mmi 7 ^THUISBIOS Ant-Man Paul Rudd staat te boek als een van de aardigste acteurs in Hollywood. Sinds hij doorbrak met zijn rol in de romantische komedie Clueless (1995) grossiert hij in hilarische vertolkingen. In de superheldenfilm Ant-Man toont hij andere capaciteiten. Scottisgeen normale superheld. Hij is geen macho Ongebonden liefde in Rio Lachen om de dood dan maar Hoe innemend Paul Rudd (46) is blijkt wel uit het compliment dat hij de verslaggever geeft voor diens colbertje. „Mooi jasje, man", zegt hij na het schudden van de handen. Het klinkt helemaal oprecht. Al na een paar seconden is het ijs gebroken. Rudd is, conform zijn reputatie, een verdraaid aardige kerel. Door dat imago is hij dan ook helemaal op zijn plaats in Ant-Man, zijn eerste superhelden film, gebaseerd op de gelijknamige Mar vel-strip. Zijn personage Scott is een soort he dendaagse Robin Hood die steelt van de rijke multinationals maar tegen de lamp loopt en een tweede kans in zijn leven krijgt hij als proefkonijn dat een serum slikt waardoor hij verandert in een menselijke mier. „Ik was aanvankelijk verbaasd dat ik deze rol kreeg aangeboden. Scott is dan ook geen norma le superheld. Hij is geen man met speciale kwa liteiten, ook al is hij een meesterinbreker. Hij is geen macho", zegt Rudd bescheiden. Wel toonde hij achter de schermen zijn spier ballen. Toen de oorspronkelijke regisseur Edgar Wright van het project werd gehaald ging Rudd zich wel met het scenario bemoeien. „We hebben enkele scènes herschreven, maar bleven wel trouw aan de oorspronkelijke bedoelingen van Edgar. We hebben geprobeerd er iets meer grappen aan toe te voegen." Humor is het handelsmerk van Rudd. Hij schitterde in de romantische tienerkomedie Clueless (een eigentijdse versie van het Victo riaanse meestwerk Emma van Jane Austen), The 40 Year Old Virgin en Anchorman. Met zijn rustige en betrouwbare uitstraling is Rudd uitermate geschikt om in situaties ver zeild te raken die dat zelfvertrouwen aantasten met alle komische gevolgen van dien. Als hij &D00R DOOR AB ZAGT over zijn carrière praat, wekt de zoon van Britse ouders die in Kansas City opgroeide de indruk dat het sterrendom hem allemaal is overkomen. Het was niet bepaald een jongensdroom in Hol lywood aan de slag te gaan. „Klopt, maar toen ik er eenmaal kennis mee had gemaakt, wilde ik niets anders meer", zegt Rudd die met Clue less opeens ook als een seksidool werd be schouwd. Daar kan de keurig getrouwde vader van 2 kinderen, de 10-jarige Jack en de 5-jarige Darby, zich niet meer in herkennen. „Het was bizar om mee te maken, maar ik heb daarna geen ech- te vrouwenversierders meer gespeeld. Het is nooit een doel voor mij geweest. Ik kies toch lie ver voor personages die wat dichter bij huis lig gen. Dat Ant-Man een familieman is, vond ik een aantrekkelijke bijkomstigheid. Ook ik heb een dochter." Gezien de aard van zijn soms pittige kome dies is het werk van Rudd bij zijn kinderen nau welijks bekend. Maar Ant-Man is een ander ver haal. „Mijn zoon vond de film best wel cool. Uit zijn mond is dat een groot compliment." De kans is groot dat Rudd nog wel een paar keer het pak van Ant-Man gaat aantrekken. Hij zal zeker te zien zijn in een andere Marvel-film Captain America: Civil War. Ook in The Avengers zou hij wel eens acte de presence kunnen ge ven. „Ik ben nog niet van hem af." Rio,1 Love You DRAMA The Farewell Party KOMISCH DRAMA The Cobbler KOMEDIE/MISDAAD Chris Tucker: Live STAND-UP COMEDY The Boy \exl Door THRILLER Donderdag 23 juli 2015 GEEN MACHO, MAAR WEL EEN SUPERHELD Regie: o.a. Paolo Sorrentino, John Turturro, Sang-Soo lm Hoofdrollen: Harvey Keitel, Vanessa Paradis, Vincent Cassel. Na Parijs en New York zakt het Cities of Love-project af naar zwoel Brazilië. Rio, I Love You is de derde in deze filmreeks over de liefde. In Rio eindigt die liefde veelal met een sis ser. Zoals bij een huwelijk dat strandt in de golven. Voor dat fragment gebruikte regisseur Paolo Sorrentino een liedje dat hij al in La Grande Bellez- za had willen gebruiken. Een rijke, invalide man luistert er naar terwijl zijn veel jongere vrouw een duik neemt. Sorren tino neemt net als tien ande ren een kort gedeelte van Rio, I Love You voor zijn rekening. John Turturro maakt echtelijke ruzie met Vanessa Paradis. Het 'Ci- Daarna mag ze even zingen ties of Lo- over liefde die voorbijgaat. ve'-project Akelige parallel met Paradis' speelt dit al even vergankelijke schoon- keer in heid. Tien filmmakers, tien zwoel Brazi- stemmen. Helaas ontbreekt el- lië. ke samenhang. Zal dat vol- foto pr gend jaar bij deel vier beter zijn? Dan is het decor Rotter dam. (Tisha Eetgerink) Regie: Sharon Maymon Tal Granit. Hoofdrollen: Ze'ev Revah, Le- vana Finkelstein, Aliza Ro zen. In het orginele drama The Farewell Party gebruiken de bewoners van een bejaarden tehuis humor om om te gaan met ellende. Zo geeft de 72-jarige Yehezkel zich door de telefoon uit voor God; met een vervormde stem vraagt hij de buurvrouw haar gevecht te gen kanker nog niet op te ge ven want de hemel is net ef- fies vol. Toch is afscheid soms beter. Samen met wat anderen bouwt Yehezkel een 'genadeloze' euthanasiema- chine om een doodzieke vriend te helpen. Daar blijkt meer animo voor. Voor ze het weten, zijn de oudjes een ille gale maar populaire zelf moordbrigade die een zo pret tig mogelijk eind faciliteert. Met een cast vol bekende Is raëlische komieken valt er on danks het zware thema volop te lachen. De traan wordt niet helemaal vergeten en die combi leverde The Farewell Party terecht al diverse prijzen op. (Tisha Eetgerink) Nu op dvd, blu-ray en VOD Adam Sandler staat bekend om zijn komische kwaliteiten in films als Anger Manage ment en Mr. Deeds. In The Cobbler gooit hij het over een ingetogen boeg. Uitgangspunt van dit Joodse fabeltje is het vermogen datje het uiterlijk van ieder mens over kan nemen doorzijn schoenen te dragen. Voorwaarde is dat het dezelf de maat is en dat de zolen zijn genaaid door de magi sche machine van schoenma ker Max (Adam Sandler). He laas dient een thrillerelement zich te laat aan en krijgt The Cobbler de afwerking van schoeisel van de Schoenen reus. Nu op Netflix Wie zich stoorde aan de hyper- drukke Chris Tucker in de Rush Hot/r-films (met Jackie Chan) kan deze onemankome- dieshow beter links laten lig gen. Dan mist u wel de ener gieke grappensalvo's van de praatjesmaker. En die zijn op z'n tijd best spitsvondig en her kenbaar. Vooral als het over relaties gaat ('jongere geliefden sms'en tijdens de seks'), is Tucker goed op dreef. Zijn Mi chael Jackson-imitatie is ook onovertroffen. Nu op VOD Jennifer Lopez won voor haar slachtofferrol in The Boy Next Door de MTV-award voor 'Best Scared as Sb/f-performance. De 45-jarige actrice tovert in derdaad gemakkelijk een arse naal aan angstuitdrukkingen op haar gezicht, maar voor de kijker wil het maar niet span nend worden. Lopez speelt een gescheiden dame, die een kortstondig avontuurtje krijgt met de véél jongere buur jongen die zich aan haar vast klampt en manipulatief blijkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51