KNRM op Neeltje Jans zoekt vrijwilligers 2 - A Winkel wil naar Vestetuin 4 BEVELANDEN en THOLEN Drogisterijketen zet gemeente voor het blok: als winkel niet mag verhuizen, verdwijnt hij helemaal uit Tholen. Bijeenkomst over buurtinitiatieven Uitmuntend Zeeuws ballettalent THOLEN. De binnenstad van Tho len moet binnenkort waarschijn lijk een nieuwe klap incasseren. Drogisterijketen Kruidvat wil zijn winkel aan de Kerkstraat sluiten en naar Vestetuin verhuizen. Als de gemeente geen toestemming geeft voor vestiging in die nieuwe wijk, gaat de winkel helemaal weg uit Tholen. Volgens de gemeente wil de AS Watson Group, het moederbedrijf van Kruidvat, het pand aan de Kerkstraat verlaten, omdat het qua oppervlakte te klein is en boven dien lastig bereikbaar voor de be voorrading. Ook het feit dat rol- Het Kruidvat heeft in Vestetuin een ruimte onder de toekomstige appartementen aan het Terreplein op het oog. stoelen en kinderwagens niet bin nen kunnen, speelt een rol. De pro blematiek zou zo groot zijn dat de vestiging in Tholen in de top drie van probleemgevallen in Zuid-West Nederland staat. Het moederbedrijf van Kruidvat stelt verder dat de winkel bij de grote publiekstrekker in Tholen dient te zitten. Dat zou niet langer de bin nenstad, maar Vestetuin zijn. Met de aanstaande verhuizing of het vertrek van Kruidvat lijkt zich een scenario te voltrekken dat veel criti ci al voorspelden toen de gemeen te enkele jaren geleden besloot om behalve supermarkten ook andere winkels toe te laten in Vestetuin. Er werd voorspeld dat dit de dood steek voor de binnenstad zou zijn. Burgemeester en wethouders zeggen te beseffen dat de verhui zing of het vertrek van het Kruid vat de aantrekkelijkheid van de binnenstad als winkelgebied ver der kan aantasten. Ze stellen de ge meenteraad voor om te laten on derzoeken wat de gevolgen zijn van de twee mogelijke scenario's: wel of geen toestemming geven voor verplaatsing. De vier gaan weg omdat ze door een nieuwe baan niet meer op tijd bij de reddingsboot kunnen zijn, als de nood aan de man komt. Net als bij de brandweer is het vooral overdag puzzelen om voldoende bemanningsleden be schikbaar te hebben, vertelt Post. Voor een actie op zee zijn mini maal zeven opstappers nodig. „Maar wanneer we zo'n dertig mijl uit de kust moeten zijn, ben je al gauw drie tot vier uur onder weg. Dat betekent dat er dan ook altijd wel twee bemanningsleden achter de hand moeten zijn, voor het geval op de Oosterschelde iets gebeurt, 's Avonds en in de weekeinden is dat geen enkel pro bleem. Maar aangezien mensen tegenwoordig vaker afhankelijk zijn van een baan verder weg, wordt dat steeds moeilijker. En je moet ook maar net een baas tref fen die niet moeilijk doet als ze er soms op stel en sprong van door moeten. Bij de meesten gaat dat goed hoor. Die hebben alle be grip. We houden hier ook specia le bazendagen om hen te laten zien wat we doen." Wie bij de KNRM wil, moet tussen de 18 en 45 jaar zijn en maximaal binnen een kwartier nadat de pieper afgaat bij het red dingsstation kunnen zijn. Post: „De grens is zo ongeveer beide Serooskerkes op Schouwen en Walcheren. In feite kan iedereen dit werk doen, als je maar gezond bent. Een beetje nautische ken nis is meegenomen, maar geen vereiste. Voor alle cursussen en diploma's wordt gezorgd. Veilig heid staat bovenaan. Ze willen te genwoordig professionele vrijwil ligers? Nou die leiden we ge woon op dan!" 'Ze willen tegenwoordig professionele vrijwilligers? Die leiden we gewoon op dan!' Johannes Post, schipper In de regio Taxatiedag in Grote Kerk Kunst en antiek kan morgen van 12.00 tot 16.00 uur gratis ge taxeerd worden in de Grote Kerk in Goes, waar Historisch Museum de Bevelanden met het Zeeuws Veilinghuis een taxatiemiddag houdt. Toegang tot de kerk is gra tis. Na de taxatie is er gelegen heid om de expositie Boeiende Quilts te bekijken. Deze tentoon stelling is nog tot en met 12 augus tus in de kerk te zien. Zwerfboekenmarkt in de Gelachkamer In de Gelachkamer in Wolphaarts- dijk wordt vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur een zwerf boekenmarkt gehouden. Bezoe kers kunnen gratis boeken uitzoe ken op voorwaarde dat ze na het lezen worden doorgegeven aan een ander of in een zwerfboeken- kast geplaatst worden. Bij goed weer, zijn er rondleidingen door de biologische moestuin. Juniorkamer reikt cheques uit Juniorkamer de Bevelanden heeft afgelopen week cheques uitge reikt aan twee goede doelen: My tylschool de Sprienke Goes en Stichting Opkikker. Beide instel lingen hebben een bedrag van 7000 gekregen. Het geld is opge haald tijdens het evenement Walk For Kids, de sponsorloop die op 20 mei gehouden is in Goes. De sponsorloop is georgani seerd door JKDB met medewer king van de Alpha scholengroep. Mijn dorp, mijn stad De gemeente Goes en SMWO houden dinsdag 20 oktober van 17.30 uur tot 21.00 uur een inspira tiebij eenkomst in de Goederen loods in Goes over buurtinitiatie ven. Opgeven daarvoor kan tot 24 juli. De bijeenkomst wordt gehou den in de vorm van een markt. Er zijn presentaties van initiatieven uit dorpen en wijken, ervaringen worden uitgewisseld, er wordt ge zocht naar oplossingen bij de uit voer van een initiatief en nieuwe ideeën kunnen worden opge daan. VW-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondlei- ding door het His torische hart van de stad Slaakweg 1, 12.30-17.00 uur - Openstelling mo len De Vijf Gebroe ders Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling De Vroone, 19.15 uur - Zomeravond bridge Maartenskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling Kerk Kerkplein en Oude Torenstraat, 11.00 -15.00 uur - Open stelling Dorpskerk; Prinses Beatrixha- ven, 13.30-16.00 uur - Rondvaart mosselvisserij en Zeeuws Wadlopen Kruidvat steekt lont in centrum door Rob Paardekam door Marcel Modde NEELTJE JANS. Het is een tijdje re delijk stabiel gebleven, zegt schip per Johannes Post. Maar vier in een paar maanden tijd is een té grote aderlating op een team van twintig man. Dus zit er maar één ding op: zo snel mogelijk nieuwe vrijwilligers werven en opleiden. Voor meer informatie: 06-22209543 e-mail: schipper@neeltjejans.knrm.nl. GOES De tweede editie van de Zeeuwse Zomer Markt in Wemeldinge vindt zaterdag plaats in de tuin van Partycentrum Schoudee. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur en is gratis. Er staan meer dan dertig kramen en er is muzikale omlijsting van de Steelband van Muziekvereniging Apollo. WOLPHAARTSDIJK GOES HEINKENSZAND Openstelling molen Molen 'De Vijf Gebroe ders' in Heinkenszand is nog tot en met 29 augustus iedere woens dag en zaterdag ge opend voor publiek. De molen, gelegen aan de Slaakweg 1is te be zoeken van 12.30 tot 17.00 uur. De molenaar of een molengids zal het pu bliek rondleiden en uit leg geven over de wer king van de korenmo len. De toegang is gra tis. GOES Marktconcert Stichting Muziek in de Grote Kerk houdt za terdag en dinsdag marktconcerten op GOES het orgel. Beide con certen worden gege ven door stadsorganist Arno van Wijk. Zaterdag speelt hij een programma met mu ziek van onder meer Mendelssohn, Coupe- rin en Duruflé. Op dins dag 28 juli werkt de Zeeuwse trompettist Ab Brouwer aan het concert mee. Er wordt dan muziek gespeeld van onder meer Jean Langlais, Alfred Hollins en Henry Purcell. Bei de concerten begin nen om 13.30 uur, toe gang is gratis. GOES Voetbaltoernooi Op sportpark Het Schenge is zaterdag een voetbaltoernooi voor jongeren van 8 tot en met 16 jaar. Deelnemers spelen vier tegen vier. Aan melden is gratis en kan tot 24 juli via www.footballstars.nl. YERSEKE Opening spa Onderneemsters Celi ne Verschuure opent zaterdag Beautify luxu ry spa en skin improve ment aan de Lepel straat in Yerseke. Meer informatie bij M. Copper, e-mail: m.copper@smwo.nl WOLPHAARTSDIJK. Leerlinge Linda Huiskes (35, foto) van balletschool Dancepoint in Wolphaartsdijk heeft een bijzondere prestatie geleverd. De Krabbendijkse is namelijk ge slaagd voor het professionele IDTA Advanced 2 balletexamen bij de Eng lish Ballet School in Amsterdam. Dat is tot nu toe nog geen enkele Zeeuw se amateur-balletdanser gelukt, zegt Edith Houbergvan Dancepoint. ID- TA-examinatrice Linda Hastings heeft recent laten weten dat zij aan Linda 94 punten (uit 100) en daar mee een Distinction (Uitmuntend) heeft toegekend. Tijdens dit klassiek balletexamen van de hoogste catego rie worden de kandidaten beoor deeld op danstechniek, muzikaliteit en danspresentatie. Dit examen be reidt een leerling voor op een profes sionele danscarrière en dus zijn de ei sen hoog. Die carrière streeft Huis kes, in het dagelijks leven werkzaam als docent Italiaans, overigens niet na. „Ze heeft gewoon de motivatie en wilskracht om zo ver mogelijk te komen", zegt Houberg, die uiteraard trots is op Huiskes die al van kinds af aan lessen volgt bij Dancepoint. tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HEINKENSZAND KAMPERLAND KAPELLE WEMELDINGE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64