Buurt bang voor overlast verkeer na nieuwbouw 1 55 Wethouder eist voltallig college JAARMARKT - SCHAERENDIEKDAG 6 WALCHEREN Wethouder gemeente Vlissingen stapt op als zijn vertrekkende collega Dick Verboom niet wordt vervangen. Smikkelen en smullen 'Je hoort mij niet over werkweken van zestig, zeventig uur. Maar drie wethouders is onrealistisch' ZATERDAG 25 JULI 10.00 - 17.00 UUR in SCHARENDIJKE In de regio Sint Jacobskerk krijgt nieuw paneel Mijn dorp, mijn stad Vader wil niet door met drie door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Wethouder Albert Vader stapt op als er geen nieu we vierde wethouder wordt be noemd in het college van Vlissin gen. Dat zegt hij in reactie op stem men uit de gemeenteraad die op roepen om de wethouderszetel van Dick Verboom vacant te la ten, als die per september stopt. Die stemmen klinken, bevestigt Verboom; „zelfs in mijn eigen partij D66." Een college met drie wethou ders en een burgemeester met politieke beleidsportefeuilles zou passen bij het sobere beleid dat de kandidaat-Artikel 12-ge- meente voert, in die redenering. „Het is voor de coalitie niet aan Albert Vader, wethouder de orde, maar als de Vlissingse partijen die discussie serieus aan gaan, stel ik mijn portefeuille ter beschikking", zegt Vader. „Dan kan ik mijn taken voor de zorg niet uitvoeren. Daarvoor is het te complex." Als wethouder zorg en wel zijn moet Vader in Vlissingen de overdracht van de zorgtaken naar de gemeente organiseren, regelen en borgen. „Mensen heb ben geen idee van de hoeveel heid werk die hier te verstou wen is", zegt Verboom. „Al is dat niet de reden dat ik vertrek. Ik heb in mijn vorige werkkringen nog wel erger meegemaakt." Va der: „Je hoort mij niet over werk weken van zestig, zeventig uur. Maar drie wethouders is onrealis tisch." D66 heeft een commissie inge steld die gaat praten met kandi daten voor de wethouderszetel in Vlissingen, meldt fractievoor zitter Josephine Elliot. „Drie wet houders is een oude wens van D66, maar op de lange termijn. De Agenda voor Herstel is nu het allerbelangrijkst." door Maurits Sep MIDDELBURG Bewoners van en kele straten in het noorden van Middelburg hebben grote moei te met de bouw van negentien huizen op een terrein vlakbij de Sprencklaan. Zij protesteren vooral tegen de verkeersoverlast die zij verwachten. De bewoners van de Sprenck laan, Seislaan en Klarenbeeklaan vinden dat het nu al te druk is in hun vrij smalle straten. 'Een ver dere verkeerstoename is niet aan vaardbaar', stellen zij. Mede door onoverzichtelijke kruisingen en haakse bochten zijn volgens hen al meerdere au to's beschadigd en is zelfs ie mand overleden aan de gevolgen van een ongeval. Daarom hebben buurtbewo ners handtekeningen ingeza meld in die drie straten voor de zienswijze tegen het bouwplan. In totaal hebben 39 buren het be zwaarschrift ondertekend: zes tien in de Seislaan, twaalf in de Klarenbeeklaan en elf in de Sprencklaan. Zij willen met het gemeentebestuur in overleg over 'passende oplossingen' voor de ontsluiting van de nieuwe hui zen. Die moet 'duurzaam veilig' zijn. VLISSINGEN De Sint Jacobskerk krijgt een nieuw paneel met daarop de aan duiding van de afstand van de kerk tot Santiago de Compostela. Het vorige bord werd gestolen. De kerk is zowel beginpunt als tussenstation van de beroemde pelgrimsroute (de 'Camino'). De eigenaren van het Sint Jacobs Ca fé (Koen Tesselaar en Anne-Bouk van der Hoeven) hebben een nieuw bord aangeboden, dat ver vaardigd zal worden door kunst schilder Hans Walters. Pelgrims, die op weg gaan (of op weg zijn) naar Santiago de Com postela kunnen een officieel pel- grimsstempel halen in de Sint Ja cobskerk, en mocht de kerk niet open zijn, bij het Sint Jacobs Cafe. De aanbieding en onthulling van het kilometerbord vindt plaats op de Naamdag van Jacobus de Meer dere (Sint Jacob), komende zater dag om 14.00 uur bij het begin van de kerktuin. De Middelburgse kunstenares Elvira Daeter (1947) heeft bij de Biënnale van geometrische kunst in het Amerikaanse Dallas de eerste prijs (duizend dollar) gewonnen. De jury benoemde de kunst van Elvira Daeter, die haar schilderij Movement 1 had ingestuurd, als 'een voortzetting van het werk van Mondriaan'. Het werk maakt nu onderdeel uit van de permanente collectie van het Museum van Geometrische kunst in Dallas. Daeter was al blij verrast geselecteerd te zijn voor de Biënnale, maar de winst is 'heel erg leuk'. DOMBURG Expositie Frank van Driel Met zijn solo-expositie 'thuiskomst' toont Frank van Driel een venster naar toekomst en verleden in het nu. Vorig jaar was er al een deel van zijn werk in Domburg te zien. Het Badhotel kocht vier grote panelen aan. Tijdens de expositiepe riode van augustus t/m oktober zal hij een aantal weken wer ken aan een nieuwe se rie. Het werk is te zien in Duingalerie Dom burg. OOSTKAPELLE Speuren naar duistere sporen Op dit moment is in Terra Maris de ten toonstelling Het Duis tere Dierenrijk te zien. Een tentoonstelling waar je alles te weten komt over dieren die naar buiten gaan als wij gaan slapen. Van daag houdt het mu seum van 10.30 tot 11.30 uur de activiteit 'Speuren naar duistere sporen'. Een speur tocht naar krabsels, holletjes, keutels, drol letjes, vraat- en pootaf- drukken. Deelname kost 5 euro. VLISSINGEN Orgelconcert In de Vlissingse Sint Ja cobskerk wordt mor gen een marktconcert gegeven door Mathieu Meijs uit Middelburg. Het concert begint om 12.00 uur en de toe gang is gratis. Het pro gramma vermeldt wer ken van Bach, Rhein- berger en Hendrik Andriessen. GRIJPSKERKE Kunst- en cultuurroute Midden Walcheren Drie dagen (vandaag, morgen en zaterdag) van 10.30 uur tot 17.00 uur zijn er de kunstroutedagen in Crijpskerke en Seroos- kerke. Het thema voor dit jaar is 'Out of the box'. Meer dan veertig kun stenaars tonen ieder werk in dit thema op de overzichtstentoon stelling in de Zandput in Serooskerke. Op de route tonen de kunste naars hun werken in ei gen of gastlocaties. Voor het park Welgele gen is de kunst spe ciaal voor deze plek ge maakt. WESTKAPELLE. Wie heeft de lekkerste taart gebakken? Mevrouw Pro voost uit Westkapelle (links) bestudeert de ingeleverde taarten tijdens de jaarlijkse Smikkeldag. In het Walcherse dorp werden gisteren diverse demonstraties gegeven en was een enorme mosselpan te bezichtigen. foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl AAGTEKERKE Hoek Hereweg en Slotdreef, 16.30-19.00 uur - Paarden polo DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur - Beachfitness door Miriam Ra- senberg GRIJPSKERKE Theetuin De Wege- ling (en diverse lo caties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cul tuurroute Midden Walcheren MIDDELBURG Vismarkt, 09.00-16.00 uur - Antiek, Kunst, Bro- cante en Ambach tenmarkt; Galerie T, Vis markt 13-19. Turf- kaai 25-27,11.00 -16.00 uur - Exposi tie Susan Ruiter; Zeeuws Museum (balie), 11.15 uur - Rondleiding door Abdijcomplex; Oostkerk, 12.30-13.00 uur - Middagpauzecon cert; Wandelkerk, 13.30 uur - Wandeltocht door kerken en sy nagogen o.l.v. een gids; Lange Noordstraat, t3-45-i5-30 uur - Ex positie schilder Hans Bommeljé in de Doopsgezinde Kerk; Vlasmarkt, vanaf 14.00 uur - Mossel- feest met optreden van (o.a.) Hans Dulfer; Geersesweg (speel veld), 15.00 uur - Afsluiting Kinder vakantieweek met vreugde vuur; Koorkerk, 15.00 uur - Miniconcert Stefan Knuijt OOSTKAPELLE Terra Maris, Duin- vlietweg 6, 10.30-11.30 uur - Ac tiviteit 'Speuren naar duistere spo ren'; Centrum, 12.00-20.00 uur - markt; Magnolialaan 33, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandel tocht over 5 en 10 km; Waterstraat 1, 19.00-20.00 uur - Dorpskerk open voor bezichtiging en beklimming met prachtig uit zicht; Kasteel Westhove, 20.30-22.00 uur - Zomeravond wan deling, inclusief licht meditatief ge deelte SEROOSKERKE Zandput 5 (en di verse andere loca ties), 10.30-17.00 uur - Kunst- en cultuurroute Midden Walche ren VLISSINGEN Spuistraat, Bel- lamypark, Nieuwendijk en Zeilmarkt, 13.00-01.00 uur - Kermis, met om 22.30 uur vuur werk; Cultuurwerf, Oran jestraat 4, 13.00-17.00 uur - Tentoonstellingen 'Made in Vlissin gen' en 'Salon de Refusés'; Spuistraat 46, 13.30-15.00 uur - Stadswandeling Vlissingen o.l.v. een gids, kosten 6 euro p.p. VROUWENPOLDER Fort den Haak, subtropische tuin, 10.00-11.00 uur - FlowYoga onder leiding van An- nemarike Ruiten beek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34