Berghuis in voetsporen van vader Frank Feyenoord lijdt oefennederlaag tegen Clasie en Pellè SPORT 23 Met een brok in de keel nam Jordy Clasie afscheid van Feyenoord. Met Southampton won hij gisteren in Rotterdam: 0-3. Straf Kroatië na hakenkruis ROTTERDAM. Jordy Clasie had gis teravond zichtbaar moeite met het idee dat hij voorlopig zijn laat ste wedstrijd in de Kuip speelde als nieuwste aanwinst van Sout hampton. De Engelsen wonnen met 0-3 mede dankzij een goal van Graziano Pellè, die eveneens een vertraagd afscheid kreeg in Rotterdam. Clasie had waarschijnlijk wel een paar mooie woorden voorbe reid. Over zijn vijftien jaar bij de club, over hoe mooi hij het was om in de Kuip te spelen en over hoe Feyenoord voor altijd in zijn hart zit. Maar eenmaal op de mid denstip, met een grote bos bloe men in zijn handen en vijftigdui zend zingende fans om hem heen, werd het de middenvelder voor de aftrap van het oefenduel tussen zijn oude en nieuwe club even allemaal teveel. Gegrepen door emoties liep Clasie applaudisserend, maar zon der iets te zeggen, terug naar de spelerstunnel - zoals hij ook tij dens de warming-up al een paar tranen had gelaten. En iedereen die dat zag, had daarna eigenlijk ook geen woorden meer nodig. Uithangbord Technisch directeur Martin van Geel bedankte de vorige week naar Southampton vertrokken middenvelder nog wel uitgebreid. „Jordy, je hebt je ontwikkeld tot een grote persoonlijkheid, een in ternational en een uithangbord." Om er vervolgens nog een slim zinnetje aan toe te voegen: „Ik weet zeker dat jij, net als Dirk Kuijt, ooit weer in die helikopter terugkeert in de Kuip." Clasie was al lang blij dat hij bij zijn afscheidswedstrijd kon zijn. De middenvelder staat op het punt om voor de tweede keer vader te worden, maar de hotline met zijn zwangere vriendin Esmee bleef stil. Pellè Voor Pellè was het afscheid wat minder vers. De Italiaanse spits vertrok een jaar geleden al bij Feyenoord, maar had sindsdien nooit de tijd om afscheid te ne men. Dus werd ook hij gistera vond bedankt voor zijn twee suc cesvolle seizoenen in Rotter dam-Zuid, waarin de eerste Itali aan bij Feyenoord uitgroeide tot speler van het jaar in de eredivi sie. En zijn strakke coupe kappers tot op de dag van vandaag werk bezorgt. „Ik heb vele, vele mooie mo menten waaraan ik kan terugden ken bij Feyenoord", zei Pellè. „Het moment dat ik voor het eerst bij Feyenoord kwam, herin ner ik me nog als de dag van giste ren. Uiteindelijk ben ik wegge gaan naar een grotere competitie, maar iedereen begreep die keu ze", zei de spits, die in zijn eerste seizoen ook duidelijk zijn stem pel op het spel van de Saints heeft gedrukt en daardoor inmiddels is uitgegroeid tot international. Clasie en Pellè bleken elkaar op het veld nog steeds prima te kunnen vinden en lijken klaar voor de Europese ontmoeting met Vitesse, aanstaande donder dag op het programma. Feyenoord heeft inmiddels nieuwe helden gevonden met Dirk Kuijt en Marko Vejinovic, maar die bleken tegen Southamp ton nog niet in staat om het ge brek aan scorend vermogen bij Feyenoord te verhelpen. Het zal één van de belangrijkste punten zijn voor trainer Giovanni van Bronckhorst om in de resterende twee weken van de voorberei ding aan te werken. Steven Berghuis (23) reist vandaag af naar Watford om daar een medische keuring te ondergaan en een contract voor vijf jaar te on dertekenen. Gisteren kwamen AZ en zijn nieuwe club al tot een akkoord over een transfersom van rond de 6,5 miljoen euro. Zijn vader Frank gaat mee naar Engeland. Hij ging op dezelfde leeftijd ook in het buitenland voetballen. Berghuis, eenmalig in ternational, weet nog wel toen zijn zoon in 2012 voor WV speel de. Hij was uitgeleend aan de Limburgse club door FC Twente, waar hij niet aan de bak kwam. „Ik heb hem daar wedstrijden zien spelen waarvan ik dacht: Ste ven, Steven, hoe is dit mogelijk? Gelukkig pikte AZ hem daarna op en gaf hem een contract voor vijfjaar. Toen hij zo bij WV speelde, had ik eigenlijk nooit ge dacht dat hij nog eens in de Pre mier League zou gaan spelen." Maar dat komt er komend sei zoen toch van. Watford FC, dat komend seizoen zijn rentree maakt in de Premier League, is niet direct de eerste club die je met de grootste competitie ter wereld associeert. Maar volgens de speler zelf kan dat snel komen. Hij ging er al op bezoek. „Dan zie je hoe mooi het trainingscomplex is. Met veel velden. Groot is het er, maar toch niet massaal. En dicht bij Londen." Hij bekeek op de laptop ook wedstrijden van de club met zijn vader en ontwaarde geen kick and rush. „Want ze hebben een Spaan se coach (Quique Sanchez Flores, red.). Hij probeert er voetbal in te brengen." Vader Frank had vroeger eigen lijk ook wel in Engeland willen voetballen. „Maar in 1991 kwam Galatasaray. Een reusachtige club met allemaal internationals. Dat kon ik niet weigeren, al heeft het uiteindelijk minder goed uitge pakt." Hij zou er nooit in actie ko men vanwege een geldkwestie. Daarna speelde hij wel nog in Bel gië. „Dan zit Steven beter in Wat ford. Dat is toch wel mooi hoor als vader. Je zoon op Old Trafford of op Stamford Bridge." Het op het veld gespoten ha kenkruis in het voetbalsta dion van Split komt de Kroati sche voetbalbond duur te staan. De tuchtcommissie van de UEFA heeft Kroatië in de EK-kwalificatiegroep een af trek van één punt en een boe te van 100.000 euro opgelegd. Bovendien dient de nationale ploeg de eerstvolgende twee thuiswedstrijden zonder pu bliek af te werken. Kroatië speelde op 12 juni met 1-1 ge lijk tegen Italië. Tijdens het duel werd het nazi-symbool op het veld zichtbaar. Kroatië blijft ook na de aftrek van het punt koploper in groep H. Kritiek Wenger op Manchester United Coach Arsène Wenger van Ar senal heeft zich gisteren kri tisch uitgelaten over het trans- ferbeleid bij concurrent Man chester United. Volgens de Fransman heeft de grote ri vaal sinds de komst van trai ner Louis van Gaal in de jacht op snel succes de principes verkwanseld. Wenger betoog de dat Manchester United lie ver op financieel gebied 'spier ballen' toont dan dat de club zelf topspelers opleidt. Chileen Vidal van 'Juve' naar Bayern Arturo Vidal verruilt Juven- tus voor Bayern München. De Duitse club heeft met de spe ler en diens huidige werkge ver uit Italië overeenstem ming bereikt over een trans fer. Alleen de medische keu ring staat een overgang van de Chileense middenvelder nog in de weg. Bayern maakt zo'n 36 miljoen over aan Ju- ventus. Vidal tekent een ver bintenis voor vijf seizoenen. Guardado schiet Mexico naar finale lamaica en Mexico spelen zon dagnacht (1.30 uur) de finale van de Gold Cup. PSV-speler Andrés Guardado was met twee benutte strafschoppen belangrijk voor de Mexicanen, die na verlenging afrekenden met Panama (2-1). Het duel stond bol van de incidenten en kaarten. De Panamezen kregen zeven gele kaarten en één rode. In de andere halve fi nale verraste Jamaica het gast land Verenigde Staten (2-1). VRIJDAG 24 JULI 2015 Gegrepen door emoties bij weerzien in de Kuip door David Kuipers In plaats van samen te spelen met Karim El Ahmadi en Jens Toornstra, slalomde Jordy Clasie gisteren juist om zijn oude maatjes op het mid denveld heen. foto Pro Shots Graziano Pellè torent boven Teren ce Kongolo uit. De Italiaan maakte de openingsgoal. foto Pro Shots Steven Berghuis verruilt AZ voor Watford en de eredivisie voor de Premier League, foto Pro Shots door Nik Kok VOETBAL VOETBAL VOETBAL Arturo Vidal foto AP VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25