Vijf tips Vandaag hoeft niemand ook maar iets te doen Berlijnse tiener viert voor de vierde keer vakantie 6 ZEELAND Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Een bezoekje aan het strand mag je zeker niet overslaan Neeltje Jans, een leuk én educatief uitje voor het hele ge zin De Hollandsche Hoe ve in Goes, met speel tuin, kinderboerderij en midgetgolf Boswachterij Wester- schouwen, wandelen door een prachtig duinlandschap De Afslag in Bres- kens, voor gezinnen die eten en spelen willen combineren OOSTKAPELLE. Femke (8), Lucas (5) en Sara (2) Huizingh uit En schede zitten ijverig hun place- mats in te kleuren, met wat hulp van papa Martin en mama Maaike. Een leuke manier om het wachten op de pannenkoeken van De Pan nenkoekenbakker in Oostkapelle te overbruggen. Femke heeft een prinsessenpannenkoek gekozen, Lucas wacht op zijn piratenpan- nenkoek en Sara krijgt een peuter pannenkoek. De Pannenkoekenbakker is geen onbekende eetlocatie voor de familie Huizingh. „We vieren al heel wat jaren vakantie in een huisje in Domburg", vertelt Maai ke. „Hier eten we eigenlijk iedere vakantie wel een keer. Dat klinkt misschien wat saai, elk jaar hetzelf de, maar voor de kinderen is dit een leuk restaurant. En waarom zou je verder zoeken als iets goed bevalt? Bovendien ligt het op onze fietsroute van vandaag." Uit eten gaan doen ze niet elke dag, er wordt ook gekookt. Meest al is het Martin die in de keuken staat. „Hij kan beter koken", zegt Maaike. „En ik vind het ook leuk om te doen", vult Martin aan. In de va kantie kiest hij voor een iets mak kelijker menu dan thuis. „De keu ken in ons vakantiehuis is wat be perkter dan thuis, dus meestal wordt het iets van spaghetti, aard appelen met wortels en een visje of een lekker zelfgemaakt gehakt balletje." De kinderen hebben ook zo hun taak bij de avondmaaltijd, of eigenlijk meer erna. „Wij hebben om beurten tafeldienst", weet Lu cas. „Als het jouw beurt is, help je papa of mama met het afruimen van de tafel." Uit eten gaan is voor het hele gezin dus echt een feest je, want dan hoeft niemand iets te doen. 'Meestal wordt het iets van spaghetti, aardappelen met wortels en een visje of een lekker zelfgemaakt gehaktballetje' De familie Trouw borst uit Philippi ne bestaat voor een paar weken niet uit vier, maar uit vijf ge zinsleden. Ruim twee weken lang komt de 12-jarige Antonia uit Berlijn bij Michel, Sylvia en hun twee dochters Kim (15) en Britt (13) logeren. Antonia is een van de vierhonderd kansarme kinderen die de Duitse hoofdstad voor even achter zich mag laten om in Nederland te genieten van een onvergetelijke vakantie. Ze komt alweer voor het vierde jaar bij Michel en Sylvia en hoort er inmiddels helemaal bij. Michel is werkzaam bij Euro pa Kinderhulp, een stichting die vakanties verzorgt voor kwetsba re en kansarme kinderen uit het binnen- en buitenland. Vier jaar geleden besloten hij en Sylvia om zich bij de stichting aan te melden als vakantieouders voor een Duits kindje. Zij mochten zich ontfermen over Antonia. „Het ging eigenlijk helemaal van zelf, we merkten amper dat er een extra kind in huis was", zegt Michel. „En het klikte gelukkig heel goed met onze meiden." Zo goed, dat Antonia niet alleen de afgelopen zomers, maar ook de kerstvakantie van 2014 mocht doorbrengen bij de familie Trouwborst. En als het aan Mi chel en Sylvia ligt, komen er nog heel wat vakanties bij. „In princi pe selecteert de Duitse jeugdzorg kinderen tussen de zes en twaalf jaar, wat in het geval van Antonia zou betekenen dat dit haar laatste vakantie hier is", vertelt Michel. „Vakantieouders kunnen echter aangeven dat 'hun' kind nog steeds welkom is, ook al is het ouder dan twaalf jaar. Tot hun zestiende mogen deze kinderen dan gratis met de bus meereizen die de jongere kinderen haalt en brengt. Antonia is bij ons altijd welkom, ongeacht haar leeftijd." Dat de familie Trouwborst door de komst van Antonia niet op vakantie kan, is onzin. Michel: „Het eerste jaar mag je de logé niet meenemen op vakantie, om dat het belangrijk is om eerst een band op te bouwen en omdat moeilijk in te schatten is hoe een kind gaat reageren als het gaat vliegen of kamperen." Na het eer ste jaar zijn de mogelijkheden eindeloos. „Voor het kind hoefje niet op vakantie te gaan", zegt Sylvia. „Voor hen is het verblijf al een vakantie op zich." Omdat ze zelf van kamperen houden, na men Michel en Sylvia hun logé tijdens haar tweede zomervakan tie een midweek mee naar de Ar dennen. Gelukkig vond Antonia Agenda door Ellen Jobse Martin Huizingh, uit Enschede De familie Huizingh aan de pannenkoeken bij De Pannenkoekenbakker in Oostkapelle. foto Izaak Verkeste Antonia hoort door Ellen Jobse Mosselfeesten aan de Vlasmarkt in 9.00-14.00 uur. Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof, tuin met hedendaagse stenen sculpturen en ijzeren vogels, Wielemakersbaan 4, 10.00-17.00 uur. Middelburg, foto Ruben Oreel Middelburg Mosselfeesten, Vlasmarkt. Middelburg Workshop SoulCollage®, collagekaarten maken, Simpelhuisstraat 7, 9.00-12.00 uur. Breskens Rondvaart met sleepnetvissen, met de Festijn, 06-53225401, Handelshaven, Keerdam 1,10.00-11.30 uur, aanmelden via www.defestijn.nl. Burghsluis Familierondvaart passagiersschip Onrust, Nieuwe Havenweg, vertrek om 11.00 uur; natuurrondvaart, vertrek om 13.45 uur. Burgh Haamstede Circus Renz Internationaal, Kraayenstein- weg, voorstellingen om 15.00 en 17.00 uur. Cadzand-Bad Golfsurfen en skim- en bodyboarden, Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a, Duinovergang 9, 13.00-16.00 uur. Ook watersportactiviteiten voor kinde ren vanaf acht jaar, hele dag. Cadzand-Bad Workshop Natuurfotografie door Louis Drent, natuurgebied Zwin staat centraal, ontmoetingsplaats Tearoom Columbia, Boulevard de Wielingen 35, elke vrijdag tot en met 2 oktober, 06-22380446, 10.30-17.00 uur. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, aan de jachthaven van Colijnsplaat, eVisserijweg 2, 10.00-20.00 uur. Colijnsplaat Sportvissen op de Oosterschelde met motorschip Desiré van sportvisserij Zoe- teweij v.o.f., Visserijweg 1, 8.00-16.00 uur, reserveren via www.zoetewey.nl of 0113-695462. Domburg Beach Yoga Domburg, strandovergang Watertoren Oost, 9.30-10.30 uur. Kerkwerve Carbootsale, Kofferbakverkoop, ieder een is welkom om vanuit zijn auto spul len 'van zijn zolder of uit zijn garage' te verkopen, met modelstoomtrein Stoom groep Kerkwerve en paling-, zalm-, fo rel- en zalmforelrokerij, Weelweg 3, re creatieboerderij van Langeraad, Nisse Jumpin' de Weel, Ambachtsherendijk, acht dagen paardensport, met activitei ten als ringrijden, hindernisbaan voor honden, boogschieten, kinderboerderij, oogstdemonstraties en zomerfair. Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland, diver se startlocaties, 10.00-18.00 uur. Oostkapelle Zeeaquarium museum Terra Maris, kijkje achter de schermen van het aquarium, Duinvlietweg 6, 11.00-11.30 uur. Oostkapelle Live Jazz muziek bij De Boschhoek, The DD Hot five, Vroonweg 1vanaf 19.30 uur. Renesse Jaarlijkse kermis, Hogezoom, 11.00-24.00 uur. Ritthem Yoga Ontbijt in de Boomgaard, Zuid- weg 6, 9.00-10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36