ik mijn verjaardag op 1 juli!' vakantie aan hun toekomstplannen BELEEFDE MAGISCHE WERELD VAN DISNEY PZC ZEELAND 5 BESTEL EENVOUDIG OP PZC.NL/DISNEY als muziek, kunst, fotografie en design. En wat nu typisch DREES is aan de ontwerpen van Drees? „Ik ben van plan iets met het jaar 1995 te doen, mijn geboortejaar." Hoe en wat, dat moet zich nog ontwikkelen in zijn hoofd. Al sinds zijn veertiende droomt Drees van ondernemen. Toen nog liep hij met plannen rond om 3D-print-ontwerpen uit te wisselen in een soort Apple Store-omgeving. Twee jaar later droomde hij van een eigen web shop met, behalve mode, ook een aanbod aan muziek en sneakers en meer van wat hij zelf mooi vindt. Van die plannen kwam niets terecht tot een vriend hem op het project Zomerondernemers wees. „Ik heb de site bekeken en me binnen vijf minuten aange meld. Zodoende doe ik mee aan het project." Hoe Drees de wereld gaat vero veren als stijlicoon, wordt hem bijgebracht in zes weken tijd. Sa men met twaalf andere Zeeuwse jonge deelnemers leert Drees Kerckhaert meer over presenta tie, marketing, brainstormen en netwerken. Drees heeft nog heel wat werk voor de boeg. Hij moet voor 20 augustus, wanneer het project in het stadhuis van Terneuzen tij dens de 'kick-out' wordt afgeslo ten, een photoshoot regelen met vier van zijn creaties en met ech te modellen. 01-07-1996. Na hem kunnen nog zeker 260 Zeeuwen een nieuwe geboorteda tum aanvragen. Dat is het gevolg van de uitspraak van de Raad van State in een zaak die was aange spannen door een Somalisch ge- Goes: 49 zin in Zierikzee tegen de gemeen te Schouwen-Duiveland. Hun ad vocaat, Eelco van Aken van het Zierikzeese kantoor Van Pijkeren en Van Aken, forceerde de door braak, die gevolgen heeft voor tienduizenden mensen. Lande lijk zijn naar schatting 70.000 mensen 'geboren' op 00-00. Van Aken: „Ik heb nog nooit zo'n korte zitting bij de Raad van State meegemaakt. Ik wilde het onder meer hebben over de strij digheid met internationaal recht. Daar kwam de rechter niet eens aan toe. Wat in nieuwe gevallen geldt, geldt ook in bestaande ge vallen, zei hij. En dat was het." Middelburg heeft de uitspraak grondig bestudeerd en conclu deert dat het bezwaar van Moha med tegen de eerdere afwijzing toch gegrond verklaard kan wor den, verklaart wethouder Arjan Beekman. „We zullen als college van B en W een nieuw besluit ne men en zijn geboortedatum wijzi gen. Daarbij sluiten we aan bij wat de Immigratie- en Naturalisa tiedienst heeft vastgesteld." De IND gaf Mohamed de ge boortedatum 01-07. Die datum wordt gekozen voor mensen die in de zomer zijn geboren; wie in de winter is geboren, krijgt 01-01 als datum. De Raad van State heeft vastgesteld dat dat geldt voor alle mensen in deze situatie. Toen Beekman hem gisteren belde, dacht Mohamed niet dat het met zulk fantastisch nieuws zou zijn. „Maar ik ben echt blij. Nu kan ik mijn rijbewijs halen." In Middelburg wonen 58 men sen met de geboortedatum 00-00. Wat Beekman betreft krij gen zij allemaal een brief met het aanbod om die datum te laten veranderen. „Het is logisch hen te benaderen met die mogelijk heid", zegt de wethouder. Zij zul len de gemeente zelf ook wel be naderen. Mohamed: „Ik word nu steeds gebeld door mensen die vragen: wat moet ik nu doen?" De problemen met ontbrekende geboortebewijzen spelen vooral bij Somaliërs zoals Mohamed. Ook zeven leden van het So- 'Ik word steeds gebeld door mensen die vragen: wat moet ik nu doen?' malische gezin in Zierikzee krij gen snel een echte geboorteda tum. „We gaan snel met hen in gesprek", zegt burgemeester Ge rard Rabelink. Schouwen-Duive land is trouwens blij dat zij de rechtszaak verloren heeft. „Wij wilden juist helderheid. Want wij pasten wel de wet toe, maar daarin zat geen gelijkheid. Nieuw komers konden wel een andere geboortedatum krijgen, mensen in oude situaties niet." DONDERDAG 23 JULI 2015 De ontwerpen van Drees beginnen op papier en worden later omgezet in digitale tekeningen, foto Peter Nicolai Volg Drees' ontwikkelingen via Insta- gram: @drskrt of Twitter: @DRSKRT www.zomerondernemer.nl OVERIGE ZOMERONDERNEMERS Pim Zuidijk, Kapelle en Izak de Heer, Tholen: Redamefiets Jules de Cock, Biervliet: Speciale halsband voor schapen Gijs Wouters, Kloetinge: Interieur en vormgeving Martijn Acda, Kwadendamme: Brengdienst Marktplaats Chantal Pouwelse, Westkapelle: Knutselen, haken, webshop Arjen de Kraker, 's-Gravenpolder; Rick Zwemer, Kapelle en Jan Wil lem Voorwinden, Kapelle: delen van diensten Koen van Marrewijk, Vlake: Hos ten van betaling met Bitcoins Quinten Allaart, Schoondijke: Eve nementenbureau en verhuur Emily Hamers, Vlissingen: Blog Webshop door Maurits Sep MIDDELBURG. Hij vierde zijn ver jaardag toch nooit? Nou, volgend jaar wel hoor! Mohamed Hassan straalt. Hij krijgt toch een echte geboortedag. De gemeente Mid delburg heeft gisteren besloten 00-00-1996 te veranderen in GEBOORTEDATUM 00-00 In Zeeland wonen nu tussen de twee- en driehonderd mensen met de niet bestaande geboorte datum 00-00. Vlissingen: 92 Middelburg: 58 Schouwen-Duiveland: 19 Hulst: 17 Tholen: 13 Sluis: 10 Borsele: 2 Kapelle: 0 Noord-Beveland: 0 Terneuzen: 0 Veere: geen opgave ontvangen Reimerswaal: geen opgave Totaal: 260 (exclusief Veere en Reimerswaal) Mohamed Hassan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33