Lunchen met muziek Idee gratis parkeren afgewezen verjaardag vieren Mohamed kan Van Assche gaat voor WK turnen Provincie trekt 2,2 miljoen euro uit tegen verpaupering Provinciale Impuls Wonen moet met sloop of renovatie voorkomen dat hele buurten straks verpauperen. HULST. Rond de 110 leden van de Katho- van Jan Smit. Maar meezingen en eten lieke Bond van Ouderen moeten woens- zijn geen bezigheden, die je tegelijk moet dagmiddag nog uitkijken dat ze zich niet proberen te doen, geven vader Broer ('ik verslikken tijdens de lunch aan 'de langste heet eigenlijk Daniël, maar zo heette mijn eettafel' aan de Hulster Bierkaai. Het ac- vader ook) en dochter Fanny Haak gelijk cordeonduo Haak speelt meezingers: van toe. „Als de mensen eerst hun mond leeg My Bonny is over the ocean tot repertoire eten, is er niets aan de hand." VLISSINGEN. Verspreid over heel Zeeland kunnen 184 krotten wor den gesloopt of gerenoveerd. De provincie trekt daarvoor 2,2 mil joen euro uit. Een deel van de Zeeuwse parti culiere woningen is straks onver koopbaar of in elk geval sterk in waarde gedaald. Gewoonweg om dat er geen vraag naar is. Particu liere eigenaren komen daardoor 'vast te zitten' in hun woning of raken die na vererving niet meer kwijt. De kans op leegstand en ver paupering is dan levensgroot. En dat heeft dan weer een negatief ef fect op de waarde van omliggend vastgoed en uiteindelijk de leef baarheid van een wijk of buurt. De provincie heeft daarom van 2013 tot 2018 21 miljoen euro be schikbaar om (verkrotte) panden te slopen, te renoveren, samen te voegen of levensloopbestendig te maken. Dit jaar is er 3,5 miljoen euro te verdelen. Tot 1 april kon subsidie worden aangevraagd in het kader van Provinciale Impuls Wonen. Er kwamen 84 verzoeken binnen, waarvan er 51 zijn goedge keurd. Het grootste bedrag, 430.000 euro, gaat naar de renova tie van 43 woningen in de wijken Dauwendaele, Klarenbeek en Grif fioen in Middelburg. Het is een in novatief project. Niet alleen om dat de huizen energiezuinig wor den gemaakt, maar vooral omdat ze in slechts tien dagen worden gerenoveerd. In Zierikzee gaan twee rijksmo numenten aan de Oude Haven te gen de vlakte en wordt een derde omgebouwd tot hotel (Mondra- gon) met veertig kamers en een parkeergarage. Voor de sloop van 24 huurwo ningen aan de Molenwal in West- kapelle is 180.000 euro subsidie be schikbaar. Een even groot bedrag Het grootste bedrag, 430.000 euro, gaat naar de renovatie van 43 woningen in Middelburg. aan steun gaat naar de sloop van twaalf gedateerde huurwoningen aan de Willem Alexanderstraat in Kortgene. Het grootste bedrag in Zeeuws-Vlaanderen, 138.000 euro, is voor de ontwikkeling van het Hof te Zandeplein in Kloosterzan- de tot dorpscentrum. Dit geld is bestemd voor het slopen van vier panden aan het plein. De sloop zorgt op deze plek voor ruimte. Het gros van de projecten krijgt een provinciale impuls van tussen de 10.000 en 50.000 euro. Voor twee projecten moet de pro vincie nog vaststellen hoeveel geld er naar toe gaat. Die subsidie komt dus bovenop de al toegeken de 2,2 miljoen euro. Het gaat om de renovatie van het voormalige Slot Oostende in de binnenstad van Goes en het verbeteren van de omliggende openbare ruimte. De regeling krijgt een vervolg. Volgend voorjaar komt er een nieuwe subsidieronde. TERNEUZEN. Het idee van raads lid Cees Freeke (ssTerneuzen) om augustus in Terneuzen te bombarderen tot 'vrij-parkeren- maand' blijft bij een idee. „We doen er zeker niks mee", aldus wethouder Jack Begijn. Freeke lanceerde zijn idee deze week, nadat bekend was geworden dat door kapotte par- keermeters winkeliers in Gardi- gan, een stadje in Wales, veel meer omzet halen. „Of mensen naar een stad komen, hangt niet af van de parkeerkosten", reageert Begijn. „Het parkeerre- gime moet duidelijk zijn en mensen willen dichtbij kun nen parkeren. Dat geldt allebei in Terneuzen." Freeke is gemak kelijk bezig, vindt Begijn. „Hij geeft geen dekking voor het verlies van zo'n 100.000 euro aan parkeergeld. Je wekt boven dien valse verwachtingen, als je dit één maand doet." PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 23 juli 201! Zeeland Aanpak van verkrotting door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29