II ft Favoriet Op de route van de impressionisten ZOMER 13 MIJN ZOMER Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Frank Renout Locatie Vétheuil - Civerny Ligging 49 04 NB 42 00 OL Grootste attractie: Dorpen, rotsen, landschappen Wat je er moet eten Dagmenu bij Hotel Baudy Ten westen van Parijs, op zo'n 50 kilometer af stand, maakt de Seine plotseling een wilde slinger. En dan is de hoofdstad ineens ver weg. Langs de rivier liggen idyllische dorp jes, golvende heuvellandschap pen en immense krijtrotsen. Claude Monet vestigde zich hier, in Vétheuil, in 1878. Hij schilder de er in totaal zo'n 150 doeken. Als we er doorheen rijden, snap pen we waarom. De kleine huis jes, de smalle straatjes, de prachti ge kerk, de bossen en velden rondom: het is pure poëzie. Ook Renoir kwam naar Vétheuil. Cézanne ging naar de overkant van het water en zette zijn ezel neer in Bonnières-sur-Seine. We zijn hier duidelijk op de 'im pressionisten-route'. Monet was in die tijd nog geen ster. Zijn doeken verkochten des tijds zo slecht dat hij zijn huur niet meer kon betalen en zijn huis werd uitgezet. We passeren de dorpjes een voor een, langzaam tuffend over de provinciale wegen. In Haute-Isle stoppen we even. Vanaf de mid deleeuwen werden hier in de rotswanden huizen gebouwd. De kerk, de Notre Dame de l'Annon- ciation, die in 1670 werd uitge houwen uit het witte steen, wordt nog steeds gebruikt: je loopt er de kerk én de rots in: de koelte van het gesteente slaat je tegemoet. Zo'n kilometer verderop parke ren we naast een van de meest in drukwekkende historische ge bouwen in de regio: het fort en kasteel van La Roche-Guyon. In de 12e eeuw werd het fort ge bouwd, in de rotsen. Je kunt de scheve, uitgehouwen trappen be klimmen, om helemaal bovenop het landschap van de impressio nisten te bewonderen. Het is tijd voor de slotbestem- ming: Giverny, iets verderop. Ie dereen kent het van Monet die ook hier woonde en er onder meer zijn waterlelies in de tuin schilderde. Maar het stadje heeft veel meer. Zo is er het Musée des Impressionistes met wisselende Monet verkocht destijds zo slecht, dat hij zijn huur niet kon betalen tentoonstellingen én een moder ne tuin, opgedeeld in kleur- en geur-'kamers'. Wie Giverny uitrijdt moet (ja: moet) even stoppen bij het voor malige Hotel Baudy. Als Liefde op het Eerste Gezicht bestaat, overkwam het me hier. Eind 19e eeuw was het nog een klein café. Toen stond plotseling de Ameri kaanse schilder William Metcalf voor de deur die een slaapplaats zocht. De eigenaren, Angélina en Lucien Baudy, stonden tijdelijk hun slaapkamer af. Van het een kwam het ander. Meer schilders kwamen naar Giverny en het ca fé werd een klein hotel. Zo rond 1890 was Hotel Baudy een verza melplaats waar volop werd ge feest en passievol werd geschil derd. In de eetzaal zetten de kun stenaars zich 's avonds achter de piano, in de tuin verrezen huisjes waar de schilders overdag werk ten. Wie er nu binnenloopt kan die geschiedenis nog bijna zien, horen, ruiken en voelen. De gas ten kunnen op een verrassing re kenen: een bezoek aan de verstop te maar overweldigende romanti sche rozentuin, achter het pand, nog altijd verrijkt met één zo'n schildersatelier. VRIJDAG 24 JULI 2015 ederland in Frankrijk fömgjSji Werken in de zinderende hitte, een lekker ijsje eten, bakken op het strand. Onze fotografen leggen de zomer in Nederland vast. Cisteren hielp Koen Verheijden de familie Schild uit Angerlo met het inpakken van hun aanhangwagentje. Bepakt en bezakt vertrekken Pieter en Ellen Schild met zoontje Sam (5) en dochter Bente (1,5) vandaag naar de Duitse Eifel. En dus is het de dag ervoor pakken geblazen. Een koelkastje, tafels, stoelen, een gasstel, de tent; alles gaat mee voor 2,5 week op de camping. „We houden niet van het hele primitieve kamperen, willen wel een beetje luxe", zegt Pieter lachend. Het gezin heeft een luxe camping uitgekozen, met mooie zwembaden en activiteiten voor de kinderen. Pieter: „Onze dochter houdt niet zo van autorijden, dus we wilden deze keer niet te ver reizen." Vandaag moet het gezin na een uur of vier rijden op de vakantiebestemming aankomen. „Nu alleen nog hopen op mooi weer!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14