OM wil wrekende moeder bestraffen Politie betreurt verspreiden beelden Taalgroep kinderen Bizar ongeval brug Grevelingensluis houdt gemoederen bezig ZEELAND 3 Rijkswaterstaat is stellig: de man die met zijn auto in Bruinisse te water raakte reed door de slagboom. Toch is er twijfel. het dorp uit bij de haven en slaat dan rechtsaf richting de schuif- brug. Na 150 meter passeer je in de scherpe bocht naar links de slagbomen. De afstand tussen de slagbomen en de brug zelf is 35 meter. De politie heeft de zaak in on derzoek. Het slachtoffer ligt in het ziekenhuis en is nog niet door de politie gehoord. De beelden van de camera bij de slagboom, die uitsluitsel kunnen ge ven over de toedracht, heeft de politie nog niet officieel kunnen bekijken. Omdat er geen zwaargewonden zijn gevallen, heeft het onderzoek niet de allerhoogste priori teit. De politie kan niet zeggen wanneer het on derzoek zal zijn afgerond. •v- BRUINISSE. Een schijnbaar onbe schadigde auto rijdt zonder te rem men het gat in tussen de weg en de brug over de Grevelingensluis. De auto stuitert tegen de kop van de dichtschuivende brug en be landt in het water. De beelden van de bewakings camera op de sluis bij Bruinisse zijn inmiddels bijna 200.000 keer op YouTube bekeken. Maar de elf seconden video geven geen ant woord op de vraag hoe het onge luk, waarbij een 56-jarige Bruënaar gewond raakte, heeft kunnen gebeuren. Stonden de Ze had hem, voor hij een relatie met haar dochter kreeg, gewaar schuwd dat hij voorzichtig moest zijn met haar dochter. Hij had haar, vertelde de moeder gisteren tegen de rechters, gezegd dat ze zich geen zorgen moest maken. slagbomen open? Behalve de be stuurder zelf en een camera ge richt op de slagbomen heeft nie mand dat gezien. Rijkswaterstaat is stellig. De slagbomen functio neerden normaal. Ze hebben ook schade opgelopen. Een paar man nen in de buurt van de sluis zeg gen op het dak van de auto kras sen te hebben gezien nadat de au to op het droge was gezet. De kras sen zouden zijn ontstaan toen de auto onder de zich openende slag bomen reed. Dat maakt het raadsel er niet minder op. Want hoe kunnen de slagbomen al opengaan als de brug nog niet helemaal gesloten In het begin van de relatie hemel de hij de dochter op. Daarna draaide hij om als het spreek woordelijke blad aan een boom en moest het meisje zelfs opgeno men worden omdat ze in een de pressie was terechtgekomen. De moeder bekende tegen over de rechters dat ze aanvanke lijk echt het plan had een einde aan het leven van die Aardenbur ger te maken. Ze verkeerde in de Moeder pakt keukenmes en stapt in haar auto om de man (50) te doden die haar dochter (18) beschadigd heeft. is? De bediening gebeurt vanuit het Topshuis op Neeltje Jans. Sluis, brug en slagbomen vormen een integraal systeem. De brug gaat pas open voor de schepen als de slagbomen voor auto's zijn ge sloten. Pas als de brug daarna hele maal gesloten is, gaan de slagbo men omhoog. Een aantal mensen dat kort na het ongeval ter plaatse was zegt dat niets erop duidde dat de slagboom ernstige schade had. De parallelweg over de Greve lingensluis is dé route voor veel Bruënaars richting Goeree. De weg loopt naast de bypass van de hoofdroute van de N59. Je rijdt Volgens Rijkswaterstaat functioneerden de slagbomen voor de brug over de sluis bij Bruinisse normaal. veronderstelling dat ze dan mis schien twee jaar zou moeten zit ten. De rechtbankvoorzitter hield haar voor dat moord heel wat zwaarder wordt bestraft. De vrouw moest gisteren niet voor de rechtbank verschijnen omdat ze dat mes daadwerkelijk had gebruikt. Toen ze die bewus te avond in Aardenburg kwam was de ex al gewaarschuwd. Hij opende de voordeur op een kier, zei dat ze niet welkom was en trok de deur weer snel dicht. Daarop liep de vrouw, zonder het mes tevoorschijn te halen, naar zijn tuin en werd daar aangehou den. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk zei dat hij als ouder en als mens begrijpt dat je als moeder ontploft als je hoort dat je dochter psychisch en lichame lijk beschadigd is. Maar hij zei ook dat het niet kan dat mensen zelf met geweld hun problemen willen oplossen. „Eigenrichting accepteren we niet. U bent op pad gegaan om te straffen en dat willen we niet." Hij eiste een celstraf van 29 da gen, gelijk aan het voorarrest, en een voorwaardelijke straf van zes maanden. „Hiermee wil ik een signaal afgeven dat wij dit niet ac cepteren. Dit had heel slecht kun nen aflopen." Raadsman Gerrit Veen kon zich in de eis van de officier vin den. Uitspraak 6 augustus. Daar knalt ie echt tegen die, ehh. Goh...' Elf seconden beeld van het te water ra ken van de auto in de Grevelingen sluis zijn al 200.000 keer bekeken op YouHibe. Rijkswaterstaat, eige naar van de camera die de beelden heeft gemaakt, is niet blij met dit kijkcijferkanon. De dienst kondig de gisterochtend aan een onder zoek in te stellen naar het uitlek ken van de beelden. Aan het einde van de middag meldde de politie dat het beelden betrof die door Rijkswaterstaat ter beschikking waren gesteld ten behoeve van het onderzoek. Die beelden zijn volgens een woordvoerder bij de politie intern verspreid en op een bepaald moment in de buitenwe reld terechtgekomen. Wereldregio Schouwen-Duiveland plaatste het filmpje op haar YouHibe-account, waarna andere media naar de vi deo verwezen. In een verklaring zegt te politie te betreuren 'dat dit filmpje openbaar gemaakt is'. MIDDELBURG. Kentalis begint op 31 augustus in Middelburg met een nieuwe behandelgroep voor kinde ren tot vijf jaar. De groep is voor kinderen die een taalontwikke lingsstoornis (TOS) hebben. Dit houdt in dat ze moeite heb ben met praten en/of het leren van taal. De nieuwe locatie is ge vestigd in het gebouw van SBO Het Springtij aan de Grevelingen- straat 8. Om in aanmerking te ko men voor zorg van Kentalis is een verwijzing van een arts of audio loog nodig. Meer info op: Op www.kenta- lis.nl, of via de locatie in Goes: 0113-273366 of goes@kentalis.nl. VRIJDAG 24 JULI 2015 'Slagbomen waren gesloten' HIT OP YOUTUBE Het filmpje van het ongeluk op YouTube was gistermiddag al bijna 200.000 keer bekeken. Rijkswaterstaat is niet blij met dit kijkcijferkanon. De politie betreurt dat de video naar buiten is gekomen. slagbomen parallelweg K plaats van het ongeluk Slagbomen dalen automatisch gemarkeerde weggedeelte /ouden J slagbomen dalen W automatisch 1 Links de bypass van de N59, rechts de parallelweg vlak voor de slagbomen en de bocht naar links richting de brug. foto Marieke Mandemaker door Theo Ciele door Emile Calon MIDDELBURG Het was genoeg ge weest, zo vond begin dit jaar B. van L. (44) uit de gemeente Hulst. Ze pakte een keukenmes, stapte in haar auto en reed naar Aarden burg waar ze de ex (50) van haar dochter (18) om het leven wilde brengen. Want hij had haar doch ter zowel geestelijk als lichamelijk vernederd en beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33