Kamperen QlJiT Dikke tien Tijs de Putter moet nu echt onder het mes ZEELAND 9 Vrij als een vogel zijn ze. Waar ze overnachten met hun 'mobile home' weten ze nog niet. Hangt af van onder andere de aan wezigheid van een goed restau rant in de buurt. Gunter Martens en Tina Willems uit Aalter ('tus sen Gent en Brugge') verblijven een aantal dagen in Zeeland. Ze hoeven met niets of niemand reke ning te houden, want ze 'hebben geen kinderen, ze hebben een mo bile home'. Dus hup, campertje in en gaan. Waarheen? Dat maakt niet uit. Kan dus zomaar zijn dat ze in Wolphaartsdijk zullen bivak keren, waar ze nu de fietsrommel- route bezoeken en in de komende dagen een beetje willen ronddob beren op het Veerse Meer. Of ze weten dat je in Nederland niet zo maar overal mag staan met een camper? „Amai, is dat zo? Daar ver schiet ik van, want wij doen dat vaak in België en in Frankrijk", zegt Gunter verbaasd. Zijn vrien din is beter geïnformeerd. „Mijn ouders hebben inderdaad gezegd dat je in Nederland op een cam ping moet verblijven. Ik hoop dat wij nog een plaats vinden en niet in de illegaliteit belanden", lacht de Belgische. Erg hoge eisen stel len ze niet aan hun verblijf. Rust, zon en een goed terras met, als het even kan, een lekker pintje. 'Ik hoop dat we nog een plaats vinden om te kamperen met onze mobile homeen niet in de illegaliteit belanden!' straks klaar ben met mijn reces ga ik daar weer mee verder." Dag je strand met de kinderen vindt de boomverzorger ook leuk. Hij gaat alleen voor geen goud naar de Westerschelde. „Stinkt, vies, bah. Ik woon al vijfendertig jaar in de buurt van de Westerschel de en ik heb er nog nooit in ge zwommen." Dagje strand is voor Tijs geen synoniem voor dagje stilliggen; hij kan niet de hele dag op een handdoek liggen bakken. Neemt 'ie een hengel of schepnetje mee. Wat kan hij de komende weken nog wel doen met alleen een lin kerhand om te gebruiken? „Lek ker op het terras zitten en men sen kieken. Vind ik héérlijk. Én barbecueën hè," zegt hij terwijl een grote grijns op zijn bestop- peld gezicht verschijnt. „Goh, groot fan, barbecueën!" Hoe hij dat aanpakt? „Minimaal twee uur van tevoren beginnen. Weinig vlees, veel groenten." Oh nee, voor Tijs geen grote speklappen, braadworsten of hamburgers. Voorverpakt is voor hem al hele maal uit den boze, kruidt liever zelf. „En dan de tijd ervoor ne men, lekker op 't gemakje." Toevallig heeft 'ie vorige week een 'Bakbeque' gekocht: een mul tifunctioneel apparaat dat te ge bruiken is als barbecue, kook plaat en vuurkorf. Leuk om tij dens zijn 'verplichte' vakantie uit te proberen. Kan ook met links. „Dat ga ik maar eens doen de ko mende weken." Het is overduidelijk dat ze vertrekken. Samen met zijn vrouw staat Koos Lamme uit Hen gelo een tandem vast te sjorren op het dak van hun Volvo. Ze verble ven een week in een huisje in Dis hoek samen met hun jongste dochter. „We hebben veel gefietst. Met mooi weer zaten we op het strand", vertelt de vakantieganger terwijl hij nog eens flink aan de spanbanden trekt. De dag van ver trek is het behoorlijk winderig, dus die tandem moet goed vastlig gen gedurende de drie uur duren de reis naar het oosten van het land. „Toen onze kinderen jong waren, kwamen we hier ook al", vertelt Lamme. Gingen ze bijvoorbeeld naar het Zeeuws Biologisch Mu seum. Het stel probeert altijd een stekkie dicht bij het strand te vin den. Vrouwenpolder, Biggekerke, Koudekerke; ze zijn er allemaal ge weest. Ook deze vakantie krijgt weer een dikke tien. „Dishoek an sich stelt niet zo veel voor. Een pa- tatkraam en een kroeg, zullen we maar zeggen", lacht Lamme. „Maarre, we hebben nog nooit zo dicht bij het strand gezeten, dus dat is perfect." De fiets zit vast, de spullen zijn gepakt. Ze kunnen naar huis, terug naar Hengelo. „Dishoek an sich stelt niet zo veel voor, maar we hebben nog nooit zo dicht bij het strand gezeten, dus dat is perfect.' DONDERDAG 23 JULI 2015 'flJiN Gunter en Tina uit het Vlaamse plaatsje Aalter weken vakantie in de tuin van de huisarts in Colijnsplaat. foto Marcelle Davidse Tijs Putter en een oude, rode beuk, Koos Lamme uit Hengelo Meer agendanieuws op onze website Oostkapelle Seizoensmarkt, Dorpsstraat, 10.00-19.00 uur. Oostkapelle Toren beklimmen en open kerk Oostka pelle, 19.00-20.00 uur. Oostkapelle Demonstratie politiehonden, PHV de Piet, Noordweg 50, 19.30-20.30 uur. Renesse Sportbreak Renesse, onder meer trefbal, beachsoccer, kwallenballen, estafetten, op strand bij de Jan van Renesseweg, ge hele dag. Retranchement Recreatieve touwtrekwedstrijd, camping 'Cassandria Bad', aanmelden via 0117-392300, Strengweg 4, 20.00-21.30 uur. Serooskerke (S) Open tuin bij De Praet-tuin, met veel bamboes en hydrangea's, Oude Zand weg 11,13.00-17.00 uur. Serooskerke (W) Sjezenrijden, Torenstraat, 11.00-17.00 uur. Sluis Met Electric City Mobiel langs de Damse Vaart, aanmelden via info@zeeuwseevenementen.nl of 06-23732494, 10.00-14.00 en 14.30-18.30 uur, vertrek mogelijk vanuit Sluis en Damme. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard 2015. Tholen Sportweek Athletes in Action, sport- en spelactiviteiten voor de Thoolse jeugd, 6 tot en met 12 jaar, 14.00-16.00 uur, jon geren vanaf 12 jaar, 19.00-21.00 uur, sportveld Abraham Beeckmanlaan. Vlissingen Kermis Vlissingen, binnenstad, 13.00-01.00 uur, met om 22.30 uur vuurwerkshow vanaf ponton op de Wes terschelde. Wemeldinge Reptielen vasthouden en voederen, die renwinkel, Westelijke Kanaalweg 47, 16.00-18.00 uur. Wemeldinge De Stamtafel, iedereen kan aanschuiven, Hollandse en Italiaanse pot, Noordelijke Achterweg 62, 18.00-20.00 uur. Zierikzee Weekmarkt Zierikzee, Havenplein, 9.00-16.00 uur. Zierikzee Zeiltocht meezeilen met traditionele zeil- klipper, Scaldis Morgenster, vertrek Nieuwe Haven, 't Luitje, 14.00-17.00 uur. Zonnemaire Duo-excursie Yoga naar Veermansplaat, Haven van Bommenede 1, 13.30-16.30 uur. Zoutelande Dance Award, competitie tussen cam pings, Langstraat, 19.00-21.00 uur. Kermis in Vlissingen met vanavond vuurwerkshow. foto Ria Brasser Vlissingen 10.00-11.00 uur. Stadswandeling met gids, start WV, Spui- plein, 46,13.30-15.00 uur. Wemeldinge. SailForce, zomerzeilen, afvaart 13.30 Vrouwenpolder uur, zeilen op een modern kajuitzeil- Flow Yogales, subtropische tuin Fort den jacht, ervaring niet vereist, Sluisplateau Haak, Fort den Haakweg 38, 30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37