TO0S 'Laat veer Vlissingen - Sheerness weer varen' Schoonheidsfoutje: man klem onder stoel in salon Hof vindt door rood rijden niet bewezen Joska 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl In de zee zwemmen is gevaarlijk. Uw Mening ONEENS paul kusters Overname kraamzorg Theater voor asielzoekers Ontmoet een veteraan donderdag Willem van Dam Hij heette Jos. Of ei genlijk Joska, want hij kwam uit Honga rije. In 1956 was hij als jochie van een jaar of acht naar Nederland ge vlucht. Samen met zijn moeder, zijn zus en zijn vader, die schoen maker was. 1956. Dat was het jaar waarin sov jettanks Boedapest binnenwal sten om een einde te maken aan wat de Hongaarse Opstand is gaan heten. Groot was de veront waardiging in ons land. In Amster- Nederland was een landje waar bijna de hele bevolking met vluchtelingen meeleefde dam, Den Haag, Utrecht en Rotter dam - overal werden protestbij eenkomsten gehouden tegen het optreden van het sovjetleger. Tienduizenden Hongaren ont vluchtten hun vaderland en zo kwamen Joska, zijn jongere zus en zijn ouders in Nederland te recht, waar zij en hun landgeno ten met open armen werden ont vangen. De koningin toonde zich zeer begaan met het lot van de vluchtelingen, sprak ze via de ra dio bemoedigend toe, stelde palei zen beschikbaar voor tijdelijke op vang en collectes ten bate van de gevluchte Hongaren brachten mil joenen guldens op. Ik leerde Jos ergens halverwege de jaren zestig kennen: een aardi ge, bedeesde jongen, die nooit sprak over wat hem naar hier had gebracht. Ik ben hem al lang uit het oog verloren, maar ik hoop van harte dat het hem goed gaat. In 1956 was Nederland een landje waar bijna de hele bevolking op recht met vluchtelingen meeleef de. En nu? Dinsdag zag ik op de voorpagina van deze krant een fo to van kleumende vluchtelingen uit Syrië en Eritrea die in een mie- zerregentje in Goes arriveren, waar hen een verblijf op stapel bedden in een kale hal wacht. Uit tal van reacties op het internet spreekt weinig mededogen. Profi teurs worden ze genoemd en ge lukzoekers. Eén citaat: 'Gewoon de brand er in'. Mag ik lieden die dat soort tekst jes tikken eencelligen noemen? Nee, dat mag ik niet. Maar de ver leiding is wel heel erg groot. Van mij mag de zon nog meer schijnen. toosenhenk.nl D Dé Provinciale Kraamzorg - een kraamzorgorganisatie met ruim 150 kraamverzor- gers in Zeeland, West-Bra bant en de Belgische grens streek - heeft met ingang van 1 augustus Thebe Kraamzorg overgenomen. De laatste is werkzaam in West- en Midden-Brabant en heeft vierhonderd me dewerkers. Thebe blijft de eigen naam houden. De overname heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. Ook voor cliënten die zich inge schreven hebben bij Thebe verandert niets. De stichting Wolkenthea ter - in 1993 opgericht door de uit het voormalige Joe goslavië gevluchte Adrijan Rakic - komt donderdag 6 augustus langs bij het Asielzoekerscentrum in Goes. Kinderen van asiel zoekers worden dan ver maakt met poppen, thea ter, workshops en muziek. Het Wolkentheater nodigt nadrukkelijk ook kinderen en families uit de buurt uit voor het Zomerfestival tus sen 12.00 en 15.00 uur. Ter gelegenheid van de ten toonstelling Schieten tegen het vergeten, fotografie in Zeeland tijdens WO II, be gint het Zeeuws Museum een bijzondere samenwer king met het Nederlands Veteraneninstituut. Op el ke donderdag in augustus kunnen bezoekers een vete raan ontmoeten die als mi litair heeft gediend in oor logen en vredesmissies. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl „Dit is totale waanzin", schrijft Titus bij een foto van een kilome terslange file op de snelweg M20 in de richting van Dover. „Is dit niet genoeg voor de overheid om maatregelen te nemen?", vraagt zij zich verontwaardigd af. Om de haverklap liggen de veerboten en treinen tussen Ca lais en Dover eruit door acties van Frans havenpersoneel. Dat is het oneens met plannen van de Eurotunnel om twee van de drie MyFerryLink-veerponten te ver kopen aan het Deense DFDS. Daardoor verliezen medewerkers mogelijk hun baan. Volgens de Britse haven Dover kost een staking Groot- Brittannië dagelijks 250 miljoen pond (352 miljoen euro). Want duizenden vrachtwagens wach ten op de snelwegen tot ze weer kunnen rijden. Het is de Engelse belastingbe taler die voor de schade kan op draaien, vindt Kelly Titus. Ze vindt dat het maar eens afgelo pen moet zijn met het traineren van de economie door de Fran sen. En dus vraagt ze in een peti tie aan regionaal parlementslid Gordon Henderson (Conservatie ve Partij) om te onderzoeken of een nieuwe veerverbinding tus sen Sheerness en Vlissingen mo gelijk is. „Net zoals de Olau jaren lang heeft gedaan." De petitie aan Henderson is inmiddels door vijfhonderd men sen ondertekend. De Olau Line heeft bijna twin tig jaar dienstgedaan tussen Vlis singen en Sheerness. Het leek lang niet op te kunnen met het succes van de veerdienst. De Olau won aan bekendheid in het land en de slogan 'Olau doen' klonk, vergezeld van het geluid van een scheepshoorn, regelma tig op de radio. In 1991 zette de veerdienst ruim 850.000 passa- 'De files op de M20 zijn totale waanzin. Is dit niet genoeg om maatregelen te nemen?' giers over. In 1993 zakte het aan tal terug tot iets onder 700.000. Dat kwam door concurrerende veerdiensten en de komst van de Kanaaltunnel. Het Duitse moe derbedrijf probeerde met bezui nigingen en het omvlaggen van de schepen de veerdienst te red den. In mei 1994 was het voorbij. Iedereen stond op straat en de lijn werd opgedoekt. SINT PHILIPSLAND. De brandweer heeft dinsdagavond een man be vrijd die met zijn arm klem zat onder een behandelstoel in een schoonheidssalon aan de Plataan straat in Sint Philipsland. „Het mechanisme om de stoel in verschillende standen te zet ten, was kapot", vertelt eigenares se Angelique van Os. „Toen de laatste klant was vertrokken, heb ik mijn man gevraagd ernaar te kijken. Dat ging vreselijk mis." Terwijl de man met zijn arm onder de stoel bezig was, begon die ineens te zakken. Het slacht offer kwam klem te zitten. „Het was paniek", zegt zijn echtgeno te, die de ochtend na het voorval nog steeds ontdaan is. „De brand weer heeft mijn man na veertig minuten kunnen bevrijden door de stoel los te knippen. Het leek wel een eeuwigheid." Het slachtoffer is niet meege nomen naar het ziekenhuis, om dat zijn hand snel weer een nor male kleur kreeg en hij zijn vin gers kon bewegen. De pijn is in middels ook al minder. „Eind goed, al goed, zou je kunnen zeggen", stelt Van Os. „Mijn stoel is helemaal kapot, maar die is vervangbaar. Het be langrijkste is de gezondheid van mijn man." DEN BOSCH. De rechtbank in Mid delburg vond nog dat rijden door rood de oorzaak was van het zware motorongeluk op de kruising van de Veerhavenweg en de Sloeweg in Vlissingen, op 2 juli 2012. Maar het gerechtshof legt die lezing terzijde. Dat is vol gens het hof helemaal niet bewe zen. Het gerechtshof in Den Bosch is het in deze zaak eens met de advocaat-generaal van het Openbaar Ministerie en met de verdediging. In plaats van een werkstraf van 160 uur en een voorwaardelij ke rijontzegging van een jaar, krijgt de 52-jarige Jacobus van A. uit Oost-Souburg alleen nog een boete van 250 euro. Dat is omdat hij geen voorrang gaf aan de mo tor die van rechts kwam. De motorrijder liep bij het on geluk wel zwaar letsel op. De snelheden van beide verkeers deelnemers waren heel moeilijk vast te stellen. Dat is de reden dat niet kan worden gesteld dat de automobi list door rood reed, aldus het hof. 311 reacties VLISSINCEN GOES MIDDELBURG MIDDELBURG Elvira Daeter wint kunstprijs in Dallas De Middelburgse kunstena res Elvira Daeter heeft met haar schilderij Movement I de Biennale van geometri sche kunst in het Ameri kaanse Dallas gewonnen. De prijs bestaat uit 1000 dollar en is uitgereikt door kunstcriticus Eleanor Heart- ney. Movement 1 maakt voortaan deel uit van de permanente collectie van het Museum of Geometrie Art in Dallas. door Jeffrey Kutterink VLISSINCEN. Kelly Titus in het En gelse Sheerness is de files op de snelweg naar Dover zo zat, dat ze snakt naar een nieuwe veerverbin- ding van haar stad naar Vlissin gen. Daarvoor voert zij actie en vraagt mensen om haar brief aan parlementslid Gordon Henderson te ondertekenen. Kelly Titus, inwoonster Sheerness door Rob Paardekam door Pieter van Klinken BETAALT CsE KRANT JOU PER UUR OF PER C>A<3 - "TOOS EN HENK NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2