t Zelfs Bayern München vreest de ongelimiteerde kapitaalkracht van de Britten Een transfer is nog ver weg, maar Manchester United loert op Thomas Müller. Zijn prijskaartje is naar verluidt 100 miljoen euro. SPORT 21 Kazakken spelen 'verdachte' partij op tennistoernooi in Scheveningen De Bakker door, Griekspoor eruit Loting: Oranje groepshoofd DUURSTE AANKOPEN MANCHESTER UNITED van de Premier League, waar zelfs de Leicester City's van deze we- <Dp Fncrpkpn paan nnc reld een astronomisch bedrag aan televisiegeld ontvangen. Manches- nu ook qua marketing- ter United is in die context de overtreffende trap. Sinds zijn en transferopbrengsten komst ruim een jaar geleden, in vesteerde Van Gaal al bijna 300 miljoen euro in zijn selectie - en Karl-Heinz Rummenigge het geld is nog lang niet op. Een transfer van Müller zou de machtsverhoudingen in het inter nationale voetbal een nieuwe wen ding geven. De moderne interna tionale eliteclubs kopen wel vaker spelers, maar niet vaak van elkaar. Cristiano Ronaldo, van Manches ter United naar Real Madrid, was in dat opzicht een uitzondering. Bovendien: in 2009 kon United het geld nog goed gebruiken, na dat de Glazer-familie de club in grote schulden had gestort. Bayern München is een kern gezonde club, die geen enke le urgente reden heeft een belangrijke speler te verkopen. Tegelij kertijd is een deal af slaan van 100 mil joen euro haast on verantwoord in zake lijke zin, zeker wanneer 1Angel di Maria59,7 miljoen die speler niet onomstreden is bij 2.JuanMat a37,1 miljoen zijn coach. Bovendien bestaat er 3. Rio Ferdinand34 miljoen een wetmatigheid op de voetbal- 4. Dimitar Berbatov30,8 miljoen markt: als een speler zelf per se 5. Luke Shaw30 miljoen weg wil, dan gaat hij in veruit de 6. Ander Herrera28,9 miljoen meeste gevallen ook. 7. Juan Veron28,1 miljoen Duidelijk is dat de financiële 8. Marouane Fellaini27,5 miljoen slagkracht van de Premier League 9. Wayne Rooney27 miljoen tot nieuwe verhoudingen gaat lei- 10. Morgan Schneiderlin...25 miljoen den. De Duitse en Spaanse top- 11. Memphis Depay25 miljoen clubs domineerden de laatste ja ren de Champions League, maar Alle aankopen zijn in ponden. de nieuwe Engelse televisiedeal 1 pond 1,43 euro die formeel komend seizoen in gaat, biedt de Britten ongekende mogelijkheden. Zelfs ten opzichte van Spanje en Duitsland zijn de verschillen nu enorm geworden. „Als Bundesliga zullen we ons moeten wapenen", aldus Rumme nigge, die de keuze van Bayern verdedigde om een lucratieve oe fentournee door China te houden. „Je ziet het nu al. Niet alleen op het gebied van televisie gaan de Engelsen ons voorbij, maar ook qua marketing- en transferop brengsten. Als we stil blijven zit ten, worden we straks kaalge plukt." MANCHESTER. Niets ten nadele van Truus natuurlijk, maar Ed Woodward functioneert dezer da gen een beetje als de voetbal vrouw van Louis van Gaal, onver moeibaar shoppend met een onge limiteerde creditcard. Eén ver schil: de directeur van Manchester United moet in de PC Hooftstraat van de transfermarkt netjes kopen wat Van Gaal hem opdraagt. Thomas Müller, bijvoorbeeld. Honderd miljoen euro zou de Engelse club over hebben voor de 25-jarige aanvaller van Bayern Mü nchen, zo beweert althans Bild Zeitung. Van Gaal haalde eerder Bastian Schweinsteiger al naar Old Trafford, en het is algemeen bekend dat Müller zijn andere 'droomvoetballer' is uit Beieren. Juist hij voldoet in alle opzichten aan Van Gaals ideaalbeeld van een moderne, gedisciplineerde, com plete speler. De transferflirt zelf komt dan ook allerminst als een verrassing. Interessant is vooral: is Manches ter United in staat een relatief jon ge speler over te kopen van een an dere Europese, steenrijke elite club, nota bene een voetballer met een contract tot 2019? On langs nog beloofde voorzitter Karl-Heinz Rummenigge dat er geen enkele speler meer bij Bayern vertrekt, maar ook Müller heeft een prijs. Steenrijk Simpel gesteld: als United 100 mil joen euro wil betalen voor een voetballer van Bayern München, dan kan dat. Zo steenrijk zijn de Red Devils nu eenmaal. „We wor den rechts en links ingehaald door de Engelsen", verzuchtte Rummenigge afgelopen week nog, wijzend op de bewegingen op de transfermarkt. Dat Müller een moeizame rela tie heeft met trainer Pep Guardio- la, onder wie hij slechts 29 wed strijden volledig uitspeelde in de laatste twee jaar, biedt daarbij een opening voor United en Van Gaal. De beoogde verdubbeling van zijn salaris zou ook een handje kun nen helpen. Bayern houdt vol dat Müller 'niet te koop' is, voor wat dat waard is. Zelfs de Bundesliga, toch niet de minste competitie, is kansloos tegen het kapitalistische geweld Op het challengertennistoernooi Sporti Open in Scheveningen is gisteren in de eerste ronde een par tij gespeeld die mogelijk is 'gefixt'. Bij de wedstrijd tussen de twee Ka zakken Andrej Golubev en Aleks- andr Nedovjesov (6-2, 6-7,2-6) ver toonde de gokmarkt dermate op vallende fluctueringen in relatie tot het wedstrijdverloop, dat het duel bij de Tennis Integrity Unit (TIU) van de internationale federa tie is aangemeld als verdacht. Dat bevestigt Eric Konings, integriteits- manager van de Unibet Group. „Wij hebben zelf geen verdachte wedpatronen gezien, maar op de globale markt waren bepaalde be wegingen zichtbaar die reden ge ven tot zorg. Het hoort bij onze verantwoordelijkheid dit te mel den bij de federatie, dus dat heb ben we gedaan." De TIU zal de wedstrijd nu onder de loep ne men. Op 6-2 en 6-6 zou de jarige Golubev de favoriet voor de zege moeten zijn, maar gedurende de tweede set werd op online kans- spelmarkten Nedovjesov veruit fa voriet voor de zege, zonder dat daar een aanwijsbare reden voor was. Toen Nedovjesov vervolgens simpel won, laaide op Twitter de discussie op over mogelijke match- fixing. Daarbij speelt mee dat bei de tennissers twee maanden gele den in Frankrijk ook een verdach te wedstrijd speelden. Tennisser Thiemo de Bakker heeft gisteren met speels gemak de kwartfinales bereikt van de Sporti Open in Scheveningen. Hij gunde de Belg Alexandre Folie slechts twee games: 6-2, 6-0. De 26-jarige tennisser steekt in een prima vorm. Zo was hij onlangs voor het Davis Cup-team van Oranje in een vijfsetter te sterk voor de veel ho ger geklasseerde Dominic Thiem, kopman van Oostenrijk. Scott Griekspoor strandde gisteren in de tweede ronde in Schevenin gen. Hij verloor in twee sets van Adam Pavlasek uit Tsjechië: 6-4, 6-4. Tennisster Richel Hogenkamp is gisteren in de tweede ronde van het tennistoernooi van Bad Gas- tein uitgeschakeld. Op de baan in Oostenrijk was de Montenegrijn- se Danka Kovinic in twee sets te sterk (6-3 6-1) voor de 23-jarige speelster uit Doetinchem. Aan de loting voor het kwalificatie toernooi voor het WK voetbal in 2018 in Rusland doen zaterdag in Sint-Petersburg 52 van de 54 UEFA-lidstaten mee. Het gastland is voor het eindtoernooi automa tisch geplaatst. Gibraltar is nog geen lid van de wereldvoetbal bond FIFA en mag derhalve nog niet deelnemen. Het Europese con tinent telt negen kwalificatiegroe- pen, waarvan zeven met zes teams en twee met vijf ploegen. Neder land is een van de negen groeps- hoofden, net als onder meer Span je en Portugal. Wereldkampioen Duitsland zal om marketingtechni sche redenen sowieso in een pou le van zes landen terechtkomen. DONDERDAG 23 JULI 2015 Muller in vizier Van Gaal door Sjoerd Mossou Thomas Müller moet in Manchester herenigd wor den met Louis van Gaal. foto Pro Shots TENNIS TENNIS Thiemo de Bakker foto EPA VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21