14 ZOMER De Nederlandse kust krijgt deze zomer bezoek van onze verslaggevers. Ze wandelen van Zeeuws-Vlaanderen naar het noordelijkste puntje. is vandaag in Scheveningen. maandag Waar is dat feestje? I dinsdag Langs de Nederlandse kust I WOENSDAG Waar is dat feestje? I donderdag Va ka ntielic dag 11 LANGS DE NEDERLANDSE KUST Scheveningen - Katwijk Aantal stappen: 17.982 Aantal kwallen: 39 Rutte, Samson, Pechtold en Wilders. Vette grijns: „Nee, daar sta ik nooit bij stil, wat zij hier van zou den denken. Dat maakt me ook helemaal niet uit." Hier staat hij vaak, aan het einde van de avond. Of het begin van de nacht. In de weekenden, tijdens de vakanties. Als je hier niet tot rust komt, dan lukt het nergens. Vissersboten varen uit. De zon komt op. Voor de Kamerverkiezingen van 1998 bedacht Hoe- deman dat hij het leven dat hij leidde niet al te lang vol kon houden. Geen beweging, nauwelijks ont spanning, bijna elke avond drinken. De alcohol zwoer hij af, althans doordeweeks. Dat was stap r. Toen begon hij met joggen, 4 keer per week. Dat doet hij nog steeds. Die zomervakantie bracht hem naar een schitte rend kasteel in de Ardennen, aan de oever van de meanderende Ourthe. „De kasteelheer stond voor mijn neus te vissen en ik vond dat geweldig. Ik zie hem nog zo een vis uit het water trekken. Ik vroeg hem ook om een hengel en sindsdien ben ik ver kocht." Eerst op zoetwatervis, maar sinds zijn verhui zing naar Den Haag in 2010 vist hij in de Noordzee. Het liefst op kabeljauw, daar zijn ze thuis ook blij mee. Maar tong is ook goed. Of een zeebaars, zoals Chin (of Winston) net uit water haalde: 60 centime ter, schoon aan het vishaakje. Het wordt licht, razendsnel. De vuurtoren dooft. Hoedeman zucht diep. „Dit is afschakelen voor me. Vier keer per week hardlopen, zo vaak mogelijk hier vissen en dan krijgt niemand me gek." Hoppa, zijn hengel beweegt. Hoedeman heeft beet. Hij takelt een felgele zeester naar boven. Hilariteit alom, voor al bij Winston (of Chin). Hij een zeebaars van 60 centimeter, z'n maat een zeester - die hij dan maar weer in het zoute water mikt. Maar goed, dat zeevissen bracht wel een extra di- Scheveningen bij het ochtendgloren, dat is net een stripverhaal van Joop Klepzeiker. Drie meeuwen, die luid krijsend knok ken om een lege zak van Burger King. Twee jongens die van een houseparty ko men, met pupillen zo groot als biljartbal len. Eén van de feestgangers moet kotsen. Veel, hef tig en met nogal wat kabaal. Op het strand ligt een jong koppeltje. Hij weet wat hij wil. Zij ook. Maar niet hier. Niet nu. Op het noordelijk havenhoofd staan twee man nen, tussen een veelvoud aan hengels. De een heet Chin. „Maar sommige mensen hier noemen hem Winston", zegt de ander. Die ander is Jan, Jan Hoedeman. Ervaren politiek verslaggever van deze krant. Weinig mensen in poli tiek Den Haag lopen er zo lang rond als hij. Hoede man is zo diep ingevoerd op het Binnenhof, dat hij er bijna aan de andere kant weer uit komt. Ze zouden hem hier moeten zien, in zijn kaki vis- broek, groene jas, petje achterstevoren op z'n hoofd; Hier staat Jan vaak, aan het einde van de avond. Of het begin van de nacht In de weekenden, tijdens de vakanties. Als je hier niet tot rust komt, dan lukt het nergens. Hengelen naar rust Jan Hoedeman toont op het noorderhavenhoofd van Scheveningen een van zijn vangsten, een kersverse kabeljauw, foto Frank Jansen Een eenzame koolvis in de emmer van Jan Hoedeman. foto Frank Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15