TO©S Beladen moordzaak Verhelst uitgesteld Verhulst laakt 'praatjes' van staatssecretaris zomerfoto De rust van regels 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De zorg heeft te veel regels. Uw Mening EENS Éi ONEENS Opnieuw recordschip Smsofmail van dokter Bij Nader Inzien vrijdag Ik zie mezelf graag als een dwarse dame. Ik val liever op dan weg, ik conformeer me niet, kleur niet binnen de lijntjes. Vroeger zat ik op een anti-autoritaire school, waar de leerlingen werkers en de do centen medewerkers werden ge noemd. Ik heb een hekel aan ja knikkers en een natuurlijke liefde voor buitenbeentjes. Tegenover gezag koester ik een gezond wan trouwen en een uniform wekt eer der mijn argwaan dan een gevoel van veiligheid. Alle honden waren aangelijnd en alle kinderwagens op precies de juiste plek geparkeerd Afijn, u snapt het, ik zie mijzelf graag als wildebras. Afgelopen maand was ik op va kantie in Zweden. Als je iets kunt zeggen over de Zweden, dan is het dat ze gezagsgetrouw zijn. Ze fietsen enkel op het fietspad; als dat ophoudt, stappen ze af en lo pen ze verder. Als er op een bord staat dat ze 70 km mogen rijden, rijden ze exact 70 km, geen kilo metertje harder. Ik heb geen enke le Zweed door rood zien lopen, en als ik dat wel deed, werd ik ver bolgen aangekeken. Alle honden waren deugdelijk aangelijnd en al le kinderwagens op precies de juiste plek geparkeerd. Het was ge hoorzaamheid troef, daar in Zwe den. Nu denkt u misschien dat dit voor mijn non-conformistische en anti-autoritaire zieltje een wa re gesel was. Maar niets is minder waar. Het was wat wennen in het begin, maar uiteindelijk vond ik het zelfs, jazeker, prettig. Ik hoef de nergens over na te denken. Was het licht rood, dan bleef ik staan; was het groen, dan liep ik. In Nederland ben ik altijd nog on rustig aan het kijken of ik niet toch over kan steken. Voor geen hond hoefde ik alert te zijn, want zoals de wetten voorschrijven lie pen die nergens los. Op de stoe pen waren louter wandelaars te vinden, want geen Zweed zou het in zijn hoofd halen om daar te gaan fietsen. Ja, ik ben compleet van mijn ket terse geloof afgevallen - vanaf nu zal ik gedwee alle regeltjes vol gen... wat een rust! ZEELAND 1 paul kusters toosenhenk.nl E Voor het eerst doet volgen de week woensdag een con tainerschip dat meer dan 19.000 TEU (standaardcon tainers) kan vervoeren, de MSC Zoe, de haven van Antwerpen aan. De kolos is 396 meter lang en 59 meter breed, waardoor een extra rij containers (23) mogelijk is. De capaciteit is 19.224 TEU. Voorlopig tijdstip van aankomst is woensdag om 6.00 uur. Na een rondreis door noordwest-Europa doet de MSC Zoe rond 7 au gustus Antwerpen weer aan richting Azië. ZorgSaam Zeeuws-Vlaan- deren boekt succes met het sturen van herinneringen naar patiënten. Sinds eind vorig jaar krijgt een patiënt een e-mail of sms twee da gen voor zijn geplande af spraak. Omdat het zieken huis hier positieve reacties op krijgt, wordt het sys teem geleidelijk ingevoerd bij alle poliklinieken. Wie ook een herinnering wil krijgen, kan dit doorgeven via het afsprakenbureau of via zorgsaam@zzv.nl. In het bericht over de half jaarcijfers van Zeeland Seaports in de krant van donderdag is een fout ge slopen. Ten onrechte is ver meld dat het havenbedrijf vorig jaar verlies draaide. Zeeland Seaports speelde in 2014 quitte, mede door forse kostenbesparingen. Zeeland Seaports is posi tief over zijn financiële ont wikkeling. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Het volledige rapport van het fo rensisch technisch onderzoek ontbrak. De officier van justitie en de verdediging wilden dat de zaak werd behandeld. Het Openbaar Ministerie, ver antwoordelijk voor het samen stellen van het dossier, heeft vol gens woordvoerder Elke Kool 'be grip voor de beslissing van de rechtbank'. Volgens haar zat in het dossier de samenvatting van het forensisch-technisch on derzoek. „Dat gebeurt veel va ker." Het ontbreken van een deel van het dossier en het niet eer der melden is opmerkelijk om dat deze strafzaak heel gevoelig ligt. C. wordt verdacht van het doden van Gideon Verhelst (23). Hij zou op 30 november vorig jaar in Terneuzen hem met meer dere schoten omgebracht heb ben. Ook zou hij die avond Ra- chid B. (27) hebben verwond. Twee weken later zou B. uit wraak C's neef hebben neerge schoten. De beide schietpartijen zorg den ervoor dat de spanning in vooral Terneuzen tussen verschil lende Antilliaanse groeperingen om te snijden was. Niet voor niets zei officier van justitie Mi randa Paapen dat 'Terneuzen momenteel een kruitvat is', toen C. medio maart tijdens een tus sentijdse zitting voor de Middel burgse rechtbank moest verschij nen. Bij een andere rechtszaak werd door de raadsman van de gemeente Terneuzen zelfs ge sproken over het bestaan van een dodenlijst en een 'strijd op leven en dood tussen twee rivali serende groepen'. Na afloop werden familieleden van ver dachte onder politie bescherming naar hun auto's gebracht. De strafzitting van gisteren was omgeven met heel veel vei ligheidsmaatregelen. Zo wemel de het in en rondom de recht bank van agenten in kogelweren de vesten. Na afloop van de zit ting werden familieleden van de verdachte onder politiebescher ming naar hun auto's gebracht. Het is nog niet bekend wan neer C. opnieuw voor de recht bank moet staan. De WD-bewindsman krijgt die veeg uit de pan in het weblog van de Goese burgemeester René Verhulst, dat wekelijks op de internetsite van de gemeente verschijnt. Goes biedt sinds afgelopen maandag noodopvang in de Zee landhallen voor vluchtelingen uit Syrië en Eritrea. „En dan hoor ik Dijkhoff doodleuk verkla ren dat in Europees verband af spraken komen over de (extra) opvang van (2000) Syrische en Eritrese bootvluchtelingen, maar dat het nog enkele maanden duurt voordat deze komen", schrijft Verhulst. „Waarom is noodopvang nu nodig, juist om dat zij al binnenkomen. Vallen die ook onder de genoemde 2000? In welke Haagse vissen kom zwemt de man", vraagt de burgemeester zich af. „Gemeen ten nemen hun verantwoorde lijkheid, dat verdient steun en duidelijkheid." E-MAIL UW FOTO NAAR zomerfoto@pzc.nl Stuur uw naar de PZC Maan Leo Zwemmen in de zee is gevaarlijk. 266 reacties KOMKOMMERNIEUWS KOMT OP STOOM TWEE&E AARbE ONTbEKT. NA bE POEMA NU AL EEN KLASSIEKER l ANTWERPEN TERNEUZEN TERNEUZEN GOES Zeeuwse Sneak Preview Natuur in de Delta Op 21 september gaat de opvolger van 'De Nieuwe Wildernis' in première: 'Hol land, Natuur in de Delta'. Op 12 september - tijdens de Oosterscheldeweek - is een voorvertoning zien in de bioscoop te Goes. Een aantal filmmakers is aanwe zig en er is aandacht voor een speciaal ontwikkeld les programma. Aanmelden via www.np-oos- terschelde.nl door Emile Calon MIDDELBURG. De zeer beladen rechtszaak tegen Suanley C. (25) uit Terneuzen is aangehouden. De Middelburgse rechtbank besloot gisterochtend daartoe omdat het strafdossier niet compleet was. door Luc Oggel GOES. Staatssecretaris Klaas Dijk- hoff (asielbeleid) moet gemeen ten die noodopvang bieden aan vluchtelingen steunen, duidelijk heid bieden en geen 'makkelijke praatjes' houden. honder- zonnigste Stuur je leukste foto naar de PZC. Gewoon in je eigen woonplaats gemaakt of misschien wel op den kilometers afstand. De grappigste, of bijzonderste zomerfoto's verschijnen in de krant. Alle inzenders maken kans op weekprijzen en/of de hoofdprijs. Vermeld waar de foto is gemaakt, wie hem heeft gemaakt en wie op de foto staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2