Ajax gelooft weer in eigen tieners Vrij compleet Feyenoord test zijn vorm tegen Southampton SPORT 23 ADO lijft Schaken in Het basiselftal van Feyenoord staat nagenoeg al klaar. Maar een extra verdediger is in Rotterdam zeer welkom. Het weerzien met Ronald Koeman, Graziano Pellè, en Jordy Clasie - als de midden velder niet thuis zit bij zijn hoogzwangere vrien din - kan onmogelijk los worden gezien van de openingswedstrijd van vanavond tegen Southamp ton. De drie oud-Feyenoorders zijn nog altijd razend populair bij het Legioen en geven de avond een feestelijke omlijsting. Maar het duel vanavond met de Britten is voor de ploeg van Giovanni van Bronckhorst ook de eerste serieuze test. Na het 2-1 ver lies tegen VVV wil de Feyenoord- coach zijn team zien in een krachtmeting met de nummer ze ven van de Premier League. In elk geval heeft Van Bronck horst het voordeel dat zijn basis elftal al een tijdje in de steigers staat. Alleen de verdediging is nog zeer dun bezet. Zeker nu Sven van Beek geblesseerd is ge raakt. Hij hoopt volgende week weer aan te sluiten bij de groep, omdat zijn klachten aan enkel en knie minder ernstig lijken te zijn dan gedacht. Logischerwijs is het snel vast leggen van een centrumverdedi ger voor technisch directeur Mar- tin van Geel topprioriteit. ]an-Arie van der Heijden en Ron Vlaar weten dat ze meer dan wel kom zijn in de Kuip. Het moet Van Bronckhorst goed doen dat zijn selectie al in een vroeg stadium aardig com pleet is. Alleen Wessel Dammers, vervanger van Van Beek, is van avond een opvallende naam in de basis. Volksheld Dirk Kuyt werd begin april al vastgelegd. Marko Vejinovic meldde zich al in de Kuip, voordat Jordy Clasie naar Southampton vertrok. En bij een eventueel vertrek van Tonny Vil- hena of Lex Immers is de Zweed Simon Gustafson al binnenboord. Van Geel kan, ditmaal met een positief eigen vermogen op de bankrekening, anticiperen in plaats van reageren. Vorige zomer draaide coach Fred Rutten zijn voorbereiding vooral met spelers die later geen enkele rol van bete kenis meer speelden. WK-gan- gers en jeugdinternationals slo ten laat aan. De nog niet fitte Co lin Kazim-Richards kwam half augustus. En pas na de start van de eredivisie werden Kenneth Vermeer, Karim El Ahmadi en Jens Toornstra vastgelegd. Het bleek een voorbode van een te leurstellend seizoen, waarin de club zelfs naast Europees voetbal greep. Exact een jaar geleden, in de openingswedstrijd tegen Real So- ciedad, was Rutten genoodzaakt te spelen met spelers in wie hij weinig vertrouwen had. Een week later speelde Ruben Scha ken zelfs als rechtsback tegen Be- siktas, in nota bene de voorronde van de Champions League. De ge boren vleugelaanvaller uitte na af loop vol ergernis dat de selectie nog niet op oorlogssterkte was. Zoektocht Nu staat Feyenoord er beter voor. Maar na het vertrek van Khalid Boulahrouz en Joris Mathijsen is er bij de Kuipclub geen sprake van concurrentie of een sterke dubbele bezetting achterin. De komst van Van der Heijden zou meteen helpen, maar de transfervrije verdediger denkt ook nog na over interesse uit het buitenland. De zoektocht van Van Geel is niet eenvoudig. De centrale verdediger die een con tract tekent in De Kuip weet dat iedereen in Rotterdam-Zuid laaiend enthousiast is over het duo Van Beek/Kongolo. Een bij rol ligt dus op de loer. Hij was er de hele voorbereiding bij en zag dat het goed was. Rie chedley stevent af op een basis plaats bij Ajax. Twee weken na Epe kroont de jongste Bazoer zich tot een van de revelaties van Ajax' voorbereiding waar niet de zomeraanwinsten de show stelen maar de spelers uit de boezem van de club. Want naast Bazoer trekken ook Kenny Tete en Jairo Riedewald de aandacht. Alles wijst erop dat de drie tieners vol gende week in de Champions Lea gue tegen Rapid Wien in de basis staan. Daar waar Bazoer vorig sei zoen al van zich deed spreken, ontbolstert het talent van Kenny Tete deze zomer pas echt. „Kenny heeft een streepje voor momen teel", zei De Boer over Tete's con currentiestrijd met de gevestigde naam Ricardo van Rhijn. De zoon van een Mozambi- kaanse kickbokser die momen teel als uitsmijter werkt, is in het veld nietsontziend. Eventuele foutjes maakt hij goed met zijn snelheid. „Het gaat lekker", vindt hij zelf. Die concurrentiestrijd met Van Rhijn vindt hij helemaal niet erg: „Op die manier moeten we elkaar scherp houden", zegt hij. Tete moet zich van zijn trainer richten op de rechtsbackpositie. „Maar ik kan ook rechts in het centrum van de verdediging uit de voeten." Hoofddorper Jairo Riedewald weet zich ook al onvoorwaarde lijk gesteund door de hoofdtrai ner die in hem een speler ziet met ongekende mogelijkheden. „Hij moet alleen het beest nog in hem losmaken", aldus De Boer die in Riedewald een potentiële Oranje-international ziet. Bazoer, die aanwinst Nemanja Gudelj voorlopig uit de basis houdt, schat in de dat contouren van het basiselftal nu wel zo'n beetje vaststaat. „De trainer kiest wie het beste is op de training. Daar lijk ik bij te horen, dat is heel mooi. Ik krijg veel compli menten van de trainer." Ruben Schaken keert terug naar Nederland en speelt de komende twee seizoenen voor ADO Den Haag. De 33-ja- rige aanvaller speelde een half jaar in Azerbeidzjan bij Inter Bakoe, maar heeft nu gete kend bij de Haagse club. Het was al bekend dat de hof- stedelingen de oud-Feyenoor- der graag wilden hebben. Die liet afgelopen januari zijn con tract ontbinden in Rotter dam, omdat hij nauwelijks uit zicht had op speeltijd. Linksback Aaron Meijers heeft zijn contract bij ADO verlengd. Er was serieuze be langstelling van onder meer Vitesse, maar de 27-jarige spe ler kiest er voor om in Den Haag te blijven. FC Twente is eruit met voetbalbond De KNVB heeft het zogehe ten 'plan van aanpak', waarin FC Twente aangeeft hoe het zijn schulden gaat saneren, goedgekeurd. Daarmee is de li centie van Twente zekerge- steld en de dreiging van nog eens drie punten in minde ring aan het begin van de nieuwe competitie van tafel. Afgelopen seizoen werden bij Twente al zes punten in min dering gebracht, omdat de club zich niet hield aan de met de KNVB gemaakte af spraken over schuldsanering. Dat FC Twente voor komend seizoen voor tien miljoen eu ro schrapt in de eigen huis houding - de begroting gaat terug naar 35 miljoen - heeft voor de bond meegewogen. Ajax verliest generale repetitie Ajax-trainer Frank de Boer heeft nog behoorlijk wat te sleutelen aan zijn elftal. Giste ren in een oefenduel met Saint-Étienne was Ajax vrij wel de hele wedstrijd de bo venliggende partij maar speel de het aanvallend weinig klaar. In de slotfase liep de club tegen een nederlaag aan: 1-0. De oefenwedstrijd tegen Saint-Étienne gold voor de Amsterdammers als de gene rale repetitie voor de kwalifi catiewedstrijd voor de Cham pions League volgende tegen Rapid Wien. Aanwinst Amin Younes begon voor het eerst in de basis. Een andere nieu weling bij Ajax, Yaya Sanogo, viel na een uur in en speelde onwennig. DONDERDAG 23 JULI 2015 Het duel tussen Southampton en Feyenoord betekent ook het weerzien met Pelle en Clasie. foto Pro Shots Nog een bekend gezicht: trainer Ronald Koeman, foto ANP door Nik Kok EPE. In de benauwde kantine van voetbalclub SV Epe wordt Ir- chandly Bazoer steeds een beetje enthousiaster over het spel van zijn 18-jarige broertje Riechedley, waar hij ook de zaakwaarnemer van is. Irchandly houdt de ontwik keling zowel privé als zakelijk nauwlettend in de gaten. Riechedley Bazoer (I) had gisteren een basisplaats, foto AFP VOETBAL Ruben Schaken: terug in Ne derland. foto Pro Shots VOETBAL VOETBAL Alleen kopzorgen wat defensie betreft door Pim Bijl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23