Toeristeri zijn gek op Idee gratis parkeren afgewezen vieren Mohamed kan Van Assche gaat voor WK turnen Zeventien panden tegen de vlakte in Zeeuws-Vlaanderen Provincie geeft 435.000 euro voor verbetering woonomgeving, met name voor Hof te Zandeplein Kloosterzande. RETRANCHEMENT. Een niet aflatende stroom fietsers wijst woensdag de weg naar de jaarlijkse rommelmarkt in Retranchement. Het sportveld aan de Noordstraat staat vol met kramen waar ook veel toeristen gretig tussen de spulletjes snuffelen. Auto's staan tot ver buiten het dorp geparkeerd, maar er zijn ook bezoekers die zo dichtbij mogelijk proberen te komen. „Ze zeggen allemaal dat ze in de Noord straat wonen en erdoor moeten met hun auto. Als dat zo was, moeten er hier duizenden huizen staan", lacht een overver hitte verkeersregelaar. 'oto Ronald den Dekker TERNEUZEN. Verspreid over heel Zeeuws-Vlaanderen kunnen acht tien, vaak verkrotte huizen tegen de vlakte en kunnen drie wonin gen worden samengevoegd met een naastgelegen huis. De provin cie stelt daar 435.000 euro voor be schikbaar in het kader van de Im puls Wonen. Het grootste bedrag in Zeeuws- Vlaanderen, 138.000 euro, is voor de ontwikkeling van het Hof te Zandeplein in Kloosterzande tot dorpscentrum. Dit geld is be stemd voor het slopen van vier panden aan het plein, waarin tot 2011 onder meer een winkel in huishoudelijke artikelen was ge vestigd. Na de sloop wordt dit gebied voorlopig ingericht als 'openbare ruimte'. De gemeente Hulst is be zig met een plan voor reconstruc tie van het hele Hof te Zande plein. In 2014 werd daarvoor al 2,5 miljoen euro gevraagd aan de pro vincie. Dit verzoek werd afgewe zen. Inmiddels heeft Hulst van de rijksoverheid wel 2,5 miljoen toe gezegd gekregen ter compensatie van de ontpoldering van de Herto gin Hedwigepolder. Dat zou inge zet kunnen worden voor het Hof te Zandeplein. Het Hof te Zandeplein is in Zeeuws-Vlaanderen verhoudings gewijs goed bedoeld uit de Provin ciale Impuls Wonen. Bij de ande re, goedgekeurde aanvragen gaat het om veel lagere bedragen, van 50.000 euro (sloop van twee hui zen, Koestraat 15 en 27, Axel) tot 10.000 euro (sloop van woningen Kerkpad 7, Nieuw Namen; Hulster- weg 4, Kloosterzande; Standert- molenstraat 28, Zandberg; Rapen burg 122, Vogelwaarde; Vlasstraat 18, Heikant; Heistraat 10, Koe wacht; Havenstraat 3, Hoofdplaat; en Smedekensbrugge 15, Aarden- Het slopen van individuele panden zal het hele straatbeeld goed doen, verwacht de provincie. burg). Dit zijn allemaal 'erg slech te' panden. De overige woningen die ver dwijnen en waarvoor meestal 25 mille subsidie is toegekend, staan in Kloosterzande (Groenendijk 87), Hoek (De Knol 14), Westdor- pe (Graaf Jansdijk B70) en Axel (Julianastraat 101). De drie huizen die bij een naastgelegen pand wor den getrokken om samen een vol waardige woning van te maken, zijn te vinden in Biervliet (Gentse straat 63), in Eede (Nieuwstraat 19) en in Retranchement (Terhof stede 4 en 5). Over heel Zeeland zijn 51 pro jecten goedgekeurd. Voor twee in Goes is nog geen geld toegekend, alle andere samen krijgen 2,2 mil joen euro. Zeeuws-Vlaanderen is amper 20 procent van het budget toebedeeld. Veel geld in andere de len van Zeeland zit in vernieuw bouwprojecten van woningcorpo raties. TERNEUZEN. Het idee van raads lid Cees Freeke (55Terneuzen) om augustus in Terneuzen te bombarderen tot 'vrij-parkeren- maand' blijft bij een idee. „We doen er zeker niks mee", aldus wethouder Jack Begijn. Freeke lanceerde zijn idee deze week, nadat bekend was geworden dat door kapotte par- keermeters winkeliers in Gardi- gan, een stadje in Wales, veel meer omzet halen. „Of mensen naar een stad komen, hangt niet af van de parkeerkosten", reageert Begijn. „Het parkeerre- gime moet duidelijk zijn en mensen willen dichtbij kun nen parkeren. Dat geldt allebei in Terneuzen." Freeke is gemak kelijk bezig, vindt Begijn. „Hij geeft geen dekking voor het verlies van zo'n 100.000 euro aan parkeergeld. Je wekt boven dien valse verwachtingen, als je dit één maand doet." PAGINA 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 23 Zeeland IA C rommel Aanpak van verkrotting door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67