Gap - Saint-Jean-de-Maurienne Oud-ploeggenoten zijn nu rivalen Gesink is deze Tour beste in onderlinge strijd Robert Gesink (zesde) valt aan en kijkt omhoog, Bauke Mollema (negende) lost en kijkt naar beneden 17 GESINK: 'LANGE AANKOMST BERGOP MEER KANS' MOLLEMA: 'ZWAARSTE RIT VAN DE TOUR' Daar was er weer een: een aanval van Robert Gesink bergop. Na de Pyreneeën- rit naar La-Pierre-Saint- Martin greep hij gisteren de beklimming van de Glandon aan om weg te rij den bij de 'grote vijf, zoals hij de renners noemt die boven hem staan. Toen hij met Warren Barguil en Mathias Frank het hazenpad koos, moest Bauke Mollema alle zeilen bijzetten om het contact met de groep van favorie ten niet te verliezen In de afdaling werden de groep Gesink teruggepakt. Maar op de laatste klim met 24 haarspeldbochten bepaalde de Nederlander opnieuw het tempo. Om zijn eigen tempo te kunnen rijden, vertelde Gesink achteraf. „Soms moest ik bijna rem men en dan weer sprinten. Als ik op kop rijd, kan ik in ieder geval mijn eigen tem po rijden. Voor mij het erg ste is elke keer opnieuw op trekken." Gesink bagatelliseerde zijn kopwerk een beetje, want als hij bergop tempo maakt, is het niet zo dat Chris Froome en Nairo Quintana fluitend in zijn wiel zitten. Het antwoord op de vraag of Gesink denkt dat de anderen ook geleden hebben, zei ge noeg: „Ze hebben allemaal zo'n pokerface, maar vast wel." De aanval op de Glan don smaakte naar meer. Ge sink merkte dat hij ruimte kreeg van Froome, al is het maar een beetje. „Waar- 'Als ik op kop rijd, kan ik in ieder geval mijn eigen tempo rijden' Robert Gesink schijnlijk moet ik het wat vaker moet proberen. Con- tador (vijfde met een mi nuut voorsprong op Ge sink, red.) reageert ook als ik ga", merkte hij op. De rit naar Saint-Jean- de-Maurienne leende zich er uiteindelijk niet voor om tijd te winnen. „Dan moet je meer zo'n lange aankomst bergop hebben. Ik ben niet zo'n renner die gaat op de klim en dan een snelle afdaling neemt met alle risico's. Ik heb er geen standje alles of niks op." Gesink, zesde in het klassement, zegt niet open lijk dat hij de top vijf in wil. Al tweeënhalve week kijkt hij niet verder vooruit dan de dag van morgen. Maar hij is eerzuchtig ge noeg en heeft de topvorm om te stijgen en zijn con currenten pijn te doen. In de Pyreneeën steeg hij met stip, in de Alpen schoof hij ook al een plekje op. Gesink hoopt dat Ge- raint Thomas de komende dagen de tol moet betalen voor het beulswerk dat hij verzet voor Froome. En ploegleider Nico Verhoe ven zag nog een hoopvol te ken: op weg naar de top van de Glandon moest Ale jandro Valverde passen. Die reed daarna samen om hoog met Mollema. En dat was niet uit luxe. Lange aankomsten berg op, daar heeft Gesink naar eigen zeggen meer profijt van. Hij treft het. Vandaag ligt de finish op 1700 meter hoogte op de top van La Toussuire na een klim van 18 kilometer. Uiteindelijk was het verschil met de gro te namen uit het klassement nog geen twin tig tellen, maar voor de zo veelste keer deze Tour moest Bauke Mollema zich helemaal binnenstebuiten keren om de schade te be perken. En weer kwamen de acht renners die boven hem staan in het klasse ment eerder over de finish. Hij kan aanklampen als geen ander, maar op weg naar Saint-Jean-de-Mau- rienne brak Mollema bijna. „Vandaag was ik er dicht bij, maar dan denk je aan de voorbereiding. Ik heb er zoveel voor gedaan om hier te zijn. Je wilt niet op geven, ook niet voor de ploeg. Uiteindelijk verlies ik niet eens een plek. En ge zien hoe ik me voel, ben ik daar wel blij mee. Voor mij was dit zwaarste rit van de Tour. Het was echt afzien. Ik ben helemaal leeg, vanaf de Glandon was het vech ten tot de finish." Mollema staat al dagen onderin de top tien van het klassement en de kans dat hij een plekje op schuift, wordt met de dag kleiner. Waar Robert Ge sink aanvalt in de bergen en zijn topvorm etaleert, is Mollema's plek achterin de groep van klassementsren ners; om vervolgens elke dag op de streep een paar minuten toe te geven. Afge zien van de derde etappe in de Pyreneeën is er geen dag geweest dat Mollema tijd wist te pakken op de concurrentie. Mollema kijkt vooral Ik ben helemaal leeg. Vanaf de Glandon was het vechten tot de finish' Bauke Mollema naar beneden, daar komt het gevaar vandaan. Ro main Bardet, die gisteren de etappe won en meer dan drie minuten op hem inliep, hijgt in zijn nek. Bardets vriend en landge noot Warren Barguil pro beerde Mollema op de slot klim dol te draaien, com pleet met handgebaren en opmerkingen. De Frans man wist uiteindelijk nog wel aan te sluiten bij de fa vorieten, Mollema niet. Zelfs Andrew Talansky, die gisteren met Bardet in de kopgroep zat en anderhal ve minuut pakte, is een ge vaar. Mollema's ploegleider Luca Guercilena ziet het met lede ogen aan. „Sinds we in de Alpen zijn, heb ben we de voorsprong die we hadden, verloren. In de eerste Alpenrit hebben we Mathias Frank tien minu ten bonus gegeven. Van daag wilden we niet dezelf de fout maken en probeer den we de kopgroep met Bardet en Talansky te con troleren." Als het aan Guercilena lag, had Mollema in etappe achttien net als die twee concurrenten voor de aan val gekozen. „Talansky en Bardet zaten in de kop groep, Bauke in peloton. Het was een goede keuze geweest om ook in de vlucht te zitten. Hij staat op elf minuten, dus Sky gaat niet op hem jagen. De laatste dagen zijn zwaar ge weest voor hem. Hij is moe, maar we hadden iets meer verwacht in de Tour. Zeker vandaag." VRIJDAG 24 JULI 2015 Sport ETAPPE 18 186,5 KILOMETER Romain Bardet (Fra/A2R) 5.03.40 uur Pierre Rolland (Fra/EUR) op 0.33 Winner Anacona (Col/MOV) op 0.59 door Daan Hakkenberg Wereld verschil Robert Gesink koos gisteren in de Alpen weer voor het offensief. Bauke Mollema had een zware dag in de bergen en verloor tijd op zijn rivalen, foto's Pro Shots en Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18