Axelse schooljeugd krijgt muziekles Woensdag van Gentse Feesten is niet de drukste dag ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Voor ieder wat wils op de enigszins rustige woensdag van de Gentse Feesten. Bart De Wever sloot al zeventig drugscafés De 172ste editie van de Gentse Feesten is pas net over de helft, maar is nu al memorabel. De traditionele openingsstoet op za terdag werd geschrapt. Bovendien gaat er geen dag voorbij dat twee iconen van de Gentse muziekwe reld niet worden geëerd. Walter de Buck en Luc de Vos zijn dan wel overleden, op de Feesten blij ven ze springlevend. De Gentse Feesten openden vrij dag zelfs met twee hommagecon certen. Om De Buck, die de Fees ten in de jaren '70 nieuw leven in blies, en Mia-zanger De Vos te eren. Want de artiesten en de Fees ten zijn zó onlosmakelijk met el kaar verbonden, dat ze door de dood niet te scheiden zijn. Niet al leen de twee concerten herinner den aan de twee. Elk plein, elke straat en elke straatsteen ademt tot en met zondag Walter de Buck en Luc de Vos. Straatmuzikant Felix laat zich duidelijk inspireren door Luc de Vos, was gisteren te horen. Mia klonk prachtig door zijn key board. Hij was niet de enige die met klanken strooide. Op het Veer- leplein ging de hele tent uit hun dak toen Vader Abraham het po dium op kwam. Hoewel zijn baard al gauw verraadde dat het niet de echte was, ondanks de smurfen die hij had meegenomen. Opvallend veel Belgen negeerden tijdens dat optreden een van de Tien Gebo den van de Gentse Feesten, die Christophe Peeters wil de Feesten een intiemer karakter geven. Er worden 1,3 miljoen bezoekers verwacht overal te lezen zijn. Koop uw pinten aan de toog, enkel Hollanders kopen blikken in de nachtwinkel Niet dus... Ook voor de kinderen was er gisteren genoeg te doen. Aan de Zilverenberg is een podium opge steld waar de kids kunnen dan sen. Het kinderpodium staat pal naast een jeneverkraam. Het blijft natuurlijk wel België... Aan de an dere kant van de Zilverenberg is een groot circus neergedaald, waar kinderen kunnen koorddan sen, jongleren of over glas lopen. Dat is vooral voor de grootste waaghalzen weggelegd. Niet alleen aan de kinderen, ook aan de oudere festivalganger is gedacht. De swingende jazz klinkt woensdag nog beter onder het genot van een pint (niet uit de nachtwinkel). Op de Korenmarkt klinkt latin. De Belfortstraat is dan weer het toneel van verschil lende straatartiesten. Wat nog opviel? Zó druk was het niet. Tot en met dinsdag kwa men er al 700.000 mensen, maan dag alleen al 100.000. Die waren er gisteren in ieder geval niet. Schepen Christophe Peeters wil de Feesten een intiemer karakter geven. Hij zal gisteren met glim lach op zijn gezicht door Gent zijn gelopen. Het is een initiatief van de Stich ting Showkorpsen Axel (Show band Jong Axel en Blue Phoenix), de muziekafdeling van Toon beeld en de twee scholen. Waar schijnlijk sluit ook de derde school in Axel, de Warande nog bij het project aan. Voorzitter Ronaut den Hollan der van de Stichting Showkorp sen: „Dit is een prachtkans om de kinderen muziekonderricht te ge ven en ze instrumenten te leren bespelen. We zijn hier een jaar mee bezig geweest en die inzet werpt nu vruchten af. Hopelijk wekt het musiceren van de kinde ren ook het enthousiasme van de ouders, want ook daarop is het project gericht. Je ziet vandaag de dag dat er weinig saamhorigheid meer is in de gemeenschap. Mis schien kan het project Muziek moet je doen Axel - want zo heet het - daarin verandering brengen. Dat muziek ouders, familie en be kenden met elkaar verbindt." Niet alleen de kinderen krij gen muziekles, ook de leerkrach ten gaan een instrument bespe len. Het is de bedoeling dat zij in het tweede jaar een deel van de muziekopleiding van de 'beroeps' van Toonbeeld overnemen. Dat drukt direct ook de kosten. Den Hollander: „Het eerste jaar krijgen we van het Oranje fonds 29.750 euro voor de aan schaf van 160 instrumenten en de betaling van de leerkrachten. Stichting Showkorpsen Axel hengelt ruim een jaar naar subsidie van Oranjefonds en haalt bijna 50.000 euro binnen. Het tweede jaar kunnen we - als we ons aan de richtlijnen van het Oranjefonds houden - rekenen op 19.750 euro." Tomorrowband Het is de bedoeling dat de leer lingen na verloop van tijd hun kunnen tonen in een groot Axels jeugdorkest, de Tomorrowband. Die band concerteert voor het eerst op vrijdag 26 februari in de sporthal en daarna bij de opening van Koningsdag op 27 april. De lessen beginnen rond de herfstva kantie. Direct na de zomervakantie worden de instrumenten alvast aangekocht. Dat gebeurt via de stichting Showkorpsen. ANTWERPEN. De strenge aanpak van de drugshandel onder leiding van burgemeester Bart De Wever van Antwerpen heeft de afgelo pen twee jaar al geleid tot de tijde lijke sluiting van zevenenzeventig cafés waar drugs werden verkocht. De cafés moeten zes maanden dicht. De Wever zet bij klachten van omwonenden direct een door hem opgericht Drugsondersteu- ningsteam van twintig agenten in. Naast hasj en marihuana werden tot nu toe regelmatig cocaïne, he roïne en amfetamine aangetrof fen. En ook stuitte de politie op il legale wapens en attributen als boksbeugels en knuppels. DONDERDAG 23 JULI 2015 De Vos en De Buck léven door Bob Maes Wie van straattheater houdt, moet in de Belfortstraat zijn. Op Bij Sint-Jacobs trakteert De Propere Fanfare kinderen op een clowneske show. door Wout Bareman AXEL. Over pakweg een jaar lopen in Axel een kleine tweehonderd jeugdige muzikanten rond. Dank zij een gift van bijna 50.000 euro van het Oranjefonds krijgen 182 kinderen van de Marijkeschool en de Antoniusschool twee jaar lang muziekles van leraren van Toon beeld in Terneuzen. Waaghalzen lopen over kapotte bierflesjes, foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69