Op het feest van de cognac drinkt Hanneke olijfolie Een jaar later was de magie verdwenen ZOMER 15 Katwijk fdes I VRIJDAG Langs de Nederlandse kust I zaterdag Waar is dat feestje? WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 11 Of Carla wel eens cog nac gedronken heeft? Nee, ze ge looft van niet. Net zomin als Hanneke. De hoogste tijd om eens kennis te maken met de drank, nu we zijn neer gestreken in het plaatsje - jawel - Cognac in Frankrijk. Daar begon donderdag het driedaagse Fête du Cognac, waar alles draait om de uit wit te wijn gedestilleerde drank. En het is de plek waar we ons allebei voor aap zetten. Is dat een merk, Black M.?, vraagt Car la als ze uitleg krijgt over het feest. Eh, nee dus. Het blijkt de Franse rapper die voor het avondentertainment zorgt, in de grote witte tent aan de oever van de rivier de Charen- te. En Hanneke grijpt op de camping al enthousiast naar een fles, die ze bij onze buren ziet staan. 'Jullie zijn alvast be gonnen, zie ik?' Eh, nee dus. Het is een fles olijfolie, om te bakken en voor de salade. Op een terras in Cognac nip- pen we even later voorzichtig uit onze glazen. Hanneke trekt een vies gezicht - niet te drin ken, dat sterke spul! Maar lekker of niet, brutaal vraagt ze toch of ze even mag proeven van de duurste cognac die hier verkrijgbaar is. De bar man haalt een fles Jean Fillioux van 240 euro tevoorschijn. En als hij begrijpt dat het om 'gra tis proeven' gaat, bergt hij het kostbare spul net zo gauw weer weg. Wij besluiten daarop zo wel het dorp als de drank ach ter ons te laten. Het is de hoog ste tijd om verder te gaan. VAKANTIELIEFDES DEEL 11 Siglinde Ganzenmüller 'was wel in voor avon tuur', toen ze in 1971 voor het eerst zonder ouders op vakantie ging. Met vriendinnen - én de moeder van een van de meiden, die een oogje in het zeil hield - beland de ze in een hotelletje aan de Costa Brava. De Duitse tiener (16) viel in de disco meteen voor de 18-jari- ge Miquel, een jongen die am per Engels (laat staan Duits) sprak. Maar dat was uiteraard geen obstakel, want ook toen al gold de gouden regel: „Als je verliefd bent, heb je weinig woorden nodig." Een jaar later zag ze Miquel weer, op dezelfde bestemming. „Het was leuk", vertelt Siglin de. Maar de magie van die 'eer ste keer' ontbrak. En omdat het toch vakantie was, schroomde ze ditmaal niet om op de dag dat de Spanjaard naar huis ging er vandoor te gaan met een andere man. „Tja, Miquel en ik hadden elkaar niet beloofd te gaan trouwen." Haar eerste Spaanse vakan tieliefde kreeg een telefoontje: „Het is voorbij." Vakantieliefde nummer 2 bleek daarentegen een blijver tje. Met deze Nederlander was het een 'liefde op eerste ge zicht' die wel bleef hangen. Sig linde verruilde enige tijd later Duitsland voor Den Haag 'en 44 jaar later, zijn we nog steeds bij elkaar'. §|CHEVE NINGEN MAASVLAKÏ stellendam brouwers DAM mensie aan in zijn hobby. „De verrassing wat je naar boven haalt is veel groter." Dat blijkt. Maar het is ook dit: „Je rukt echt uit met ste vig materiaal en moet serieus rekening houden met de elementen. Soms ben ik hier bijna bang van het indrukwekkende geweld van de golven. Het kan hier echt spoken. En je maakt van alles mee. Laatst stond hier een meisje te dansen op de stenen, terwijl ze werd gefotografeerd voor een portfolio. En in een andere nacht stonden er twee agenten naast me; er was een verwarde vrouw vermist, of ik een oogje in het zeil wilde houden - zodat ze niet de zee in zou lopen." Dat deed hij, natuurlijk. Maar het gaat toch vooral om die witte emmer die aan een van de hengels hangt. Die moet vol. „Het doel is een maaltje." Ha, daar heeft hij weer beet. Een koolvis. Ook lek ker. Hoedeman pakt een klein honkbalknuppel tje om, baf, een einde te maken aan het lijden van zijn vangst. Tja, dat moest hij ooit wel uit leggen aan Esther Ouwehand, Kamerlid van de Partij voor de Dieren. Het zij zo. Het is een begin, een voorgerecht, zo'n koolvis, maar meer ook niet. Komt wel goed, zegt Hoedeman. Kijk, daar heeft hij een kabeljauw te pakken, van 43 centime- ter. In de haven van Scheveningen pikken de meeuwen de nog eetbare ingrediënten uit de hoop kots die een uur geleden zon der gêne op straat werd neergekletterd door Harry Hardcore. Op het strand liggen de jon gen en het meisje te slapen, verstrengeld als een kabeldrop. Ze hebben al lebei een glimlach om hun START mond. Iedereen tevreden. WESTENSCHOUWEN •Breezand DOMBURG ZOUTELANDE Jk1\ tr\- Breskens VRIJDAG 24 JULI 2015 Dwars door Europa fuiven verslaggevers Hanneke van Houwelingen en Carla van der Wal elke dag mee met een feestje. Vandaag gaan ze los in het stadje Cognac. Carla en Hanneke nippen in Cog nac aan een glaasje cognac. Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantieliefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Siglinde en Miquel. Siglinde en Miquel in 1971 in een Spaanse discotheek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16