Waarde is tegen komst van kippenhouderij Preventie werkt in Goese Polder DONDER LUXE Niet iedereen ervaart verkeerslawaai als hinderlijk Dela bouwt crematorium in Goes PARK BEVELANDEN en THOLEN 5 Sinds het groen is gekapt voor de verbreding Sloeweg is er meer herrie op vakantiepark Stelleplas. ERASMUS Afl Met aan de ene kant de snel weg A58 en aan de andere kant de werkzaam heden aan de verdubbeling van de Sloeweg is enig verkeerslawaai op vakantie park Stelleplas in Heinkenszand onvermijdelijk. Daar is het be stuur van de vereniging van Eige naren duidelijk over. Maar sinds een strook met struiken en bo men is weggehaald voor de aanleg van de verdubbeling van de Sloe weg is het lawaai toegenomen. De geluidsbuffer van ruisende blaad jes is weg en dat vinden de mees te eigenaren van chalets niet ac ceptabel. Maar hoe erg is het eigenlijk ge steld met het lawaai? Rond het middaguur manifesteert het ge luid zich vooral als een eentonig achtergrondgebrom tussen de kin derstemmetjes en het jankende ge luid van een voorbij razende am bulance door. „Vooral 's ochtends en 's avonds is het erg", zegt Rein Willemsen. „Wij horen vooral de snelweg. Ik heb vanochtend vroeg nog het raam dichtgedaan vanwe ge het lawaai." Hannie en Henk Nodelijk wonen permanent op het park. Zij hebben er geen last van. Ja, de werklui beginnen 's 'Sinds de bomen en struiken weg zijn is er meer lawaai' ochtends inderdaad wel erg vroeg „Om zeven uur, maar dan draai ik me nog even om", zegt Henk No delijk. Naast de vele vaste gasten staan op een veld nu ook passan ten. Saskia, Tessa en Loet zijn maandag aangekomen en kijken wat verbaasd. „Verkeerslawaai? Geen last van hoor." Ook Tessa, die in een tent slaapt, niet. Ze heeft wel slecht geslapen. „Maar dat kwam omdat ik het koud had en er geen lucht in mijn matras zat." Ook de andere tentkampeer- ders hebben geen hinder van de snelweg of werkzaamheden. Yvon van Eenennaam heeft al jaren een seizoensplaats en zij merkt wel veel verschil met vroe ger. „Nadat de bosjes en bomen zijn gekapt is er veel meer lawaai", zegt ze. Ze vraagt zich af hoe het straks zal zijn, als de verbrede Sloeweg eenmaal in gebruik is ge nomen. De vereniging van Eigena ren wil dat de provincie Zeeland een nieuwe buffer van groen gaat planten, maar krijgt vooralsnog geen poot aan de grond. De brief van twee kantjes die onlangs naar de provincie is toegestuurd werd beantwoord met een kort briefje. „Daarin werd hun standpunt nog eens herhaald en was geen enkele flexibiliteit te vinden", zegt secre taris Anita Wijnholts van de VvE. Omwonenden en de dorpsraad vrezen voor stank- en vliegenover- last en willen daarom dat de ge meente de komst van de kippen- schuur - waar zo'n 27.000 vleeskui kens zullen worden gehouden - niet toestaat. Burgemeester en wethouders kunnen echter 'weinig' met de brieven, omdat er 'formeel geen re denen zijn om de gevraagde activi teit niet toe te staan'. Het bedrijf heeft een milieutoets (gericht op geur, ammoniak en fïjnstof) door staan. In het verleden was welis waar ook een kippenbedrijf op de locatie gevestigd, maar de geur-, ammoniak- en fijn stofbelasting zullen 'beduidend minder' zijn dan voorheen, aldus B en W. De door omwonenden gevrees de overlast van vliegen en stank wordt geregeld met een melding op basis van de milieuregelgeving, en een zogeheten omgevingsver gunning beperkte milieutoets. Bei den zijn al door de Regionale Uit voeringsdienst goedgekeurd. De provincie moet nog wel een Na tuurbeschermingswetvergunning afgeven, maar dat zal naar ver wachting geen probleem zijn. Zo lang die er niet is, mogen echter nog geen dieren worden gehou den. De gemeente heeft de omwo nenden laten weten geen moge lijkheden te hebben om de kippen te weren. Eventuele klachten zijn voor de afdeling handhaving. Inwoners van Waarde zijn niet blij met de komst van een kippenhouderij, maar de gemeente kan de ontwikkeling niet tegenhouden. GOES. Het buurtpreventieteam heeft het afgelopen halfjaar zijn bestaansrecht bewezen. In totaal zijn er tussen januari en juni 94 rondes gelopen. Daarbij zijn tien tallen meldingen gedaan over on der meer kapotte lantaarnpalen, zwerfvuil, vandalisme, gevaarlij ke situaties, mogelijke verwaarlo zing en huiselijk geweld. Het preventieteam heeft ook regelmatig advies gegeven aan bewoners over zaken die zij te genkomen tijdens de rondes. Sinds januari 2015 is buurtpre ventieteam Goese Polder actief. Na een cursus lopen inmiddels 27 bewoners, ondersteund door politie, gemeente en SMWO, pre ventierondes in de middagen en avonden. Er is ruimte voor uitbreiding. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met coördinator Rini van Son (twins57@zeeland- net.nl) of Matijs Gerrits van SM WO (m.gerrits@smwo.nl) GOES. Uitvaartcorporatie Dela be gint in het tweede kwartaal van volgend jaar met de bouw van een crematorium en uitvaartcentrum aan de Nansenbaan in Goes. Van de komst is al jaren sprake, maar de plannen liepen vertraging op door het project Goes beter bereik baar (afslag A58). Gemiddeld zul len er twee uitvaarten per dag plaatsvinden in de voorziening, die zonder tegenslagen in het tweede kwartaal van 2017 de deu ren zal kunnen openen. WOENSDAG 22 JULI 2015 Blaadjesbuffèr wordt gemist door Melita Lanting Tessa Vos (I) en Saskia Brekelmans verblijven twee weken op vakantiepark Stelleplas. Ze hebben geen last van het verkeerslawaai. In de inzet het werk aan de verbreding van de Sloeweg. De bomen links markeren de rand van Vakantiepark Stelleplas. foto Marcelle Davidse Yvon van Eenennaam, campinggast door Luc Oggel WAARDE. Inwoners van Waarde zijn tegen het vestigen van een kippenhouderij aan de Westveer- polder. Dat hebben zij in tal van brieven aan de gemeente Rei- merswaal laten weten. BEZOEK DE 2 MODELAPPARTEMENTEN ELKE DONDERDAG INLOOP 16-17 UUR 0113 223 320 makelaardijwesteinde.nl 0113 250 555 faasse-fermont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65