Stichting eindelijk eigenaar van kerk in Retranchement Actie in Sluiskil voor nieuwbouw 4 ZEEUWS-VLAANDEREN Honderden wildplassers beboet Minder snel door Vogelwaarde De vorige eigenaar, PKN- gemeente De Zuidwesthoek, wil van een aantal kerken af. Die in Sint Anna ter Muiden werd eer der al verkocht aan de Stichting Boei, die nog zoekt naar een nieu we bestemming. Ook de kerk in Retranchement ging in de etala ge. De Stichting Behoud Dorps kerk toonde interesse, maar be sprekingen over een overname liepen uit op een geschil. Volgens de stichting zou het kerkbestuur eerst een voorstel op papier hebben gezet, maar de prijs later fors hebben verhoogd. Om te voorkomen dat de kerk tussendoor aan een andere partij verkocht zou worden, liet de stichting vorig jaar juni zelfs be slag leggen op het gebouw. Dat leidde tot een rechtszaak. De kerkenraad van de Zuid westhoek viel vervolgens uit el- kaar en werd door de classis van de PKN aangevuld met mensen van 'buitenaf. „Dat wa ren een soort troubleshooters", geeft voorzitter Paul Dirks van de Stichting Behoud Dorpskerk aan. „Na hun aantreden verlie pen de gesprekken constructief We waren er toen eigenlijk be trekkelijk snel uit." Het koopcontract werd maan dag getekend. De uitspraak van de rechtbank, die volgende week wordt verwacht, doet er nu niet meer toe. Een geschil leidde er zelfs toe dat de Stichting Behoud Dorpskerk beslag liet leggen op het kerkgebouw. De stichting gaat nu bekij ken wat er precies met de kerk gaat gebeuren. „We kopen de kerk, zodat die behouden blijft voor de gemeenschap", ver klaart Dirks. „We hopen dus dat de inwoners van het dorp willen meedenken én meebeta len aan het onderhoud en het terugbetalen van de lening die we hiervoor hebben afgeslo ten." De toekomst van het kerkge bouw hangt nauw samen met plannen van de gemeente Sluis om het dorpshuis naar het kerk gebouw te verhuizen. De ge meente wil het huidige dorps huis, dat nogal wat onderhoud vergt, dan verkopen. Er zou interesse zijn van een horeca-ondernemer. Die wil er een restaurant beginnen. „We gaan overleggen met de dorps raad, en in augustus praten we met de wethouder", verklaart Dirks. „Dan horen we wel hoe de vlag erbij hangt." Jan Dane, voorzitter van de dorpsraad, heeft deze week de pen ter hand genomen om het pleidooi voor nieuwbouw kracht bij te zetten. Hij vraagt onom wonden steun van de Terneuzen- se politiek, die onlangs bij de dorpsraad op bezoek was. „We moeten Sluiskil ook leefbaar hou den voor ouderen." De oproep is niet nieuw. Al in 2003 werd gepleit voor meer wo ningbouw voor ouderen. De in middels gesloopte zusterflat van het voormalige ziekenhuis was indertijd in beeld. Vlakbij die lo catie wil de dorpsraad nu nieuw bouw. Ontwikkelaar Roobeek, ei genaar van het verpauperde wa terschapslaboratorium op hetzelf de terrein, is bereid dit te realise ren, tegen volgens Dane betaalba re huur- en koopprijzen. „En daar gaat het ons als dorpsraad om", licht de voorzit ter toe. „Je moet in Sluiskil geen al te dure woningen neerzetten. Mensen kunnen het anders niet betalen." Half april is door de commissie dorpsontwikkeling Sluiskil al een plan gepresen teerd voor nieuwbouw aan de Baljuwlaan, op de plek van de vroegere Antoniusschool. Promi nente Sluiskillenaren als Meer- ten Dallinga en Loek van Hecke zijn in die commissie actief. De dorpsraad is er niet bij betrok ken. Dane juicht het plan Baljuw laan wel toe, maar 'heel erg be taalbaar wordt dat niet', vreest hij. Een probleempje is wel dat de gemeente toe nu toe het plan- Baljuwlaan steunt, maar dat voor de Pierssenspolderstraat niet. Da ne: „We zullen na de vakantie zien hoe de vlag erbij hangt." In de regio Directeur Zeeuwse Muziekschool stopt Sandra de Smit legt na de zomer vakantie haar functie neer als re giodirectrice van de Zeeuwse Mu ziekschool. Vanaf september gaat ze aan de slag als teamleider mu ziek bij De Nieuwe Veste in Bre da. De Smit bekleedde de functie van regiodirectrice vijfjaar. Over haar opvolger is nog niets bekend. Een medewerkster van de mu ziekschool laat weten dat er al ver schillende gesprekken zijn ge voerd en dat er na de zomervakan tie meer bekend wordt. Streekproducten- en biologische markt Naast de gewone weekmarkt op het Szydlowskiplein in Axel, is ko mende zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur in de Noordstraat een biologische- en streekproducten- markt. Verschillende heerlijkhe den uit Zeeuws-Vlaanderen zijn er te vinden, zoals biologische aardappelen, uien, allerlei groen ten, diverse kazen, worsten, bab belaars, bier, likeuren, vierjaarge- tijdendrank en bloemen. Muziek voor klanten van Albert Heijn Albert Heijn Hulst bestaat vijfen twintig jaar en viert dat op 13 sep tember met optredens van onder andere Belle Perez en Jeroen van der Boom. Klanten kunnen een kaartje bij elkaar sparen en oud medewerkers die minimaal een jaar in de supermarkt hebben ge werkt, krijgen gratis toegang en een barbecue na afloop. Zij kun nen zich opgeven via de Facebook- pagina van Albert Heijn Hulst of de infobalie in de winkel. Mijn dorp, mijn stad Ondanks een grote campagne die wildplassen tijdens de Gentse Feesten aan banden moet leggen, heeft het aantal wildplassers de eerste dagen van het cultureel volksfeest al direct alle records ge broken. Er werden ruim 250 wild plassers op de bon geslingerd en dat levert de stad Gent een 'extraa tje' op van 30.000 euro. Daarmee is een deel van de investering van 200.000 euro in extra toiletwa gens en ander sanitair deels terug verdiend. De boete voor wildplas sen werd dit jaar verdubbeld: van 60 naar 120 euro. Het lijkt de be zoekers met hoge nood niet te de ren. Eén van hen werd betrapt toen hij onder het oog van twintig agenten tegen een muur plaste. rendreef 28,19.15 uur: Schieting voor toeristen; AXEL. DeHalle, 10.00 uur: Schilde ren; 13.30 uur: Sjoe len; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creamiddag, kaar ten; CADZAND. Dorps kerk, 13.30 uur: Rondwandeling; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; GRAAUW. Dorps huis, 14.00 uur: Bij eenkomst Graauw Leeft; 14.30 uur; KBO gymnastiek; HOEK. De Loven- hoek, 19.00 uur: Bridge, biljarten; HULST. De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 13.00 uur: Bil jarten, bingo; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: In ternet café; Robbedoes in basis school De Nobel- horst, 10.00 uur: Ma ma café; De Bierkaai, 12.00 uur: De langste eet tafel; WZC Antonius, 10.00 uur: Meer be wegen voor oude ren; NIEUWVLIET. FritU- ra 't Gemaal, 19.30 uur: Zomeravond wandeling in Ver dronken Zwarte Polder; OOSTBURG. Paar denmelkerij Brughse- vaart, 10.30 uur: open dag; PHILIPPINE. De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; RETRANCHEMENT. Voetbalveld Noord straat. hele dag, jaarlijkse rommel markt; Statie, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 14.00 uur: Handwerken, bil jarten; TERNEUZENPor taal van Vlaande ren, 13.30 uur: Rond leiding; De Veste, 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 12.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Lijndansen. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT. De kogel is ein delijk door de kerk. Na meer dan een jaar juridisch touwtrekken is de Stichting Behoud Dorpskerk sinds maandag eigenaar van de voormalige hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Retranchement. De kerk in Retranchement. door Harmen van der Werf SLUISKIL. In Sluiskil moet snel be taalbare nieuwbouw komen voor ouderen. De dorpsraad vreest dat er anders nog meer senioren 'uit armoede' het dorp zullen verlaten en naar Terneuzen verkassen. HULST/OOSTBURG 3 Tijdens een schilder wedstrijd van de Stichting Evenementen Retranche ment (SER), vrijdag op de Markt, zijn er drie leeftijds categorieën. ledereen kan meedoen. Inschrijven kan ter plaatse vanaf 19.00 uur. Deelname is gratis. Alle benodigde materiaal wordt beschikbaar gesteld. AXEL HULST BRESKENS Scheldemond FM zoekt luisteraar op Scheldemond FM, de lokale radio-omroep van West-Zeeuws- Vlaanderen, trekt er deze zomer op uit. Met de mobiele studio worden tal van evene menten bezocht, zoals de jaarmarkt in Groe- de en de Visserijfees ten in Breskens. Programmaleider André Brakman stelt vast dat uitzendingen op locatie in het recen te verleden een groot succes waren. „Er ko men altijd erg positie ve reacties bij ons bin nen, zowel van men- CENT Kees Hoek sen ter plekke als van de luisteraars thuis. Het is bovendien een mooie gelegenheid voor luisteraars om kennis te maken met de mensen achter de radiostemmen. De meest dj's zijn bij de uitzendingen aanwe zig." De medewerkers geven antwoord op vragen van belangstel lenden. Een andere programmaleider, Mar- tien Engel: „We hopen dat we op die manier het radiovirus kunnen overbrengen. Want we kunnen altijd nieuwe medewerkers gebrui ken." Volgens voorzit ter Kees Hoek (foto) geldt dat niet alleen voor programmama kers, maar ook voor de redactie van zowel radio als tv. Scheldemond FM is te ontvangen via de ether op kanaal 107,5 en 105,5, via de kabel op 106,5 meter, Del ta-kanaal 992 en via de website www.schel- demond.nl. Schelde mond TV is te vinden op Deltakanaal 111. VOGELWAARDE. Al zo'n dertig jaar is het een discussiepunt, maar vol gend jaar moet het dan toch echt gebeuren. Vogelwaarde - met het drukke Rapenburg, de doorgaande weg richting Hengstdijk en Klooos- terzande - wordt in de loop van 2016 een 30 kilometerzone. Edger Erkel, dorpsraadvoorzitter, kijkt er naar uit. Vooral op Rapenburg is het volgens hem noodzakelijk de maximumsnelheid te verlagen van 50 naar 30 kilometer per uur. Veel voorbereidingen zijn nog wel no dig. Ook de maximumsnelheid op de wegen van en naar Rapenburg in de bebouwde kom van Vogel waarde moet omlaag, van 80 naar 60 kilometer per uur. Het snel- heidsverschil wordt anders te groot. Wegbeheerders zoeken nog uit tot hoever 60 kilometer gaat gelden. Het liefst zou Erkel overigens zien dat automobilisten van en naar Kloosterzande langs Terhole zou den rijden en niet door Vogelwaar de. foto Camile Schelstraete WOENSDAG AARDENBURG. He- KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67