Evangeliegemeenten zetten opmars voort Orionis samen met Porthos 4 WALCHEREN Europa subsidieert de vorming van één loket voor alle vragen over zorg, werk en inkomen op Walcheren. SummerSchool voor popmuziek Expositie Vlaamse zeeschilders 'Fysiek blijven Porthos en Orionis op meer plekken. Maar één medewerker kan je met alles helpen' In de regio Zeeuwse Ankers verbindt verhalen Rondleiding langs monumentale bomen Mijn dorp, mijn stad Niet meer van kastje naar muur door Maurits Sep MIDDELBURG. De soms eindeloze gang langs loketten en mensen om hulp te krijgen bij je proble men, is voor Walchenaren eind 2016 voorbij. Orionis Walcheren en Porthos gaan nauw samenwer ken zodat iedereen door één per soon geholpen kan worden. Of het nou gaat over inkomen of uitkering, over het zoeken naar werk of de onmogelijkheid om te werken, over ziekte, zorg of welzijn - elke vraag kan aan één loket worden beantwoord. Door één man of vrouw. De vorming van één loket voor alle vragen over zorg, wel zijn, werk en inkomen is een nieuw project dat de gemeenten op Walcheren met Orionis en Porthos opzetten. Zij worden y. Chris Simons, bestuurslid Orionis daarbij geholpen door TNO. En door de Europese Gemeenschap, want die betaalt meer dan de helft van de kosten (subsidie van 1,7 miljoen euro) omdat het ver nieuwend is. „Nu is het niet mogelijk om één medewerker zowel in de ge gevens over zorg als in die over uitkering en werk te laten kijken. Die systemen worden gekoppeld, zodat straks één en dezelfde me dewerker een cliënt volledig kan helpen en begeleiden, ongeacht de hulpvraag en ongeacht welke andere problemen er later bij ko men. Dat maakt deze aanpak ver nieuwend", verduidelijkt Chris Simons, bestuurslid van Orionis Walcheren en wethouder in Mid delburg. De omschrijving één loket doelt vooral op de werkwijze die Orionis en Porthos gaan vormge ven. Fysiek blijven de organisa ties op meer plekken op Walche ren aanwezig, zegt Simons. Iede re Walchenaar kan dus op meer dere plekken en in zijn of haar buurt terecht met hulpvragen. Je hoeft alleen niet meer voor werk en inkomen naar Orionis en voor zorg en welzijn naar Porthos. Voor het koppelen van de in formatiesystemen zodat één lo ket ontstaat, is drie jaar uitgetrok ken. Simons verwacht dat het eind 2026 al mogelijk is mensen op één plek met hun volledige dossier te helpen. Deze werkwijze is vooral goed voor mensen met vragen, maar op termijn ook voor de organisa ties, zegt Simons. „Het zal ervoor zorgen dat Porthos en Orionis ef ficiënter kunnen werken." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Terwijl veel kerken leeg komen te staan, verhuizen De Blinkende Morgenster en Fila- delfia naar een groter onderko men. Evangeliegemeenten zetten hun opmars in Vlissingen voort. Evangeliegemeente De Blinken de Morgenster verruilt komende maand haar pand aan de Dr Staver- manstraat voor de Schaapskooi aan de Lindeijerlaan bij winkel centrum Papegaaienburg. Het pand aan de Dr Stavermanstraat, achter het stadhuis, wordt betrok ken door evangeliegemeente Fila- delfia, die nu in de Vrouwestraat zit. Dat pandje, een voormalig pak huis, blijft in gebruik bij de ge meente. In de Schaapskooi zat tot voor kort de PKN. Die hield daar in december 2012 zijn laatste sa menkomst. Twee verhuizingen en twee on dertekende koopcontracten in één maand, dat noemt Joachim de Ke- ijzer van De Blinkende Morgen ster een unieke situatie. „Tegen de dalende trend in van conserva- tief-traditionele kerkgenootschap pen, doen evangeliegemeenten het heel goed. Het vrolijke karak ter spreekt veel mensen aan, ook mensen van andere culturen." Ook de kerk van evangeliegemeen te Zuidpoort, aan de Vlissingse Voltaweg, zit elke zondag vol. VLISSINGEN Met het scannen van een 'anker schildje' bij het voormalige over zetveer van Nieuwe Abeele zijn afgelopen week een aantal nieu we erfgoedlocaties aan de Culture le Biografie van Zeeland toege voegd. Dagelijks fietsen vele hon derden mensen over het Jaagpad tussen Middelburg en Vlissingen. Halverwege deze route passeren zij een veerstoepje dat vanaf 1868 tot na de Tweede Wereldoorlog dienstdeed als aanlegplaats voor een veerpontje van Groot Abeele naar Nieuwe Abeele. Op het digi tale platform zeeuwseankers.nl staan veel verhalen die verbon den zijn met een plek of persoon uit de geschiedenis van Zeeland. Inmiddels hangen er op zo'n 75 erfgoedlocaties ankerschildjes met een QR-code. Deze kan wor den gescand met een smart- phone. MIDDELBURG Middelburg staat vol met monu mentale bomen. Komende zater dag zijn ze te ontdekken tijdens een rondleiding door de stad on der leiding van een IVN Natuur- gidsDe gids laat belangstellen den de natuurlijke schoonheid er varen van oude en markante plata nen, paardenkastanjes en vleugel noten die de stad groen en leven dig maken. De wandeling begint om 13.30 uur, vanaf de Markt vóór de Druk kerij en duurt 1,5 tot 2 uur. Aan melden is niet nodig. BIJ NADER INZIEN In het artikel over het conflict over de strandpost in Vlissingen krant van donderdag 23 juli is een vergissing gemaakt. Willem-Jan Buijs is weliswaar eigenaar van strandpaviljoen Panta Rhei op de Nolledijk, maar niet van de strandpaviljoens Kontiki en Piet Hein, op het Westduinstrand. SEROOSKERKE Open kerk Het koperkwartet van de familie Jongepier geeft zaterdag tijdens de open kerkdagen in de Johanneskerk in Serooskerke een in loopconcert van half vier tot half vijf. het kwartet bestaat uit Cristian (15 jaar) op cornet, Tijmen (14 jaar) op bugel, moeder Elly op althoorn en va der Ard-Jan op euphonium. Ze spelen werken van Vivaldi, Bi- zet en Rimsky-Korsa- kov. De toegang is gra tis. De Johanneskerk is in de maanden juli en augustus open van 13.00 tot 17.00 uur. In de kerk zijn schilde rijen van Tosca Steutel tentoongesteld. VEERE WESTKAPELLE Hooizolder vaker open Vanaf zaterdag is dico- theek de Hooizolder in Westkapelle meerdere dagen per week geo pend. Verschillende DJ's en artiesten zullen de Hooizolder bezoeken er elke openingsavond een feest van maken. Dj's die komen, zijn on der anderen dj Tony Start, dj Jean en Jeroen Post. Verder is een een colours of the Hooi-avond. VEERE Jazz op de beiaard Beiaardier Paul Maas- sen speelt zaterdag om 19.00 uur in Veere samen met zangeres Mirthe Bron chansons en jazzmuziek. Deze bijzondere combinatie van zang en carillon is te beluisteren in de tuin naast het Stad huis, aan Markt 7. De tuin is van 18.30 uur open en vrij toeganke lijk. Deze zomer volgen nog twee zaterdaga vondconcerten op het carillon van het oude Stadhuis van Veere: op 22 en 29 augustus. De concerten beginnen steeds om 19.00 uur. Jongeren die aan de slag willen met popmuziek, kunnen deze zo mer terecht bij de SummerSchool van Podium-Z op Walcheren. Twee dagen in augustus gaan be ginners en gevorderden samen aan eigen en bestaande nummers werken. Dat gebeurt onder bege leiding van zes professionele mu- ziekcoaches. De Summerschool is op dinsdag 25 en woensdag 26 au gustus en is bedoeld voor jonge ren tussen 10 en 20 jaar. Het eve nement van Podium-Z is op een bijzondere locatie in de gemeente Veere. Deelname aan beide da gen, inclusief drankjes en hapjes en gebruik van instrumenten kost 75 euro. Aanmelden: j.damen@ welzijnveere.nl. VEERE. In museum de Schotse Huizen in Veere opent op 1 augustus een nieuwe expositie met werk van de Vlaamse zeeschilders Henri en Mauri ce Seghers: 'Een lofzang aan de zeilvaart'. De schilderijen en aquarellen/gouaches, die eind 19e en begin 20e eeuw zijn gemaakt, brengen alle facetten van het leven langs de oevers van de Schelde en de Zuiderzee in beeld. De tentoongestelde werken komen uit de collec tie van Jules Van Beylen, een goede vriend van Maurice Seghers. Een ge deelte van de collectie is tijdens de expositie te koop. tips? mail naar redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Hoek Hereweg en Slotdreef, 16.30-19.00 uur - Paarden polo Grijpskerke Theetuin De Wege- ling (en diverse lo caties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cul tuurroute Midden Walcheren KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling Hou- tenhandsche Hof met hedendaagse stenen sculpturen MIDDELBURG Rechtbank, Kou- steensedijk 2, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling Maddy Rentenaar; Galerie T, Vis markt 13-19. Turf- kaai 25-27,11.00 -16.00 uur - Exposi tie Susan Ruiter; Vlasmarkt, vanaf 14.00 uur - Mossel- feest; Herengracht 52,19.00-21.00 uur - Zeeuwse zonnige Zomeravonden van sterrenwacht OOSTKAPELLE Zeecafé, 10.00-11.00 uur - Strand Yoga; Vroonweg 1,19.30 uur - Optreden The DD Hot Five bij De Boschhoek SEROOSKERKE Zandput 5 (en di verse locaties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cultuur route Midden Wal cheren VEERE Grote Kerk, 11.00-17.00 uur - Expositie Poëtica Mechanica VLISSINGEN Sluis tegenover sta tion, 12.30-14.30 en 15.30-17.30 uur - Ha- venrondvaart o.l.v. een gids; Cultuur- werf, Oranjestraat 4,13.00-17.00 uur - Tentoonstellingen 'Made in Vlissin gen' en 'Salon de Refusés'; Willem Ruysstraat, 13.00-17.00 uur - Panorama Walche ren (groep van 12 mega schilderijen); Spuistraat, Bel- lamypark, Nieuw- endijk en Zeil- markt, 13.00-24.00 uur - Kermis WESTKAPELLE Markt, 12.00-20.00 uur - Seizoens- markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34