Seadance Outdoor terug op Brouwersdam 2 Vrijwilligers overdag probleem 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Het station Neeltje Jans ziet zich geconfronteerd met plotseling vertrek van vier opstappers. Tijdelijke hangplek is in trek In de regio Gemeente sponsort Fjoertoer Renesse Mijn dorp, mijn stad Expositie Natuurpresentatie Jan Baks verzorgt mor genavond vanaf 20.00 uur een natuurpresen tatie over de eilanden, dieren en planten in de Grevelingen. Toe gang kost 6,50 euro. Kaartverkoop via VW Ouddorp KNRMop Neeltje Jans zoekt hulp door Marcel Modde NEELTJE JANS. Het is een tijdje re delijk stabiel gebleven, zegt schipper Johannes Post. „Maar vier in een paar maanden tijd is een té grote aderlating voor een team van twintig man. Dus zit er maar één ding op: zo snel mo gelijk nieuwe vrijwilligers wer ven en opleiden." De vier vrijwilligers gaan weg omdat ze door een nieuwe baan niet meer op tijd bij de reddings boot kunnen zijn, als de nood aan de man komt. Net als bij de brandweer is het vooral overdag puzzelen om voldoende beman ningsleden beschikbaar te heb ben, vertelt Post. Voor een actie op zee zijn minimaal zeven op stappers nodig. „Maar wanneer we zo'n dertig mijl uit de kust moeten zijn, ben je al gauw drie tot vier uur onderweg. Dat bete kent dat er dan ook altijd wel twee bemanningsleden achter de hand moeten zijn voor het ge val op de Oosterschelde iets ge beurt. 's Avonds en in de week einden is dat geen enkel pro bleem. Maar aangezien mensen tegenwoordig vaker afhankelijk zijn van een baan verder weg, wordt dat steeds moeilijker. En je moet ook maar net een baas treffen die niet moeilijk doet als ze er soms op stel en sprong van door moeten. Bij de meesten gaat dat goed hoor. Die hebben alle begrip. We houden hier ook speciale bazendagen om hen te laten zien wat we doen." Wie bij de KNRM wil, moet tussen de 18 en 45 jaar oud zijn en maximaal binnen een kwar tier nadat de pieper afgaat bij het reddingsstation kunnen zijn. Post: „De grens is zo ongeveer beide Serooskerkes. In feite kan iedereen dit werk doen, als je maar gezond bent. Een beetje nautische kennis is meegeno men, maar geen vereiste. Voor al le cursussen en diploma's wordt gezorgd. Ze willen tegenwoordig professionele vrijwilligers? Nou die leiden we gewoon op dan!" Voor meer informatie: bel 06-22209543 of stuur een mail naar schipper@neeltjejans.knrm.nl. De bemanning van KNRM-station Neeltje Jans tijdens een oefening vori ge maand op de Oosterschelde. foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE. Beachclub Floor bij Scharendijke is zaterdag het toneel van de Seadance Outdoor. Het dance-evenement keert daar mee terug in het Schouwse zand van de Brouwersdam, waar het in 2007 begon: als gratis feest door en voor vrienden. Seadance Outdoor wordt voor de vierde keer gehouden en heeft een beetje gezworven langs dat stukje Noordzeekust. Het wordt georganiseerd door Lenny Welbers, Jasper Veenman en Martin Kiesenberg, 'drie lief hebbers van house muziek die graag en feestje geven voor ande re liefhebbers'. Ze bouwen zelf al les op en draaien op de avond be ach, deep, tech en progressive house. Op het terrein is plaats voor maximaal 300 personen. Kaartjes aan de kassa kosten 12,50 euro. RENESSE De Fjoertoer en de gemeente Schouwen-Duiveland hebben een sponsorovereenkomst gesloten. De Fjoertoer Renesse, die zater dag 26 september wordt gehou den, is één van de aan het thema water gerelateerde evenementen waaraan de gemeente zich ver bindt. Het beeldmerk van het marketing concept 'Ik heb een band met Schouwen-Duiveland' wordt op de rugzakjes die deelnemers krij gen gedrukt. Ook kunnen deelne mers een foto van zichzelf maken bij het fotobord. De gemeente probeert met de 'Ik heb een band'-slogan Schou wen-Duiveland beter bekend te maken bij bezoekers van evene menten. Slechts twee scholen maken gebruik van het gemeentelijk busvervoer naar zwembad Sportblok in Zierikzee. Dat zijn de Meie en Binnen de Veste. Daarmee is 5600 euro gebruikt van de daarvoor gereserveerde 20.500 euro. De vervoersregeling wordt volgend jaar herzien. KERKWERVE Kunstenares Marja Vis- scher exposeert vanaf vandaag tot en met 30 oktober haar schilde rijen en pentekenin gen in de Heerenkeet in Kerkwerve. Ze schil dert met acrylverf en heeft een voorkeur voor vrolijke, frisse kleuren. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingsuren van restaurant De Heerenkeet aan de Boogerdweg 1 WESTENSCHOUWEN Concert in het bos Trio Les Amis geeft morgenavond om 20.00 uur een concert in de Boswachterij Westenschouwen, in gang Kraaijensteinweg. Marina Eckhardt (mandoline), Monty van Belzen (accor deon) en Ron Leen- dertse (gitaar) spelen Argentijnse tango, Bra ziliaanse choro's, Fran se musettes en ook Vi valdi komt voorbij. De toegang is gratis, be zoekers moeten wel een eigen stoel meene men. OUDDORP (0187-681789). De presentatie is in De Overkant, Dijkstelweg 33 in Ouddorp. ZIERIKZEE. „Ik vindt het echt een heel leuk idee. Het nodigt gewoon uit om even lekker te gaan zitten." Sidney Swaen uit Middelharnis en haar vriend Mitchell van Halderen hebben een rustmomentje in de houten 'lo- veseat'. „Best creatief." De van pallets gemaakte luie stoelen en picknick tafels van het tijdelijk kunstenaarspaviljoen Pleingoed in Zierikzee vin den bij mooi weer grif aftrek bij het publiek, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Haven Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rondvaart Grevelingen, rede rij Zeeland; Port Greve, 16.00 uur: Jump Clinic; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer,11.00-16.00 uur: Demonstratie Bolusbakken; Expo sitie Schilderijen Annie Scheerme- ijer; Kerkplein, 8.00-12.15 uur: Kleedjesmarkt; BURCH-HAAMSTEDE Centrum Haamste de, 17.30 uur: OVBH-loop; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Excursieschuur Westenschouwen, 13.30 uur: Kabouter pad; Grote kerk Haamstede, 20.00 uur: Concert Tre- quartone; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: expositie Henc Smit; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avondmakreel- rondvaart Hooger- werf; Slot van Haamste de, 11.30 uur: Diapresentatie en bezoek Ridderzaal; Plompetoren, 14.00 uur: Wande ling door Koude- kerkse inlaag; Trampolinecen trum Westerschou- wen, vanaf 11.00 uur: Steltloperskel- tertocht; BURCHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Mini crui se, DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Trefpunt de Dors vloer, 14.00 uur: Volwassenen Ont- moetings Plaats (VOP); 17.30 uur: Eten wat de pot schaft;i9.30 uur: Cursus gevoels- schilderen; 20.00 uur: Band Schor; Wijnhoeve de Klei ne Schorre, 15.00-17.00 uur: Wijnproeverij en rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jartclub de Antilo pen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00 uur - 17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 18.00 uur - 21.00 uur: Zumba; NOORDCOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00 uur: Workshop schilderen en foto graferen; 14.00 uur: Kinderwork shop mozaïek; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger: 14.00-17.00 uur: Verkoopexpositie miniatuurwinkel tjes; Centrum, 8.00 uur: Seizoen week markt; 10.00 uur Torenbeklimming Jacobuskerk; Cen trum, bij de water- paal, vanaf 11.00 uur ieder uur: rond rit met het boemel treintje; Roelandsweg, Cir cus Renz; Strandpa viljoen Corazon, 10.00 uur: Yoga Le na; SEROOSKERKE Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerkgebouw; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's; 14.00 uur: Fototour door Zierikzee onder be geleiding van foto graaf Leen Koper; Evenemententer rein Camping Kloet, 10.00 uur: Wekelijkse Snuf fel- en Brocante- markt; FIZI, 14.00 uur: De Notenkraak; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Rond vaart Nationaal Park Oosterschelde met Frisia; 14.00 uur: Zeiltocht met traditionele Zeil- klipper; Nieuwe Kerk, 13.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren, Pleingoed pop-up architectuurpro ject, Expositie Vloedlagen in de zeereep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57