Als ruiter én naar paardenspektakel De thuisblijver: niks doen gaat ook vervelen 2015 tot nu toe net geen record Lijsttrekker Jan van Puyvelde niet in raad voor Hulst Anders zet weer koers naar toren In Vlissingen ongeveer 7,5 dagen meer zon dan in de rest van Nederland. Alleen in 2003 was het zonniger. VLISSINGEN. Het is weer bewezen: voor de meeste zonuren moet je in Zeeland zijn. In Vlissingen liet de zon zich het afgelopen halfjaar al 1286 uur zien. Daarmee konden Vlissingers ongeveer 7,5 dagen lan ger genieten van zonneschijn dan mensen in de rest van Nederland. Dit jaar bracht overal extreem veel zon, maar in Vlissingen werd nog nét geen record gevestigd: al leen in 2003 scheen de zon tot en met 20 juli vaker (1326 uur), blijkt uit berekeningen van Weeronline. Ook in Westdorpe was het erg zonnig, meldt Weeronline: daar scheen de zon tot nu toe 1235 uur. Dat is flink meer dan in Rotter dam (1185 uur), maar iets minder dan in Den Helder (1244 uur). In het hele land was er dit jaar tot 20 juli gemiddeld 1196 uur zon neschijn. Alleen in 1976 en 2003 was het zonniger. Normaal gespro ken schijnt de zon in die periode ongeveer 970 uur in Nederland. De laatste jaren zien we de zon in het voorjaar steeds vaker, weet meteoroloog Jaco van Wezel van Weeronline. „Dat komt doordat er minder vuil in de lucht zit. Mist- druppels hechten zich aan stof deeltjes in de lucht. Als de lucht schoner is, heb je minder vaak last van mist en schijnt de zon vaker." Aan de kust laat de zon zich al tijd extra vaak zien, met Vlissin gen als uitschieter. In het binnen land vormen zich vaker stapelwol ken. De vele zonuren gaan ge paard met het grootste neerslagte kort ooit. „In Vlissingen is het ver schil tussen de neerslag en het vocht dat in de lucht verdampt 250 millimeter. In een normaal jaar is dat 100 millimeter." Van Puyvelde was lijsttrekker van Hulst Anders bij de gemeente raadsverkiezingen vorig jaar. Toen de nieuwe partij een zetel in de raad bemachtigde, was het de be doeling dat de net over de grens wonende Van Puyvelde snel naar Nederland zou verhuizen. De ter mijn waarop dat zou gebeuren werd echter steeds verlengd. Bij het aantreden van Rombout, die de met vervelende familieomstan digheden kampte en Van Goethem opvolgde, was Van Puy velde van plan deze zomer te ver huizen. Maar ook het afgelopen half jaar slaagde de in De Klinge residerende directeur van gemeen schapscentrum Den Dullaert er niet in een woning te vinden. Bo vendien heeft Rombout te ken nen gegeven graag in de gemeen teraad te blijven. „Rombout heeft zich de afgelopen maanden goed ingewerkt, zowel in de raad als in organen buiten Hulst. Hij heeft in nog geen half jaar al een enorme dossierkennis opgebouwd", zegt Van Puyvelde. De gewezen lijsttrekker geeft grif toe dat de inbreng van Hulst Anders in het gemeentebestuur tot nu toe tegenvalt. De partij doet het weliswaar 'anders', maar daar hebben de inwoners van Hulst nog weinig van gemerkt. Van Puyvelde belooft dat daar ver andering in komt. De partij zal hard werken aan eigen voorstellen en initiatieven, omdat Hulst An ders een blijvertje wil worden in de Hulster politiek. IkHWA'il, www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 22 juli 2015 Zeeland Zon maakt overuren in Zeeland door Cornelleke Blok 1286 uur scheen de zon dit jaar tot nu toe in Vlissingen. In Westdorpe scheen de zon 1235 uur. Nederland kreeg tot 20 juli gemiddeld 1196 uur zonneschijn. door René Hoonhorst HULST. Jan van Puyvelde neemt na de zomer geen zitting in de Hulster gemeenteraad. Theo Rombout, die begin dit jaar de raadszetel van Jon- ny van Goethem overnam, blijft de ze raadsperiode de vertegenwoor diger van Hulst Anders. Na diverse 'aanloopproblemen' wil fractie Hulst Anders laten zien dat ze de inwoners van Hulst echt iets te bieden heeft Na een mislukte poging vorige week, werd gisteren het gerestaureerde zeilschip terug op de toren van de Sint-Baafskerk in Aardenburg gezet. „Vorige week waaide het te hard", vertelt kerkrent- meester Dick de Pooter. De vergulde driemaster had in de vijfentwintig jaar dat hij op de toren prijkte wat schade opgelopen door vogels en is opnieuw bezet met bladgoud. Alsof de duvel ermee speelde, stak er plots weer een stevige wind op toen werknemers van Melis uit Middelburg door een kraan omhoog werden getakeld en koers zetten naar de kerktoren. Het gouden schip zeilde even gevaarlijk door de lucht en streek daarna neer op zijn vertrouwde plekje. Komende tijd wordt de hele toren nog aangepakt vanwege houtrot. De Pooter: „Het is meer werk dan gedacht, medio september is de toren klaar en dan kan de wijzerplaat er ook weer op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66