinge.info/zomerprogramma, strandje bij camping Linda, 10.00-11.00 uur. Wemeldinge SailForce, zomerzeilen, afvaart 13.30 uur, Sluisplateau, enkel op basis van re servering via website Sailforce. Westkapelle Seizoensmarkt, 10.00-19.00 uur. Yerseke Weekmarkt, Kerkplein en omgeving, 9.00-12.00 uur. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren), Kerkplein, 10.00-17.00 uur. Zierikzee Zeiltocht, meezeilen met traditionele Zeilklipper, Scaldis Morgenster, Nieu we Haven ('t Luitje), vertrek om 14.00 uur, te reserveren bij de WV Zierikzee tegenover de boot, 0111-410940. Zierikzee The second best Exotic Marigold Hotel, filmvoorstelling, Kerkhof 3, 20.00 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk, Willibrordus- plein 3, 11.00-15.00 uur. Carolien uit Rotterdam 0iN QüiT Carolien Lodders en haar dochter Naomi van Kleef. er helemaal bij In de tuin van de familie Trouwborst. Vlnr: logé Antonia, Sylvia, Michel en dochter Britt. foto Camile Schelstraete Vlnr: Femke, Christel, Petri, Roos en Jelle. Westsluis Terneuzen waar vandaag drie excursies zijn. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37